ساخت دکمه دانلود به ازای دریت مطلب در وردپرس

1 / 5. تعداد رای: 1

دانلود به ازای دریت مطلب در وردپرس

دانلود به ازای دریت مطلب در وردپرس

شاید شما هم دوست داشته باشید به ازای دانلود فایل های وب‌سایت‌تان در کاربران درخواست انجام کاری را کنید. خب همانطور که اطلاع دارید اشتراک گذاری ، لایک ، دریت و یا پلاس کردن یک مطلب در شبکه های اجتماعی مخصوصا در ایران اصلا کاربردی ندارد ( البته میدونم شما میهن وردپرسی ها استثنا هستید و حتما مطالب ما را در شبکه های اجتماعی share می کنید و یا روی این دکمه گوگل پلاس کوچیک گوشه سایتمون کلیک می کنید ? )

به هر حال باید کاربران مجبور به این کار کنید. خب برای اینکار راه های محتلفی موجود است. یکی از راه هایی که قبلا گفته شد خدمتتون دانلود به ازای عضویت در خبرنامه سایت بود. امروز میخوایم به شما دانلود به ازای دریت مطلب را آموزش بدیم تا بتوانید یک دکمه دریت در وب‌سایت‌تان قرار دهید تا کاربران سایت شما برای دانلود فایل مورد نظر مجبور به دریت مطلب شما بشن.

paywithtweet

آموزش ساخت دکمه دریت به ازای دانلود در وردپرس

برای اینکار از افزونه وردپرس Pay With A Tweet استفاده می کنیم. بعد از نصب و فعالسازی افزونه به بخش Pay with a Tweet » Configuration رفته و تنظیمات افزونه را مطابق آموزش زیر تکمیل کنید.

pwt-configuration

ساخت app در دریتر

برای ساخت app در دریتر به بخش http://dev.twitter.com مراجعه کرده و وارد اکانت دریتر خود شوید. ( لازم به ذکر است که برای ثبت نام در این بخش حتما باید شماره موبایل خود را در اکانت دریتر اضافه کرده باشید ) . سپس روی عکس اکانت خود کلیک کرده و روی my applications کلیک کنید.

myapps

و روی دکمه create new app کلیک کنید.

devtwitter-createnewapp

در این قسمت دریتر به شما یک فرم ساخت app جدید را میده و باید تکمیلش کنید. فرم را مطابق شکل زیر تکمیل کرده و روی دکمه ساخت اپلیکیشن کلیک کنید.

devtwitter-appform

بعد از ساخت app حتما به سربرگ permessions رفته و سطح دسترسی را از readonly به Read and Write تغییر دهید.

devtwitter-changepermissions

بعد از ساخت app و ذخیره تنظیمات در وردپرس روی دکمه Test OAuth کلیک کنید تا وردپرس به app دریتر شما یکپارچه یا sync شود و قابلیت دسترسی به app دریتر برای افزونه وردپرسی شما فراهم شود.

بعد از انجام تنظیمات بالا شما به راحتی از طریق Pay with a Tweet » Upload Files فایل های مورد نظر خود را آپلود کنید.

pwt-uploadfiles

و پس از آپلود فایل ها می تونید به راحتی از بخش Pay with a Tweet » New Payment Button دکمه های دریت به ازای دانلود را بسازید و در مطالب وب‌سایت‌تان قرار دهید.

برای قرار دادن payment button ها می تونید از شورت کد های ( مقاله شورت کد وردپرس چیست را بخوانید ) نوشته شده جلوی هر دکمه استفاده کنید.

دریت این مطلب یادتون نره ? موفق باشید ?

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟