حذف v= از آدرس صفحه محصولات ووکامرس

3.9 / 5. تعداد رای: 9

حذف v= از آدرس صفحه محصولات ووکامرس

آیا شما هم تابه‌حال با رشته عجیب‌وغریب v برخورد کردید؟ نگران نباشید در آموزش امروز حذف v= از آدرس های ووکامرس را برای شما کاربران عزیز ارائه می‌دهیم.

درواقع این رشته به‌صورت کاملاً تصادفی، اعداد یا حروف اضافه‌شده به‌عنوان پارامتر به Permalinks یا پیوند یکتا ساخته شده است. اما بسیاری از مدیران سایت تمایل ندارند که از این رشته‌ها در سایت آن‌ها نمایش داده شود.

این پیوندهای عجیب در برخی موارد برای شما مزاحمت ایجاد کرده و شما ناچار می‌شوید که آن‌ها را حذف کنید. انجام این کار بسیار ساده است و شما میتونید در عرض چند دقیقه آن‌ها را حذف کنید. بنابراین اگر شما هم قصد دارید که این رشته‌‌‌‌‌ها را حذف کنید با ما تا پایان این آموزش همراه باشید.

دلیل نمایش عبارت v= در انتهای آدرس محصولات ووکامرس

تقریباً تمامی شما با افزونه فروشگاه‌ساز ووکامرس آشنا هستید. این افزونه بر روی وردپرس اجرا می‌شود و قابلیت‌های فراوانی ازجمله فروش محصولات، مدیریت آن‌‌‌‌‌ها و… را به کاربران ارائه می‌کند. اما گاهی اوقات مشکلاتی برای را برای شما به‌وجود میاره که ما در میهن وردپرس همواره تلاش می‌کنیم آن‌ها را برای شما توضیح دهیم.

این رشته در سایت‌های فروشگاهی ووکامرس در وردپرس مشاهده می‌شود. در نظر داشته باشید که این مورد یک باگ یا خطا در نظر گرفته نمی‌شود بلکه درواقع، ویژگی خود افزونه است. بنابراین ما به‌عنوان یک ارور آن را در نظر نمی‌گیریم.

هدف از این رشته کمک به محاسبه مالیات و حمل‌ونقل ووکامرس بر اساس مکان جغرافیایی کاربر است. این رشته کمک می‌کند که ویژگی‌ها با افزونه‌های کش وردپرس مانند WP Super Cache یا W3 Total Cache سازگار باشد.

بااین‌حال، اگر شما نیازی به محاسبه حمل‌ونقل و مالیات براساس مکان‌های مختلف ندارید، احتمالاً به‌طور تصادفی این قابلیت یا ویژگی را فعال کرده‌اید. پس با توجه به این شرایط امکان این را دارید که آن‌ها را از آدرس سایت خود حذف کنید.

حذف v= از آدرس محصولات ووکامرس

حذف این رشته‌ها بسیار ساده است و شما از طریق پیشخوان وردپرس قابل به حذف آن‌ها از سایت خود هستید. برای انجام این کار قدم‌به‌قدم این مراحل را طی کنید تا رشته‌ها از آدرس سایت شما حذف شوند.

در مرحله اول وارد پیشخوان > ووکامرس > تنظیمات شوید. سپس در تب همگانی > مکان پیش‌فرض مشتری، هیچ مکان پیش فرضی وجود ندارد یا آدرس اصلی فروشگاه خود را انتخاب کنید و در آخر ذخیره کنید.

location customer

همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که اگر شما از افزونه کش در وب‌سایت خود استفاده می‌کنید، حتماً کش وردپرس خود را پاک کنید. چراکه باهم سازگاری ندارند. سپس شما می‌‌‌‌‌تونید وب‌سایت خود را مشاهده کنید و رشته موقعیت مکانی در URL های وردپرس شما نمایش داده نمی‌شود. به همین راحتی!

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما نباید این تنظیمات را روی حالت مکان‌یابی قرار دهید. چراکه این حالت با حالت عادی افزونه‌های کش سازگار نیست. همچنین شما نمیتونید در فروشگاه ووکامرس خود از افزونه‌های کش استفاده نکنید؛ زیرا سرعت وب‌وب‌سایت‌تان کم می‌شود.

درنتیجه اگر شما تمایل دارید که از حالت مکان‌یابی در سایت خود استفاده کنید پس نمیتونید که این رشته‌ها را از آدرس سایت خود حذف کنید. درواقع باید آن‌ها را تحمل کنید.

چگونه مکان پیش فرض بدون رشته آدرس مکان یابی کنیم

شما می‌توانید گزینه همگانی > مکان پیش‌فرض مشتری > مکان‌یابی را انتخاب کنید. این گزینه با افزونه‌های کش ایستا سازگار نیست و اطلاعات حمل‌ونقل و مالیات را به کاربران نمایش می‌دهد؛ به این خاطر که قبلاً صفحه آن‌‌‌‌‌ها کش شده است. اجرای ووکامرس بدون کش توصیه نمی‌شود زیرا سرعت و عملکرد سایت کاهش می‌یابد.

حذف v= از آدرس محصولات ووکامرس
حذف v= از آدرس محصولات ووکامرس

همچنین اگر از Geolocate یا مکان‌یابی برای محاسبه حمل‌ونقل و مالیات استفاده می‌کنید، در حال حاضر شما باید رشته v را در آدرس‌های وردپرس خود تحمل کنید.

موفق و پیروز باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. U317638 ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲

    سلام من این را نمی دونستم و توی گوگل سرچ کنسول Alternate page with proper canonical tag
    این خطا را می اورد
    حالا این رو رفع کردم اما هر کاری که می کنم این خطا ها از بین نمی رود چکار کنم کمک کنید لطفا