تنظیم رنگ بندی پیشفرض پنل وردپرس

5 / 5. تعداد رای: 1

تنظیم رنگ بندی پیشفرض پنل وردپرس
تنظیم رنگ بندی پیشفرض پنل وردپرس

وردپرس امکانات زیادی در رابطه با سفارشی‌سازی در اختیار کاربران خود قرار داده است، شما این امکان را دارید که باسلیقه شخصی خود رنگ‌بندی پیشخوان خود را تغییر دهید. به‌عنوان مثال شما یک کسب‌وکار اینترنتی راه‌اندازی کرده‌اید و یک رنگ خاص برای کسب‌وکار خود در نظر گرفته‌اید و می‌خواهید پنل کاربری با این رنگ مشخص برای کاربر به‌نمایش دربیاید. ما در این مقاله به شما نحوه تنظیم رنگ‌بندی پیش‌فرض پنل مدیریت کاربران جدید را آموزش دهیم پس یا ما همراه باشید.

تنظیم رنگ بندی پیشفرض پنل وردپرس

همان‌طور که می‌دانید وردپرس دارای محبوبیت بسیار بالایی در بین مدیران سایت‌های اینترنتی می‌باشد، یکی از بهترین و اساسی‌ترین ویژگی‌های وردپرس که از نسخه 3.8 به بعد به آن اضافه شد و در نسخه 5 وردپرس بسیار بیشتر شد امکان ارتباط با پنل مدیریت جدید است. به این صورت که شما دسترسی بسیار راحتی با پنل مدیریتی خودخواهید داشت.

به‌عنوان‌مثال وردپرس در پنل مدیریتی از یک رنگ پیش‌فرض استفاده می‌کرد که شما در صورتی که بخواهید قادر هستید این رنگ را تغییر دهید. در مخزن وردپرس 8 رنگ مختلف مطابق تصویر زیر برای شما در دسترس خواهد بود که شما یا با توجه به علاقه و دلخواه خود و یا به‌نسبت رنگ برند و کسب‌وکار خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

Admin Color Scheme
تنظیمات شناسنامه

البته به یاد داشته باشید که می‌توانید رنگ دلخواه جدید برای پنل مدیریت خود در نظر بگیرید و تنها محدود به این رنگ‌بندی‌های موجود نیستید. هدف ما در این مقاله این است برای شما آموزشی در خصوص چگونگی انتخاب یک رنگ پیش‌فرض برای کاربران جدید در پیشخوان وردپرس خواهیم داد. علاوه‌براین برای شما نشان خواهیم داد که چطور می‌توانید از تغییر رنگ محیط مدیریت توسط کاربران جلوگیری کرد.

تنظیم رنگ بندی پیشفرض پنل وردپرس برای کاربران جدید

برخی مواقع ممکن است شما بخواهید به‌صورت پیش‌فرض رنگ پنل مدیریت را برای کاربران خود تغییر دهید برای این کار شما تنها به یک کد نیاز دارید که ما در اینجا برای شما قرار داده‌ایم.

اولین کاری که باید برای تغییر رنگ پنل مدیریت انجام دهید این است که کد زیر را در قالب فایل functions.php و یا افزونه اختصاصی اضافه کنید:

function set_default_admin_color($user_id) {
	$args = array(
		'ID' => $user_id,
		'admin_color' => 'sunrise'
	);
	wp_update_user( $args );
}
add_action('user_register', 'set_default_admin_color');

کد بالا درواقع این قابلیت را دارد که رنگ پیش‌فرض پنل را برای کاربران جدیدی که قصد ثبت‌نام در سایت شمارا دارند تغییر دهد. البته این نکته را به یاد داشته باشید که رنگ پنل مدیریتی برای کاربران جدید تغییر پیدا خواهد کرد و این کد تغییری در رنگ پنل کاربرانی که قبلاً ثبت‌نام کرده‌اند نخواهد داشت.

البته این موضوع را در نظر بگیرید که باوجود استفاده از کد بالا کاربر این امکان را دارد که با مراجعه به پروفایل کاربری خود رنگ دلخواه خود را انتخاب کنند. بنابراین کاربر محدود به رنگ منتخب شما نخواهد بود و هر زمان که بخواهد می‌تواند آن رنگ را تغییر دهد.

جلوگیری از تغییر رنگ پنل توسط کاربر

خب همان‌طور که در بالا به آن اشاره کردیم اگر کد بالا را اعمال کردید کاربر بازهم به تغییر رنگ پنل خود دسترسی خواهد داشت، اما در برخی مواقع ممکن است شما بخواهید این دسترسی را در اختیار کاربر قرار ندهید یا به‌عبارت دیگر کاربر را از امکان تغییر رنگ پنل خود منع کنید. برای این کار آموزش زیر را دنبال کنید.

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که کد زیر را در قالب فایل functions.php و یا افزونه اختصاصی اضافه کنید:

if ( !current_user_can('manage_options') )
remove_action( 'admin_color_scheme_picker', 'admin_color_scheme_picker' );
تغییر رنگ پیشخوان
تغییر رنگ پیشخوان

با استفاده از این کد درواقع تغییر رنگ صفحه‌نمایش پروفایل همه کاربران را به‌جز آنهایی که می‌خواهید به مدیریت دسترسی داشته باشند را حذف خواهد کرد.

موفق و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟