نمایش میانگین نظرات هر پست در وردپرس

1 / 5. تعداد رای: 1

نمایش میانگین نظرات هر پست در وردپرس

شما به‌عنوان مدیر سایت از بخش داشبورد در پنل مدیریت وردپرس می‌توانید تعداد نظرات تأیید شده سایت خود را مشاهده کنید؛ اما بازدیدکنندگان سایت شما قادر به مشاهده تعداد کل نظرات سایت شما نیستند. تعداد کل نظرات سایت می‌تواند دلیل مهمی برای اعتماد کاربران سایت شما باشد. پس می‌توانید نمایش میانگین نظرات هر پست در وردپرس را انجام دهید.

از دیگر مزایایی که این کار دارد این است که اگر شما صاحب یک وب‌سایت پربازدید هستید به‌راحتی می‌توانید از این طریق کسب درآمد کنید. چراکه شما می‌توانید با نشان دادن آمار بازدید سایت خود تبلیغات دیگر وب‌سایت‌ها را در سایت خود قرار دهید. این کار باعث می‌شود وب‌سایت‌ها با دیدن این آمار به شما اعتماد کرده و تبلیغات سایت خودشان را به شما بسپارند.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که هرچه فعالیت کاربران در سایت شما بیشتر باشد؛ درنتیجه کاربران نظرات بیشتری را برای شما ارسال خواهند کرد. این را نیز فراموش نکنید منظور از نظرات، نظرات تأیید شده سایت شما است. نظرات هرزنامه جز این تعداد محسوب نخواهند شد.

از طرف دیگر زمانی که کاربران تعداد نظرات سایت شما را ببینند آن‌ها نیز به این تمایل پیدا می‌کنند که با سایت شما ارتباط برقرار کنند. پس اگر وب‌سایت شما دارای بازدیدکننده و نظرات زیادی است و شما تمایل دارید که از آن‌ها استفاده مثبت و سازنده بکنید؛ پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله را مطالعه کنید.

چرا نظرات وردپرس را نمایش دهیم؟

پس‌ازاینکه سایت خود را راه‌اندازی کردید نیاز دارید که از روش‌های مختلفی جهت جذب هرچه بیشتر کاربران کمک بگیرید. افزایش بازدید سایت شما از اهمیت بسیاری برخوردار است و شما باید همواره آن را در اولویت قرار دهید. شما قادر هستید با انجام یک سری از کارها بازدید سایت خود را افزایش دهید. به‌عنوان‌مثال تبلیغات در سایت‌های پربازدید، تولید محتوای مفید و… ازجمله روش‌های جذب مخاطب است. انجام این کارها باعث می‌شود بازدید سایت شما افزایش پیدا کند.

این کار باعث می‌شود رتبه سایت شما بالاتر رفته و شانس دیده شدن سایت شما بیشتر می‌شود. اما پس‌ازاینکه آمار بازدید سایت شما بالا برود شما می‌توانید از آن در جهت تبلیغ کار خود به‌خوبی استفاده کنید. درواقع یکی از بهترین کارهایی که شما در این هنگام می‌توانید انجام دهید استفاده از نمایش نظرات پست‌های سایتتان است.

زمانی که کاربر ببیند که آمار بازدید سایت شما زیاد است مشتاق می‌شود که از مطالب شما استفاده کند و حتی در برخی موارد محتوای سایت شما را برای کاربران دیگر به اشتراک می‌گذارد. این موضوع به‌تدریج باعث افزایش هرچه بیشتر بازدید سایت شما خواهد شد.

تاثیر نظرات در بازدید سایت

هر زمان شما محتوایی را در سایت خود قرار می‌دهید یکی از راه‌های ارتباطی بسیار خوبی که میان شما و کاربران سایتتان به‌وجود می‌آید بخش دیدگاه و یا همان نظرات سایت است. در این بخش شما امکان این را دارید که به ساده‌ترین شکل ممکن با کاربرانتان تبادل برقرار کنید.

این قسمت یکی از امکانات پیش‌فرض وردپرس است که برای داشتن آن نیاز به نصب افزونه و یا کد نویسی نیست. بخش نظرات وردپرس بازخوردهای کاربران نسبت به محتوای مختلفی که در سایت قرار می‌دهید را به شما می‌رساند. با استفاده از این بخش شما می‌توانید بسیاری از ویژگی‌های خوب سایت خود را تقویت کرده و از ویژگی‌های بد آن بکاهید. به‌نوعی شما می‌توانید از فرصت‌ها در سایت خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

مدیریت و کنترل این بخش توسط پیشخوان وردپرس شما به‌سادگی امکان‌پذیر است و شما می‌توانید توسط این قسمت نظرات مختلف را بررسی نمایید. با استفاده از تنظیمات این قسمت شما می‌توانید تنها دیدگاه‌های مورد تأیید خود را در سایت نمایش دهید.

همان‌طور که گفتیم شما می‌توانید از نظرات سایت خود به‌عنوان یک فرصت در جهت ارتقا و بهبود سایت خود استفاده کنید. یکی از این فرصت‌ها نمایش میانگین نظرات است. اعتبار یک سایت به میزان بازدیدکنندگان آن است. حال شما می‌توانید از این اعتبار به نفع خود استفاده کنید و کسب‌وکار خود را گسترش دهید.

نمایش میانگین نظرات هر پست در وردپرس

برای انجام این کار دو روش وجود دارد که یکی استفاده از کد نویسی و دیگری استفاده از افزونه است. اما ما در میهن وردپرس امروز تصمیم داریم آموزش انجام این کار با استفاده از کد نویسی را به شما کاربران عزیز آموزش دهیم. اگر شما نیز با کد نویسی در این سیستم آشنا هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم از این روش استفاده نمایید.

شما قادر هستید به‌راحتی این کار را انجام دهید و برای انجام آن نیازی نیست هیچ افزونه‌ای را در سایت خود نصب کنید. این کار را می‌توانید به‌وسیله کد نویسی و قرار دادن یک قطعه کد در سایت خود انجام دهید و نمایش این آمار را در سایت خود فعال کنید.

برای نمایش تعداد نظرات می‌توانید کد زیر را در هر جای قالب سایتتان قرار دهید:

<?php $count_posts = wp_count_posts(); $posts = $count_posts->publish; $count_comments = get_comment_count(); $comments = $count_comments['approved']; echo "تا کنون تعداد ".$comments." نظر در سایت ما منتشر شده. بطور میانگین هر پست ".round($comments/$posts)." نظر دریافت کرده."; ?>

کد بالا تعداد نظرات منتشرشده روی سایت و همچنین میانگین هر نظر را در هر پست نمایش خواهد داد. اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم کد بالا را در Sidebar.php قالب قرار دهید. همچنین حتماً این نکته را در نظر داشته باشید که قبل از هرگونه اقدام و تغییر در قالب سایت خود حتماً از اطلاعات سایت بک آپ تهیه فرمایید؛ تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانید آن را به حالت اولیه بازگردانید.

علاوه بر کد بالا اگر شما آشنایی با کد نویسی ندارید و یا اینکه تمایل به استفاده از کد ندارید؛ قادر هستید از افزونه‌های رایگان زیادی که در این زمینه وجود دارند استفاده نمایید. شما می‌توانید این‌گونه افزونه‌ها را از مخزن وردپرس دریافت نمایید.

امیدواریم که با استفاده از این آموزش بتوانید به‌راحتی نظرات سایت خود را در قالب سایت خود نمایش دهید. پیروز و سربلند باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟