دو سایت با محتوای یکسان! آیا از نظر سئو مشکل ساز خواهد بود؟

4.5 / 5. تعداد رای: 4

دو سایت با محتوای یکسان! آیا از نظر سئو مشکل ساز خواهد بود؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد کهدو سایت با محتوای یکسان از نظر سئو برای ما مشکل‌ساز خواهد بود؟ در جواب این سوال باید بگوییم بله، در واقع بهتر است که شما دامنه‌های خود را به هم متصل کنید. برای مثال اگر دامنه MihanWP.com و MihanWP.ir را ثبت کرده‌اید، نباید از هر دو دامنه استفاده کنید و محتواهای خود را در هر دامین به صورت جداگانه قرار دهید. بهترین کار این است که همیشه از یک دامین استفاده کنید و مابقی دامین‌های خود را به آن وصل یا اصطلاحا پارک کنید.

دو سایت با محتوای یکسان

برای مثال ما در میهن وردپرس همیشه از دامین MihanWP.com استفاده می‌کنیم. اما زمانی که شما در نوار آدرس مرورگر خود، آدرس MihanWP.ir را وارد کنید، متوجه خواهید شد که به دامین اصلی ما، یعنی MihanWP.com انتقال پیدا می‌کنید. در ادامه این مقاله به صورت کامل درمورد پارک دامین(park domain) در پنل‌های مدیریت سی‌پنل(CPanel) و دایرکت ادمین(DirectAdmin) توضیح خواهیم داد.

قبل از شروع آموزش پارک دامین، به این نکته توجه داشته باشید که حتما باید DNS دامنه‌ها با DNS هاست وب‌سایت شما کاملا یکسان باشد. چرا که در غیر این صورت نمی‌توانید دامنه‌های مورد نظر خود را برروی هاست ریدایرکت یا پارک کنید. اگر هم از DNS هاست سایت خود طلاع ندارید، باید به شرکت هاستینگ تیکت ارسال کنید و بپرسید. اگر هم آشنایی زیادی با DNS ندارید، می‌توانید مقاله DNS چیست را مطالعه کنید.

پارک دامین در سی پنل

وارد هاست سی‌پنل خود شوید. از بخش Domins روی گزینه Aliases کلیک کنید. البته در صورتی که نسخه سی‌پنل هاست شما کمی قدیمی باشد. به‌جای گزینه Aliases، گزینه Park Domain قرار دارد.

Aliases step1
ریدایرکت کردن دامنه در سی‌پنل قسمت اول

در قسمت Create a New Aliases نام دامنه‌ای که می‌خواهید به سایت خود ریدایرکت کنید را در فیلد  Dominوارد کنید و برای ثبت، روی گزینه Add Domain کلیک کنید.

Aliases step2
ریدایرکت کردن دامنه در سی‌پنل قسمت دوم

در آخر مشاهده می‌کنید که یک پیام با عبارت “You successfully created the alias” به شما نمایش داده می‌شود. که نشان می‌دهد دامنه با موفقیت ریدایرکت شده است. اگر می‌خواهید مطمئن شوید که کار به درستی انجام شده است یا خیر. آدرس دامنه قدیمی را در نوار مرورگر وارد کنید. در صورتی که به دامنه اصلی سایت خود منتقل شدید. متوجه می‌شوید که دامنه به درستی ریدایرکت شده است و به طور خودکار به دامنه اصلی انتقال می‌یابد.

پارک کردن دامنه در دایرکت ادمین

وارد پنل مدیریت هاست خود شوید. در بخش Account Manager گزینه Domain Pointers را انتخاب کنید.

Domain Pointers1 1
ریدایرکت کردن دامنه در دایرکت ادمین قسمت اول

سپس صفحه جدیدی را مشاهده خواهید کرد. در بخش Domain Pointer، روی گزینه Create Domain Pointer کلیک کنید.

Domain Pointers2
ریدایرکت کردن دامنه در دایرکت ادمین قسمت دوم

حالا پنجره کوچکی باز می‌شود. در این قسمت شما باید دامنه‌ای که می‌خواهید منتقل کنید را بدون استفاده از www. وارد کنید. پس از فعال کردن تیک Create As Alias روی دکمه سبز رنگ Create کلیک کنید و کار این بخش را هم تمام کنید.

Domain Pointers3
ریدایرکت کردن دامنه در دایرکت ادمین قسمت سوم

به همین راحتی توانستید دامنه‌های خود را بهم متصل کنید. 😀 امیدواریم در این مقاله آموزشی به شما در پارک کردن دامنه کمک کرده باشیم.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

 1. U320004 ۱۰ دی ۱۴۰۱

  پارک کردن دامنه .ir روی سایت که با .com هست حجمی از هاست رو پر میکنه؟ 

 2. U17441 ۷ بهمن ۱۳۹۹

  چرا سایتتون فیلتر شده!!!!!؟؟؟؟؟

  • Reza Rad رضا راد ۸ بهمن ۱۳۹۹

   اگر منظور سایت شخصی من هست به دلیل عدم تمدید دامنه و تغییر دامنه یک شرکت خارجی اون رو ثبت کرده.

 3. U17441 ۶ بهمن ۱۳۹۹

  سلام. فردی که بتونه مقاله بنویسه رو از کجا می‌شه پیدا کرد؟ سایت‌هایی مثل پونیشا خوبن؟ امنن؟