وردپرس ۵

درود بر شما میهن وردپرسی‌ها! امیدوارم روز جمعه خوبی رو شروع کرده باشید. امروز یه جمعه عالی هست. چرا که نسخه ۵ وردپرس بالاخره بعد از مدتها انتظار منتشر شد و قصد داریم اولین مرجع وردپرسی باشیم که امکانات این نسخه رو بهتون معرفی می‌کنه!

نسخه 5 وردپرس چه امکاناتی دارد؟

امکانات نسخه ۵ وردپرس واقعا چشمگیر هست.  پس مستقیم بریم سراغ امکانات نسخه ۵ وردپرس

ویرایشگر متن جدید و پیشرفته

ویرایشگر جدید وردپرس به شما این امکان رو میده که بصورت زنده متن رو بنویسید و جالب‌تر اینکه می‌تونید مثل ویژوال کامپوزر صفحات خودتون رو با درگ & دراپ بسازید. البته نه به کاملی ویژوال کامپوزر اما خب در کل عالیه!

ویرایشگر وردپرس ۵

می‌خواستم به ویرایشگر قبلی وردپرس توی سایت خودمون فونت اضافه کنم اما ظاهرا توی این نسخه فونت از پنل مدیریت گرفته می‌شه و از اونجا که پنل وردپرس ما با ایران سنس طراحی شده پس اتوماتیک فونت ایران سنس به ویرایشگر وردپرس اضافه شد.

البته این ویرایشگر تغییراتی هم داشته که یکم کار رو برای تازه کار‌ها سخت تر کرده. به زودی آموزش کار با ویرایشگر جدید رو توی سایت میهن وردپرس قرار خواهیم داد.

راستش رو بخواید من که راحت‌تر و سریعتر می‌تونم تایپ کنم و اصلا متوجه نشدم تا اینجای این مقاله چطور ۲۰۴ کلمه رو تایپ کردم! 🙂

حالا اگر با ویرایشگر جدید راحت نیستید، مشکلی نیست! وردپرس تا سال ۲۰۲۱ ویرایشگر کلاسیک قدیمی وردپرس را در دسترس قرار داده. برای اینکار افزونه ویرایشگر کلاسیک وردپرس را نصب کنید.

قالب پیشفرض جدید ۲۰۱۹ منتشر شد!

خب قالب جدید وردپرس یعنی قالب Twenty Nineteen هم منتشر شد. این قالب امکانات زیادتری داره.

قالب ۲۰۱۹ وردپرس

البته نمیشه گفت تمام نیاز‌های شما رو برطرف می‌کنه و دلیلی شده برای استفاده نکردن از قالب‌های وردپرس حرفه‌ای.

امکانات جدید برای برنامه نویس‌ها

الگو‌های ایجاد بلاک‌های جدید در ویرایشگر جدید وردپرس به توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان وردپرس این امکان رو میده تا بلاک‌ها و المنت‌های جدیدی برای قالب‌های خودشون طراحی کنند. با اینکار نیازی به استفاده از برنامه‌نویسی توسط مشتریان قالب‌های توسعه‌دهندگان نخواهد بود و توسعه‌دهندگان را از شر دستکاری کد توسط کاربر محفوظ نگاه می‌دارد. 🙂

موفق و وردپرسی باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.