ثبت‌نام ورود

ساخت دکمه دانلود به ازای توییت مطلب در وردپرس

دانلود به ازای توییت مطلب در وردپرس

دانلود به ازای توییت مطلب در وردپرس

شاید شما هم دوست داشته باشید به ازای دانلود فایل های سایتتون در کاربران درخواست انجام کاری رو کنید. خب همونطور که اطلاع دارید اشتراک گذاری ، لایک ، توییت و یا پلاس کردن یک مطلب توی شبکه های اجتماعی مخصوصا توی ایران اصلا کاربردی نداره ( البته میدونم شما میهن وردپرسی ها استثنا هستید و حتما مطالب ما رو توی شبکه های اجتماعی share می کنید و یا روی این دکمه گوگل پلاس کوچیک گوشه سایتمون کلیک می کنید ? )

به هر حال باید کاربران مجبور به این کار کنید. خب برای اینکار راه های محتلفی موجود هست. یکی از راه هایی که قبلا گفته شد خدمتتون دانلود به ازای عضویت در خبرنامه سایت بود. امروز میخوایم به شما دانلود به ازای توییت مطلب رو آموزش بدیم تا بتونید یک دکمه توییت توی سایتتون قرار بدید تا کاربران سایت شما برای دانلود فایل مورد نظر مجبور به توییت مطلب شما بشن.

paywithtweet

آموزش ساخت دکمه توییت به ازای دانلود در وردپرس

برای اینکار از افزونه وردپرس Pay With A Tweet استفاده می کنیم. بعد از نصب و فعالسازی افزونه به بخش Pay with a Tweet » Configuration رفته و تنظیمات افزونه را مطابق آموزش زیر تکمیل کنید.

pwt-configuration

ساخت app در توییتر

برای ساخت app در توییتر به بخش http://dev.twitter.com مراجعه کرده و وارد اکانت توییتر خود شوید. ( لازم به ذکر هست که برای ثبت نام در این بخش حتما باید شماره موبایل خود را در اکانت توییتر اضافه کرده باشید ) . سپس روی عکس اکانت خودتون کلیک کرده و روی my applications کلیک کنید.

myapps

و روی دکمه create new app کلیک کنید.

devtwitter-createnewapp

در این قسمت توییتر به شما یک فرم ساخت app جدید رو میده و باید تکمیلش کنید. فرم رو مطابق شکل زیر تکمیل کرده و روی دکمه ساخت اپلیکیشن کلیک کنید.

devtwitter-appform

بعد از ساخت app حتما به سربرگ permessions رفته و سطح دسترسی رو از readonly به Read and Write تغییر بدید.

devtwitter-changepermissions

بعد از ساخت app و ذخیره تنظیمات در وردپرس روی دکمه Test OAuth کلیک کنید تا وردپرس به app توییتر شما یکپارچه یا sync شود و قابلیت دسترسی به app توییتر برای افزونه وردپرسی شما فراهم شود.

بعد از انجام تنظیمات بالا شما به راحتی از طریق Pay with a Tweet » Upload Files فایل های مورد نظر خودتون رو آپلود کنید.

pwt-uploadfiles

و پس از آپلود فایل ها می تونید به راحتی از بخش Pay with a Tweet » New Payment Button دکمه های توییت به ازای دانلود رو بسازید و توی مطالب سایتتون قرار بدید.

برای قرار دادن payment button ها می تونید از شورت کد های ( مقاله شورت کد وردپرس چیست را بخوانید ) نوشته شده جلوی هر دکمه استفاده کنید.

توییت این مطلب یادتون نره ? موفق باشید ?

نظر شما در این‌باره چیست؟