جلسه ۱۱: نحوه کار با پنل مدیریت وردپرس

4.6 / 5. تعداد رای: 142

نحوه کار با پنل مدیریت وردپرس

بعد از ورود به پنل مدیریت وردپرس، با صفحه پیشخوان مواجه خواهید شد. پنل مدیریت وردپرس باعث می شود تا بتوانید به راحتی محتوای وب سایت خود را مدیریت کنید.

بخش نوار کناری پنل مدیریت وردپرس شامل دسترسی به بخش های مختلفی است که به شما کمک می کند تا وب سایت خود را بهتر مدیریت کنید. هر بخش شامل زیر بخش های مختلفی است که اجازه می دهد تا به محتوای دقیق تر دسترسی داشته باشید.

ستون کناری پنل مدیریت وردپرس
ستون کناری پنل مدیریت وردپرس

نوار کناری پنل مدیریت وردپرس شامل بخش های زیر است:

پیشخوان

این بخش از پنل مدیریت وردپرس، صفحه ای است که به صورت پیش فرض باز می شود و شامل خلاصه ای از اطلاعات و وضعیت کلی وب سایت شماست. در این بخش، شما می توانید به مواردی مانند آخرین مطالب و نظرات کاربران دسترسی داشته باشید.

نوشته ها

در این بخش، شما می توانید مطالب خود را ایجاد، ویرایش و مدیریت کنید. شما می توانید از این بخش برای ایجاد مطالب جدید، ویرایش مطالب موجود و حذف مطالب استفاده کنید.

رسانه ها

در این بخش، شما می توانید تصاویر، ویدئوها و فایل های صوتی را به وب سایت خود اضافه کنید. همچنین، شما می توانید تمامی فایل های رسانه ای را مدیریت و مشاهده کنید.

برگه‌ها

در این بخش، شما می توانید برگه های وب سایت خود را ایجاد، ویرایش و مدیریت کنید. برگه ها معمولاً برای محتوایی استفاده می شوند که در منوی اصلی وب سایت نمایش داده می شود.

دیدگاه‌ها

در این بخش، شما می توانید نظرات کاربران را مشاهده و مدیریت کنید. شما می توانید نظرات را تأیید، رد و حذف کنید و در صورت نیاز، به کاربران پاسخ دهید.

نمایش

در این بخش، شما می توانید قالب وردپرس خود را تغییر دهید. شما می توانید قالب های دیگر را نصب کنید و تنظیمات قالب را انجام دهید.

افزونه‌ها

در این بخش، شما می توانید افزونه های وردپرس را مدیریت کنید. افزونه ها برای اضافه کردن ویژگی ها و عملکردهای جدید به وب سایت شما استفاده می شوند.

کاربران

در این بخش، شما می توانید کاربران وب سایت خود را مدیریت کنید. شما می توانید کاربران جدید را اضافه کنید، نقش و دسترسی کاربران را تنظیم کنید و کاربران را حذف کنید.

ابزارها

در این بخش، شما می توانید ابزارهای مفیدی برای مدیریت وردپرس خود داشته باشید. به عنوان مثال، این ابزارها شامل پشتیبان گیری، ویرایشگر فایل، تنظیمات وردپرس و ابزارهای بهینه سازی است.

تنظیمات

در این بخش، شما می توانید تنظیمات کلی وب سایت خود را انجام دهید. شما می توانید بخش های مرتبط با مطالب، نظرات، رسانه، پیوندها، موجودیت ها و خصوصیت های وب سایت را تنظیم کنید. برخی از تنظیمات شامل تنظیمات نمایش، تنظیمات ویرایشگر، تنظیمات صفحه اصلی، تنظیمات خواندن، تنظیمات مدیریت کاربران و تنظیمات عمومی وب سایت شما هستند.

نوار بالایی پنل مدیریت وردپرس

نوار بالایی پنل مدیریت وردپرس
نوار بالایی پنل مدیریت وردپرس

نوار بالایی پنل مدیریت وردپرس شامل دسترسی سریع به برخی بخش های مهم مانند اضافه کردن نوشته جدید، رسانه، برگه ها و نظرات است.

بخش اصلی پنل مدیریت وردپرس

پنل مدیریت وردپرس
پنل مدیریت وردپرس

بخش اصلی پنل مدیریت وردپرس، به شما اجازه می‌دهد تا به محتوای تنظیمات انتخاب شده دسترسی داشته باشید. این بخش شامل بخش های مختلفی است که از جمله آنها می توان به مطالب، برگه ها، دسته ها، برچسب ها، نظرات و تنظیمات اشاره کرد. با کلیک بر روی هر یک از این بخش ها، محتوای آن بخش نمایش داده می شود و شما می توانید مطالب خود را اضافه، ویرایش و حذف کنید.

به طور خلاصه، پنل مدیریت وردپرس شامل ابزارهایی برای مدیریت محتوا، تنظیمات و طراحی وب سایت شماست. با استفاده از این پنل، شما می توانید مطالب جدید ایجاد کنید، محتوای موجود را ویرایش و مدیریت کنید، تنظیمات وب سایت را تغییر دهید و ظاهر و طراحی وب سایت خود را بهبود بخشید. همچنین، با استفاده از نوار کناری و بالایی پنل، شما می توانید به سرعت به بخش های مختلف وب سایت خود دسترسی پیدا کنید و کارهای مختلف را انجام دهید.

تنظیمات صفحه

دکمه تنظیمات صفحه در گوشه بالا سمت چپ پنل مدیریت وردپرس، به شما اجازه می دهد تا تنظیمات مختلف صفحه جاری خود را تغییر دهید. با کلیک بر روی این دکمه، یک فهرست کشویی نمایان می شود که شامل تنظیماتی مانند تغییر اندازه صفحه، تنظیمات برای نمایش نوشته ها، پست ها و برگه ها، تغییر قالب صفحه و تغییر محتوای صفحه و سایر تنظیمات مرتبط با صفحه است.

تنظیمات صفحه
تنظیمات صفحه

اگر شما می خواهید نوشته، پست یا برگه ای را ویرایش کنید، با کلیک بر روی دکمه تنظیمات صفحه، می توانید تنظیماتی را که مرتبط با نمایش آن مطلب هستند را تغییر دهید. برای مثال، شما می توانید قالب مطلب را تغییر دهید، تصویر شاخص را تغییر دهید، تنظیمات مربوط به متن و نمایش مطلب را تغییر دهید و غیره.

با استفاده از دکمه تنظیمات صفحه، شما می توانید به سرعت تغییرات مورد نیاز خود را برای هر صفحه وب سایت خود انجام دهید. این دکمه یکی از ابزارهای کارآمد پنل مدیریت وردپرس است که به شما کمک می کند تا به سرعت و با کیفیت بالا تغییرات لازم را در وب سایت خود اعمال کنید.

راهنمای صفحه

دکمه راهنما در پنل مدیریت وردپرس یک ابزار مفید برای کاربران است که به آنها کمک می کند تا با امکانات و قابلیت های مختلف وردپرس آشنا شوند و بتوانند بهتر از آن استفاده کنند.

راهنمای صفحه
راهنمای صفحه

با کلیک بر روی دکمه راهنما، یک منوی کشویی با فهرستی از منابع آموزشی وردپرس شامل صفحات وب سایت، آموزش های ویدئویی، فایل های PDF، اسناد و مستندات مربوط به قابلیت ها و افزونه های مختلف وردپرس و… نمایش داده می شود. با کلیک بر روی هر یک از موارد، شما به صفحه مربوطه هدایت می شوید که در آنجا می توانید بیشتر درباره موضوع مورد نظرتان بدانید و اطلاعات بیشتری را درباره آن به دست آورید.

دکمه راهنما یکی از ابزارهای کارآمد پنل مدیریت وردپرس است که به کاربران کمک می کند تا با قابلیت های مختلف وردپرس آشنا شوند و در کار با این پلتفرم موفق باشند. همچنین، با استفاده از دکمه راهنما، کاربران می توانند به سرعت به محتوای آموزشی مرتبط با موضوع مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند و به راحتی از آن استفاده کنند.

آموزش کامل وردپرس

این مقاله بخشی از دوره آموزش رایگان وردپرس هست. با مشاهده این دوره رایگان، می‌توانید کار با وردپرس را به صورت کامل یاد بگیرید.

دوره رایگان آموزش وردپرس
نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U339200 ۲ اسفند ۱۴۰۲

  سلام من همه ی کارهایی که گفتین رو انجام دادم تا جاییکه سایت با اسم دلخواهم بالا میاد . منتها کنار اسم سایتم ارور not secure رو میزنه و و قتی هم میخوام سایت رو سرچ کنم صفحه ی میاد که فقط در صورتی میتونم وارد سایت بشم که proceed any way رو انتخاب کنم
  میشه لطفا راهنمایی کنین

 2. U338144 ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

  سلام
  موقع استفاده از المنتور خطا میده.
  ممنون میشم راهنماییم کنید

 3. U335932 ۷ دی ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشید من یک سوال داشتم سوالم این بود که ایا میشه بدون اینکه host و دامنه خرید به صورت ازمایشی کار کرد که بعد اگه قطعی شد host و دامنه رو بخره ؟ مثل front-end اگه کد رو مینویسی و ظاهر رو میبینی

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۹ دی ۱۴۰۲

   درود
   بله میتونید از لوکال هاست استفاده کنید. آموزش لوکال هاست در سایت هست.

 4. U332963 ۱۹ آذر ۱۴۰۲

  با سلام. من تا قبل از آشنایی با سایت شما، در زمینه وبسایت و وردپرس، هیچ اطلاعاتی نداشتم و پس از دیدن فایل های آموزشی اقای راد، کمی راه افتادم و با همان آموزشهای رایگان قالب اهورا و میهن پنل و هاست خریدم و وبسایتم رو تونستم به هاست وصل کنم و بالا بیارمش. با همان آموزشها تونستم تا حد کمی از قالب اهورا استفاده کنم و بیشتر از اون نتونستم.مثلا فایل آموزشی تنظیمات میهن پنل، نیاز به آموزش تصویری مبسوط دارد .همچنین المنتور جهت صفحه سازی اولیه در اهورا نیاز به فایل تصویری با جزییات بیشتر و تایم طولانی تر. برای مثال می خواستم ثبت نام کاربر در سایتم با ایمیل و همچنین تاییدیه sms همراه باشد و پس از عضویت، کاربر فقط با همان ایمیل خودش وارد شود و نیاز به sms نباشد. و همچنین پس از ثبت نام کاربر، پیام خوش آمد در پروفایل و همچنین ایمیل، مشاهده نمیشود. عکس پروفایل کابر فعال نیست و کاربر نمیتواند پروفایل بگذارد. خواستم یک نفر استخدام کنم برای مدیریت فنی و تکنیکالی سایت، ولی افرادی که در پارس کدرز به من پیام دادند یا مثل من مبتدی بودند یا حرفه ای بودند و قصد داشتند که یک وبسایت از نو برای من طراحی کنند که من مخالف این قضیه هستم.چون قالب اهورا را با توجه به آموزش های موجود در سایت، توانستم راه بندازم فقط نیاز به آموزش های مبسوط دارم. یک مشورت هم نیاز دارم و آن این است که در صورت استخدام مدیرفنی خبره، در چه سطح و تا چه اندازه به ایشان دسترسی دهم و اصلا به ایشان در زمینه سطح دسترسی ها چه بگویم و چه نگویم ؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنید یا آقای راد در این زمینه برای افرادی که اهورا را میخرند و مبتدی هستند، فایل راهنمای آموزشی قرار دهد.
  با سپاس

  • Reza Rad رضا راد ۲۰ آذر ۱۴۰۲

   درود بر شما سپاس. در مورد مدیر فنی خب طبیعتا بعد از قرارداد باید بهشون دسترسی کامل مدیریت رو بدین البته با افزونه user role editor میتونید دسترسی رو سفارشی کنید به دلخواه خودتون

 5. U332981 ۲۱ آبان ۱۴۰۲

  سلام من بعد از چند روز خواستم وارد پنل مدیریت وورد بشم اروور داد خواستم پسوردم رو عوض کنم به سایت وورد پرس رفتم بازیابی پسورد آموزش دارید؟

 6. U311490 ۲۸ شهریور ۱۴۰۲

  سلام روزتون بخیر
  استاد لطفا بگید اخرین گزینه آخر آخر در پیشخوان وردپرس پایین تنظیمات ، جمع کردن فهرست چیه؟
  ازتون ممنونم 🙂

 7. U328442 ۱۵ شهریور ۱۴۰۲

  با سلام
  چگونه این جمله حذف کنیم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  به وردپرس خوش آمدید. این اولین نوشتهٔ شماست. این را ویرایش یا حذف کنید، سپس نوشتن را شروع نمایید

 8. U10424 ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

  سلام. شما در تصاویری که گذاشتید، گزینه های “اعضای تیم” ، “نمونه کارها” و “نظر مشتریان” رو هم دارید. اما نه شما و نه هیچ سایت دیگه ای در موردشون توضیح ندادن. که اصلا اینا چی هستن و به چه کاری میان؟!!! مثلا نظرمشتریان با دیدگاه ها چه تفاوتی دارن؟!!! لطفا در مورد این 3 گزینه هم توضیح بدید.
  منتظر پاسختون هستم… ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • Reza Rad رضا راد ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

   سلام وقت بخیر اینا پست تایپ هستن که رو قالب اهورا اضافه میشن و این قالب این قابلیت‌ها رو داره

   • U10424 ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

    من قالب اهورا رو خرید کردم. برای همین هم پرسیدم. لطفا در موردشون توضیح بدید. ممنون

    • Reza Rad رضا راد ۱۶ مرداد ۱۴۰۲

     اگر اهورا رو نصب کردید این بخش ها به سمت راست اضافه میشه و میتونید ازشون استفاده کنید. یه سری پست تایپ هستن برای نمایش این بخش ها توی سایت

 9. U327436 ۱۲ مرداد ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشید خرید از سایت هایی مثل ژاکت اعتبار دارند؟

 10. U327278 ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

  سلام خسته نباشید. ممنون از آموزش های خوبتون.
  وقتی بعد از یک روز وارد پنل مدیریت سایت میشم بیشتر اطلاعات ستون سمت راست مثل افزونه ها و … برام بالا نمیاد! فقط روز اول خوبه و همه چیش بالا میاد چیکار کنم؟

  • Reza Rad رضا راد ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

   سلام سپاس از شما. امکان نداره حتما یه تغییری ایجاد میشه رو هاست یا دیتابیس شما

 11. U326093 ۱۹ تیر ۱۴۰۲

  ایول عالیه، ویدیو ها کوتاه و مفیدن