رفع مشکل tinymce و visual composer

تداخل افزونه های TinyMCE Advanced و Visual Composer

معرفی افزونه TinyMCE

این افزونه دارای پنل مدیریت واقعا ساده و حرفه ای میباشد که به شما توانایی این را میدهد که با گرفتن و رها کردن هر کدام از قابلیت های ویرایشگر با موس در جای مورد نظر ان قابلیت به ویرایشگر شما اضافه میشود که کم و کسری در این رابطه ندارد.

از امکانات این افزونه :
– وارد کردن کلاس های css از طریق کلاس های تعریف شده توسط شما
– پشتیبانی از ساخت و ویرایش جداول
– ویرایش inline سی اس اس ها
– گزینه های متنوع برای مدیریت تصاویر داخل پست
– جستجو و جایگزین کردن ویرایشگر کنونی
– پشتیبانی از تگ های خاص XHTML

دریافت افزونه TinyMCE

 

معرفی افزونه ویژوال کامپوزر – Visual Composer

اگر شما هر قالبی را خریداری کنید و نصب کنید قطعا یا اون قالب یک افزونه صفحه ساز همراه خود دارد که بدون صفحه ساز کمتر کسی میتونه صفحه اصلی سایت را شبیه به صفحه اصلی دموی قالب های بزرگ و پر فروش امروزی برسونه که باید بهتون بگم که حتما اون شخص ده برابر کسی که با صفحه ساز صفحه را میسازه وقت میزاره و دانش بالایی باید داشته باشه .

خب بریم سر این مبحث که حدود 90 درصد از اون افزونه های صفحه ساز که همراه قالب به شما میدهند افزونه Visual Composer میباشد که همین الان هم اگر بخواید میتونید به سایت تم فارست برید و ببینید که افزونه صفحه ساز Visual Composer پر فروش ترین افزونه این سایت بزرگ هست!

افزونه صفحه ساز گرافیکی وردپرس یا visual composer یک افزونه وردپرس حرفه ای است که برای شما امکان تغییر چیدمان کلی سایتتان را بصورت Drog & Drop ( کشیدن و رها کردن ) فراهم می کند. یعنی شما بدون نیاز به هیچگونه دانش کد نویسی می توانید سایتتان را به سبک و شیوه دلخواه خودتان طراحی کنید.همچنین می توانید چیدمان هر صفحه را جدا از صفحه ای دیگر طراحی کنید. پس با این افزونه می توانید کنترل کاملی در طراحی سایت وردپرسیتان داشته باشید.

دریافت افزونه Visual Composer

 

دلیل ناسازگاری این دو افزونه محبوب

بنا به بررسی های دقیقی که انجام داده شد، دلیل اصلی تداخل این دو افزونه در نحوه عملکرد آن ها می باشد، زمانی که افزونه TinyMCE می خواهد گزینه های مورد نظر را به ویاریشگر اضافه کند، ویژال کامپوزر نیز می خواهد ویرایشگر را به حالت Visual در دسترس قرار دهد که دچار Conflict می شود و شما ارور Javascript و jQuery را دریافت خواهید کرد و هر 2 افزونه از کار می افتند. در برخی از مواقع نیز اگر خوش شانس باشید افزونه TinyMCE در دسترس قرار می گیرد و فقط افزونه Visual Composer از کار می افتد.

 

راه حل چیست؟

متاسفانه تا به امروز راه حلی در دسترس نیست و پیشنهاد من به شما عزیزان، غیر فعال کردن یکی از این دو افزونه می باشد.

 

موفق باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.