جلسه ۱۱: نوشتن مطلب در وردپرس

نوشتن مطلب در وردپرس

در این جلسه از آموزش قدم به قدم وردپرس در خدمت شما عزیزان میهن وردپرسی با آموزش نوشتن مطلب در وردپرس هستیم. ممکن است برای افراد تازه‌کار صفحه ارسال مطلب وردپرس به نظر گیج‌کننده بیاید؛ و بسیاری از افراد فقط از قسمت‌های عمومی این بخش استفاده می‌کنند. در این جلسه به بررسی موارد موجود در صفحه افزودن نوشته می‌پردازیم.

در آپدیت جدید وردپرس ویرایشگر گوتنبرگ جایگزین ویرایشگر کلاسیک شد؛ و ازاین‌رو از این به بعد کاربران باید مطالب خودشان را در ویرایشگر گوتنبرگ وارد کنند. ممکن است شما با این ویرایشگر آشنایی نداشته باشید و برای ویرایش و یا قرار دادن مطالب خود با مشکل روبه‌رو باشید ازاین‌رو ما برای شما آموزش قدم‌به‌قدم گوتنبرگ را در این مقاله شرح خواهیم داد.

در تاریخ ۱۲ دی ۱۳۹۶ ویدیو آموزشی نوشتن مطلب در وردپرس قرار داده شد.

آموزش کار با گوتنبرگ

در اولین گام برای نوشتن مطلب در وردپرس و یا ویرایش یک نوشته باید دقیقاً مانند ویرایشگر کلاسیک عمل کنید. به این صورت که شما در پنل کاربری خود قسمتی به نام نوشته‌ها دارید که به دو بخش مجزا تحت عنوان افزودن نوشته و ویرایش نوشته تقسیم‌شده است.

در اینجا شما برای اینکه بتوانید یک نوشته جدید ایجاد کنید باید افزودن نوشته را انتخاب کنید؛ و یا اگر قصد دارید یکی از نوشته‌های قبلی خود را ویرایش کنید باید روی همه نوشته‌ها کلیک کنید و پس‌ازآن روی ویرایش پست موردنظر خود کلیک کنید.

شما برای اینکه بتوانید یک نوشته جدید ایجاد کنید باید افزودن نوشته را انتخاب کنید و یا اگر قصد دارید یکی از نوشته‌های قبلی خود را ویرایش کنید باید روی همه نوشته‌ها کلیک کنید و پس‌ازآن روی ویرایش پست موردنظر خود کلیک کنید.

پس‌ازاینکه شما بر روی گزینه‌ی افزودن نوشته کلیک کردید صفحه‌ای مانند تصویر زیر برای شما باز می‌شود.

افزودن نوشته در گوتنبرگ
افزودن نوشته در گوتنبرگ

با توجه به تصویر بالا شما باید عنوان اصلی پست و نوشته خود را در قسمت “افزودن عنوان” وارد کنید. البته توجه داشته باشید که هر عنوانی که در این قسمت وارد می‌کنید به‌عنوان سرتیتر اصلی در نظر گرفته می‌شود.

بلوکی که زیر گزینه‌ی افزودن عنوان قرار دارد درواقع همان بلوکی است که شما می‌توانید متن موردنظر خود را در آن وارد نمایید. در این قسمت شما می‌توانید شروع به نوشتن کنید.

تنظیمات گوتنبرگ

در سمت چپ و بالای صفحه‌ی گوتنبرگ آیکون چرخ‌دنده را مشاهده خواهید کرد؛ که با کلیک کردن بر روی آن گزینه‌های تنظیمات گوتنبرگ برای شما نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید تنظیمات موردنظر خود را از اینجا وارد نمایید.

تنظیمات گوتنبرگ
تنظیمات گوتنبرگ

درست در سمت چپ آیکون چرخ‌دنده یک گزینه‌ی دیگر به‌صورت سه نقطه وجود دارد که این آیکون نیز در خصوص نمایش ابزارها است؛ و شما با کلیک کردن بر روی آن گزینه‌های بیشتری را در اختیار خواهید داشت.

نمایش ابزارها
نمایش ابزارها

افزودن بلوک در گوتنبرگ

یکی دیگر از ابزارهای گوتنبرگ که در سمت راست و بالای صفحه قرار دارد و با آیکون “+” به شما نمایش داده می‌شود مربوط به افزودن بلوک‌های مختلف است. درواقع شما پس از کلیک کردن بر روی این گزینه می‌توانید بلوک‌های متنوعی را به نوشته خود اضافه کنید. از اینجا می‌توانید به‌تمامی بلوک‌ها دسترسی داشته باشید. همچنین برای جستجوی یک بلوک می‌توانید از قسمت زیر استفاده کنید.

در این قسمت شما بلوک‌های متنوعی را مشاهده می‌کنید که با کلیک بر روی هر یک از این‌ها آیکون‌های متعددی برای شما نمایش داده می‌شود. از اینجا شما به‌تمامی ابزارهای گوتنبرگ دسترسی خواهید داشت.

افزودن بلوک در گوتنبرگ
افزودن بلوک در گوتنبرگ

افزودن تصویر در گوتنبرگ

برای افزودن تصاویر در گوتنبرگ شما می‌توانید از گزینه‌ی افزودن بلوک که در بالا به آن اشاره کردیم استفاده کرده و پس‌ازآن گزینه‌ی “تصویر” را انتخاب کنید؛ تا برای شما بلوکی تخت عنوان تصویر باز شود. در بلوک بازشده گزینه‌ای به نام بارگذاری وجود دارد که شما می‌توانید تصاویر خود را به‌صورت مستقیم از سیستم خود آپلود کنید.

علاوه بر این گزینه‌ی دیگری به نام “کتابخانه پرونده‌های چندرسانه‌ای” نیز وجود دارد که تمامی تصاویر سایت شما در آن موجود است، البته می‌توانید تصاویر خود را از طریق این گزینه نیز بارگذاری کنید.

بارگذاری تصاویر
بارگذاری تصاویر

افزودن تیتر به نوشته‌‌ها در گوتنبرگ

تمامی نوشته‌ها و پست‌هایی که شما در سایت خود قرار می‌دهید نیاز به‌عنوان و زیر عنوان دارند، داشتن زیر عنوان باعث می‌شود خوانایی متن شما بالا رود. در این قسمت شما می‌توانید از تیترهای مختلفی به نسبت مطالب خود استفاده کنید.

افزودن عنوان به مطلب
افزودن عنوان به مطلب

در این قسمت شما می‌توانید مشخص کنید تیتر شما به چه صورت باشد. به‌صورت معمول شما باید تیتر اصلی خود را 2H قرار دهید و به ترتیب زیرعنوان‌های دیگر را انتخاب نمایید.

گزینه‌ی دیگری که در تصویر بالا در قسمت تولبار مشاهده می‌کنید مربوط به تبدیل عنوان می‌باشد به این صورت که با کلیک کردن بر روی آن باکس جدیدی برای شما باز می‌شود؛ که شما با استفاده از گزینه‌های آن می‌توانید نوشته خود را به پاراگراف، گروه و یا نقل‌قول تبدیل کنید.

حالت تمام صفحه و نورافکن در گوتنبرگ

در حالت عادی اگر شما بخواهید که یک نوشته در گوتنبرگ ایجاد کنید، در کنار صفحه‌ی خود پیشخوان و گزینه‌های دیگری خواهید دید که ممکن است باعث حواس‌پرتی شما شود. درواقع ممکن شما بخواهید بدون هیچ حواس‌پرتی به نوشتن در گوتنبرگ بپردازید که برای این موضوع باید حالت تمام صفحه را در گوتنبرگ فعال نمایید. برای فعال کردن این حالت باید از آیکون سه نقطه در سمت چپ، گزینه‌ی” حالت تمام صفحه” را انتخاب نمایید.

حالت تمام صفحه
حالت تمام صفحه

علاوه بر مورد بالا شما این امکان را دارید که با انتخاب گزینه‌ی” نورافکن” می‌توانید بر روی یک پاراگراف به‌خصوص متمرکز باشید. درواقع با انتخاب این گزینه پاراگراف‌های دیگر برای شما کمرنگ شده و پاراگراف مدنظر شما به‌صورت پررنگ برای شما به نمایش در می‌آید.

تنظیمات رنگ در گوتنبرگ

در ویرایشگر گوتنبرگ شما این امکان را دارید که رنگ متن نوشته خود و حتی پس‌زمینه پاراگراف را تغییر دهید. برای تغییر این موارد باید بعد از کلیک کردن بر روی آیکون چرخ‌دنده به قسمت تنظیمات رنگ رفته و رنگ دلخواه خود را انتخاب نمایید.

همچنین شما می‌توانید علاوه بر رنگ‌های موجود در این قسمت با انتخاب گزینه‌ی”رنگ سفارشی” رنگ موردنظر خود را برای متن و پس‌زمینه انتخاب نمایید. رنگ‌بندی مناسب هنگام نوشتن مطلب در وردپرس بسیار اهمیت دارد.

 تنظیمات رنگ
تنظیمات رنگ

همچنین ممکن است شما پس از انتخاب یک رنگ بخواهید رنگ دیگری را انتخاب نمایید؛ یا به‌صورت کلی از انتخاب رنگ منصرف شده باشید که در این صورت باید گزینه‌ی پاک‌سازی را انتخاب کنید تا نوشته‌ی شما به‌صورت پیش‌فرض برگردد.

افزودن فهرست به مطالب

برای افزودن فهرست به مطالب خود می‌توانید روی گزینه‌ی “+” که در سمت راست قرار دارد کلیک کنید؛ و از آنجا گزینه‌ی فهرست را جستجو و انتخاب کنید تا برای شما بلوک فهرست باز شود. همچنین می‌توانید بعدازاینکه یک مطلب را نوشتید آن را انتخاب کرده و به فهرست تبدیل کنید.

همچنین شما می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی زیر از قسمت تولبار فهرست خود را به بند تبدیل کنید.

افزودن فهرست
افزودن فهرست

افزودن لینک به نوشته‌‌ها

برای اینکه بتوانید به قسمت خاصی از نوشته خود پیوند خاصی را اضافه نمایید باید پس از انتخاب متن موردنظر خود به‌راحتی کلیدهای “Ctr + K” را از روی کیبورد خود انتخاب کنید؛ پس از انتخاب کلیدهای گفته‌شده برای شما باکس جدیدی باز می‌شود که شما باید پیوند موردنظر خود را در آن وارد نمایید؛ و بر روی فلش کوچکی که در سمت چپ قرار دارد و در تصویر زیر نمایش داده‌شده است کلیک کنید. بعد از کلیک بر روی آن می‌بینید که به متن شما پیوند اضافه‌شده است و متن شما به رنگ آبی تغییر رنگ پیداکرده است.

Gutenberg Add Link
آفزودن لینک

انتشار مطلب نوشته شده

برای آنکه نوشته و پست خود را ذخیره کنید باید بر روی گزینه‌ی “ذخیره پیش‌نویس” که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید. همچنین شما این امکان را دارید که با انتخاب گزینه‌ی “پیش‌نمایش” به‌صورت زنده پیش‌نمایش نوشته خود را مشاهده نمایید. علاوه‌بر این می‌توانید برای منتشر کردن نوشته خود بر روی گزینه‌ی “انتشار” کلیک کنید و پست خود را در سایت منتشر کنید.

ذخیره نوشته
ذخیره نوشته

دسته‌بندی‌های پست

در قسمت دسته‌ها (گوشه پایین تصویر) دسته‌بندی مربوط به مطلب خود را وارد کنید یا اگر نداشتید می‌توانید آن را بسازید.

برچسب‌ها در پست نوشته شده

کلماتی که می‌خواهید مطلب شما در گوگل با جستجوی این کلمات نمایش داده شود. (برای سئوی سایت استفاده می‌شود)

تصویر شاخص

برخی قالب‌های وردپرس از تصویر شاخص پشتیبانی می‌کنند. تصاویر شاخص برای زیباتر کردن سایت و نمایش تصویری کوچک از پست در قالب سایت استفاده می‌شوند. پس اگر قالب شما از تصویر شاخص پشتیبانی می‌کند و این قسمت را در صفحه افزودن نوشته دارید، می‌توانید تصویر شاخص خود را انتخاب کنید. درصورتی‌که می‌خواهید اولین تصویر پست به‌عنوان تصویر شاخص به‌صورت اتوماتیک قرار داده شود از افزونه auto post thumbnail pro استفاده کنید.

بعد از واردکردن تمامی موارد بالا در صفحه افزودن نوشته برای منتشر کردن مطلب در سایتتان روی دکمه انتشار کلیک کنید.

نوشتن مطلب در وردپرس با ویرایشگر قدیمی

برای نوشتن مطلب در وردپرس در پنل مدیریت در قسمت نوشته‌ها دو زیرمجموعه است که یکی نوشته‌ها و یکی دیگر افزودن نوشته می‌باشد؛ که تمام نوشته‌های سایت را به شما نمایش می‌دهد. افزودن نوشته قسمتی است که می‌توانیم توسط این قسمت مطلب جدید بنویسیم.

نوشتن مطلب در وردپرس با ویرایشگر قدیمی
نوشتن مطلب در وردپرس با ویرایشگر قدیمی

در قسمت عنوان شما باید عنوان مطلب مدنظر خود را بنویسید. توجه داشته باشید که قسمت عنوان مطلب در سایت شما به‌عنوان نام نوشته نمایش داده می‌شود. سپس برای عنوان نوشته شما یک پیوند یکتا در نظر گرفته می‌شود که می‌توانید آن را تغییر دهید.

همچنین اگر پست یا مطلب شما دارای عکس باشد و بخواهید تصویری داخل نوشته بگذارید باید روی قسمت افزودن پرونده چندرسانه‌ای کلیک کنید؛ و عکس خود را از سیستم بگیرید و بکشید در داخل صفحه افزودن پرونده چندرسانه‌ای تا تصویر شما آپلود شود.

در قسمت زیر پرونده چندرسانه‌ای یا همان قسمت متن نوشته شما باید متن نوشته خود را تایپ کنید.

شب و روزتان خوش 🙂

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید.

میانگین رتبه 4.2 / 5. تعداد رای: 19

تا حالا کسی رای نداده! اولین نفر شما باشید.

آموزش کامل وردپرس

این جلسه بخشی از دوره رایگان آموزش وردپرس هست. با مشاهده کامل دوره می‌توانید ساخت سایت را آموزش ببینید.

دوره رایگان آموزش وردپرس

در بخش جامعه می‌توانید سوالات خود را بپرسید و با سایر هم‌میهنان وردپرسی در ارتباط باشید.

ورود به جامعه
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

 1. U36311 ۲۴ بهمن ۱۳۹۹

  عنوان نوشته رو چطور میشه وسط چین کرد. برای من عنوان رو به صورت راست چین نشون میده.

  • Reza Rad رضا راد ۲۵ بهمن ۱۳۹۹

   درود بر شما بستگی به قالب شما داره و برای اینکار باید با CSS استایل قالب رو تغییر بدید. آموزش css رو توی سایت باید ببینید که البته خودش یه دوره کامل هست.

 2. U36311 ۲۴ بهمن ۱۳۹۹

  سلام. من میخوام یه متن ثابت صفحه اول سایتم قرار بدم. آیا باید از نوشته ها این کار رو بدم؟
  وقتی نوشته رو ایجاد می کنم قسمت اولش “عنوان نوشته” هست. اگر بخوام عنوان نمایش داده بشه چکار کنم؟

 3. کاربر مهمان ۱۹ بهمن ۱۳۹۹

  سلام رمزی که زمان نصب ورد پرس گذاشتم فراموش کردم پیامی هم به ایمل هم نمیده خطا میده لطفاراهنماییم بفرمایید

 4. U33476 ۹ بهمن ۱۳۹۹

  سلام جناب حسینی
  وقتی روی نمایش نوشته ها می زنم ابتدای همه خبرها این کدها امده همه مشابه است
  “color: #000000;”> چطور می توان گوگرد مایع ۹۰ درصد ارگانیک داشته باشیم؟ گوگرد مایع ۹۰ درصد یکی از محصولات جانبی……
  جالب اینکه در قسمت ویرایش مقاله این کدها دیده نمی شه که پاک کنم
  پوسته را عوض کردم و برخی افزونه ها را نیز غیر فعال کردم باز مشکل حل نشد.
  لطفا راهنمایی کنید.

  • Reza Rad رضا راد ۹ بهمن ۱۳۹۹

   سلام پاسخ این مورد رو قبلا خدمتتون ارسال کردم توی کامنت دیگری

   • U33476 ۹ بهمن ۱۳۹۹

    سلام بله اما پاسخ را پیدا نمی کنم در واقع یادم نیست توی کدام قسمت کامنت گذاشتم به خاطر همین مجددا پیام دادم
    اگر میشه مجددا پاسخ را برام بفرستید

    • Reza Rad رضا راد ۹ بهمن ۱۳۹۹

     ظاهرا کدها به صورت اشتباه در قالب شما نوشته شده اند. قالب را تغییر دهید به پیشفرض وردپرس و تست کنید. همچنین افزونه‌ها رو غیرفعال بفرمایید.

 5. U35021 ۳۰ دی ۱۳۹۹

  واقعا خیلی ممنونم ، من مشکل ورود به پنل مدیریت داشتم هر چه قدر تو گوگل سرچ کردم آدرسی میدادند که نمیشد داشتم کمکم وردپرس زو زها می کردم . ممنونم

 6. U34351 ۱۳ دی ۱۳۹۹

  سلام قسمت آیکن های شبکه های اجتماعی چرا آیکن تلگرام نیست؟
  چطور باید اضافش کنم؟

 7. U32667 ۱۰ آذر ۱۳۹۹

  سلام ممنون از ویدیو مفیدتون یه سوال داشتم
  من سایتم فروشگاهیه الان بخوام یه محصول اضافه کنم مثلا موبایل سامسونگ باید یه نوشته جدید اضاف کنم یا یه برگه جدید؟؟

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۱ آذر ۱۳۹۹

   با سلام
   باید در تب محصولات سایت افزودن محصول چدید رو بزنید و محصول مورد نظر رو اضافه کنید

 8. U31569 ۱۳ آبان ۱۳۹۹

  سلام برای من هیچ عکسی رو آپلود نمیکنه و حتی متن خالی رو که میزنی انتشار بشه ارور json میده ممنون راهنمایی کنید

 9. U30395 ۱۹ مهر ۱۳۹۹

  سلام لینک دانلود جلسات ۱۱ به بعد به مشکل خورده به نظرم
  میشه بررسی کنید
  ممنونم

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۹ مهر ۱۳۹۹

   سلام
   با عرض پوزش از شما. مشکل در حال بررسی توسط تیم میهن وردپرس هست و نهایتا تا فردا برطرف میشه

 10. U30062 ۱۷ مرداد ۱۳۹۹

  سلام صفحه(افزودن نوشته)وردپرس من با صفحه شما فرق میکنه گزینه هاش فرق میکنه چیکار کنم ک مثل شما بشه

 11. U27858 ۳ تیر ۱۳۹۹

  سلام
  من از افزونه litespeed کش استفاده می کنم؛ یه مشکلی وجود داره که حتی سورس های php رو هم کش میکنه که البته برای بعضی سایت ها مشکل محسوب میشه.
  مثلا من در سایت، تاریخ معکوس مطالب رو قرار دادم (مثلاً تاریخ ثبت نوشته: 2 ساعت پیش) اما وقتی افزونه لایت اسپید، کش رو انجام میده این “2 ساعت پیش” باقی میمونه مگه اینکه کش رو پاک کنیم که این جالب نیست.
  هرچند شاید این مشکل محسوب نشه ولی برای بعض سایت ها مشکل ساز هست مانند مثال بالا. چطور میشه حلش کرد؟
  یه گزینه داره این افزونه به نام کش منابع php آیا مربوط به این مسئله هست؟
  تشکر فراوان.

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۳ تیر ۱۳۹۹

   سلام
   راهی برای حل مورد ۲ ساعت پیش وجود نداره. در مورد php یک گزینه به نام opcache هست که باید از هاست بخواهید غیر فعال کنند.

 12. U27098 ۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

  با سلام . در گوتنبرگ چگونه می توان فونت را تغییر داد. من در این زمینه چیزی پیدا نمی کنم. آیا باید افزونه دیگری اضافه کرد؟

 13. U11752 ۲۹ فروردین ۱۳۹۹

  با سلام چطور میشه آنچه درین مطلب میخوانید رو به مطالب اضافه کرد کاری که شما انجام دادین؟

 14. U26604 ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

  با سلام
  یه سوالی از حضورتون داشتم چرا وقتی روی گزینه افزودن پرونده چندرسانه ای برای درج تصویر کلیک میکنم هیچ اتفاقی نمیفته.ممنون میشم راهنمایی کنید

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

   سلام
   این مورد باید روی قالب شمابررسی بشه. دلایل مختلفی میتونه داشته باشه

 15. کاربر مهمان ۱۳ اسفند ۱۳۹۸

  سلام. ببخشید شما در سایتتون از چه افزونه ای برای کامنت ها استفاده میکنید که اینطوری رنگ پاسخ ها رو تغییر داده؟

 16. کاربر مهمان ۲۵ بهمن ۱۳۹۸

  سلام
  من تازه شروع کردم به کار با ورد پرس
  نویسنده این مطلب آموزشی واقعا توانایی بالایی در انتقال مفاهیم داره
  بسیار ممنونم از اشتراک رایگان این مطالب
  کلی آرزوی خوب برای موفقیت شما
  و اینکه وسوسه شدم بعد از تسلط روی ورد پرس دوره فتوشاپ شما رو خریداری کنم 🙂

 17. کاربر مهمان ۱۶ آذر ۱۳۹۸

  سلام ببخشید من میخوام وقتی پستی تو سایت منتشر میکنم علاوه بر اینکه تو صفحه اصلی نشان داده میشه تو فهرست مربوطش هم نشون داده بشه باید چی کار کنم؟
  ممنون

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۶ آذر ۱۳۹۸

   با سلام و احترام
   باید قالب سایتتون بررسی بشه. اگر قالب رو از ماخریداری کرده اید لطفا به پشتیبانی تیکت ارسال کنید

 18. U22464 ۷ مرداد ۱۳۹۸

  با توجه به مطلبی که در جلسه 8: تگ ها فرموده بودین، مورد پایین همچنان برقراره یا نه:
  برچسب ها
  کلماتی که می خواهید مطلب شما در گوگل با جستجوی این کلمات نمایش داده شود. ( برای سئوی سایت استفاده می شود )

 19. کاربر مهمان ۳ اسفند ۱۳۹۷

  برای من اصلا به شکل بالا نیس و به مشکل برخوردم چیکار کنم اینم تصویر

 20. U18469 ۲۶ بهمن ۱۳۹۷

  با سلام
  من یک تازه کار و مبتدی هستم با عرض پوزش سوالی داشتم…
  من قالب ورد پرسی شمارا نصب و فعال کرده ام برای تغییر نوشته ها و تغییر عکس ها،درکل شخصی سازی قالب سایت چه کار هایی باید بکنم؟
  و برای دستیابی به کدها ی قالب و تغییردادن کدهای اصلی چه کار کنم؟

  • Reza Rad رضا راد ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

   درود سپاس. برای تغییر نوشته ها اموزش کامل کار با وردپرس را ببینید و برای تغییر کدها باید آموزش صفر تا صد طراحی سایت رو ببینید.

 21. کاربر مهمان ۲۶ بهمن ۱۳۹۷

  چگونه میتوان و تصاویر فایل ورد را بدون هیچگونه تغییر در وردپرس بارگزاری کنیم

 22. کاربر مهمان ۸ بهمن ۱۳۹۷

  سلام… قسمت افزودن نوشته برای من به شکلی نیست که اینجا نمایش داده شده و محیطش متفاوته چیکار کنم به همین شکل که تو سایتتون هست نمایش داده بشه؟ممنون
  اینم شکلش:
  http://uupload.ir/files/9dnv_apture.png

 23. کاربر مهمان ۱۰ دی ۱۳۹۷

  سلام وقت بخیر شرمنده من به مشکل خوردم قبلا باوردپرس پست میذاشتم سایتم الان ورد پرس که میرم پست بذارم کات گزینه گرافیکی برداشته شده وبه صورت کد هست میشه راهنمایی کنید وورد پرسم را مثل قبل کنم ؟

 24. کاربر مهمان ۶ دی ۱۳۹۷

  سلام
  حین نوشتن مقاله، جملات طولانی میشن که سئو ارور میده که طول جملت از ۲۵ کلمه بیشتره.
  میام ارور رو اصلاح کنم، وسط جملات طولاتی اینتر میزنم ، ارور رفع میشه، چراغ خوانایی سبز میشه، اما چهره مطلب بشدت زشت میشه و اصلا استنباط دشوار و گنگ میشه چون از دستور زبان مناسب خارج میشه.
  چاره کار چی هست استاد جان؟

  • U16894 ۶ دی ۱۳۹۷

   با سلام
   باید با نقطه جملات خود را به پایان برسانید ، همچنین تا جایی که امکان دارد از جملات کوتاه استفاده بفرمایید .

 25. کاربر مهمان ۲۱ آذر ۱۳۹۷

  من توی درج یک نوشته در سایتمون مشکل دارم
  نوشته رو که میسازم و تصویر شاخص رو مشخص میکنم و انتشار رو میزنم
  وقتی توی سایت روی نوشته کلیک میکنم ارور 404 میده
  راهنمایی بفرمایید لطفا

 26. کاربر مهمان ۱۹ آذر ۱۳۹۷

  سلام
  وقتی مطلبی رو انتشار میدیم تصویری رو که بعنوان تصویر شاخص آپلود کردیم در ادامه مطلب اضافه میشه، چیکار کنیم که این عکس انتشار نشه؟

 27. کاربر مهمان ۲۷ آبان ۱۳۹۷

  بسم الله الرّحمن الرّحیم
  جناب آقای عرب زادگان با سلام و احترام
  من هم به نوبه ی خود سعی در ارتقای آموزشهای میهن ورد پرس دارم و در پی حل مشکلِ مربوط به آوردن پانوشتها در وردپرس هستم.
  نوشته اید که «پانوشت ها را باید به بخش محتوای متن اضافه کنید در وردپرس مثل نرم افزار وورد امکان پانوشت وجود ندارد»؛ ولی به نظر میرسد چنین امکانی وجود دارد.
  در ادامه ی پرس و جوها، به افزونه ی دیگری نیز برخوردم به نام Easy Footnotes که ممکن است در انطباق با قالب صحیفه بهتر از قبلی عمل کند.
  ممنون میشوم برای افزودن پانوشتها ـ که در ورد پرس به کمک بعضی افزونه ها شدنی است ـ نظرتان را درباره ی این افزونه بدانم.
  مجدد خداقوت عرض میکنم و قدردان تلاشی هستم که با صرف وقت برای ارتقای این سایت میفرمایید.
  موفق باشید.
  یا علی

  • Reza Rad رضا راد ۲۸ آبان ۱۳۹۷

   سلام باید تعداد نصب های هر افزونه را بررسی کنید. همکارم خدمتتان عرض کردند بصورت پیشفرض در قالب و وردپرس این امکان وجود ندارد.

 28. U15531 ۲۶ آبان ۱۳۹۷

  بسم الله الرّحمن الرّحیم
  با سلام و احترام
  پرسیده بودم:«چگونه میتوان در قالب صحیفه، در صفحه ی افزودن نوشته ی تازه، «پانوشت» زد؟ و دیگر اینکه چگونه میتوان در انتقال مطالب از «نرم افزار ورد» به «وردپرس» ، پانوشتهای قبلی یک نوشته را حفظ کرد؟»
  جناب عرب زادگان مرقوم فرموده اند که «پشتیبانی مخصوص خریداران محصول هست». متوچه منظورشان نشدم. در داشبورد کاربری میهن ورد پرس (مربوط به اینجانب) چهار مورد خرید محصولات ثبت شده است. مقصودشان، خرید چه محصولی بوده است که من نخریده ام؟
  ای.میل اینجانب هم این است: m…[email protected]…..com
  ضمناً قبلاً دوستان لطف کرده اند و بعضی پرسشهای دیگر اینجانب را از سر مرحمت به دقّت جواب داده اند.
  با تشکر و امتنان، منتظر دریافت توضیحات عزیزان هستم.
  یا علی

  • U8156 ۲۷ آبان ۱۳۹۷

   با سلام و احترام
   پانوشت ها را باید به بخش محتوای متن اضافه کنید در وردپرس مثل نرم افزار وورد امکان پانوشت وجود ندارد.

 29. U15531 ۲۶ آبان ۱۳۹۷

  بسم الله الرّحمن الرّحیم
  سلام بر شما
  با تشکر از زحمات ارزنده ی عزیزان
  ممکن است راهنمایی بفرمایید که:
  1. چگونه میتوان در قالب صحیفه، در صفحه ی افزودن نوشته ی تازه، «پانوشت» زد؟
  2. دیگر اینکه چگونه میتوان در انتقال مطالب از «نرم افزار ورد» به «وردپرس» ، پانوشتهای قبلی یک نوشته را حفظ کرد؟
  با امتنان بسیار
  یا علی

 30. کاربر مهمان ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

  هرکاری میکنم خوانایی تایید نمیشه چرا .هی میزنه هدینگ ندادی در صورتی که سه تا هدینگ داره متن

  • Reza Rad رضا راد ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

   سلام خریدی با ایمیل شما پیدا نشد. پشتیبانی مختص خریداران افزونه یواست سئو می باشد

 31. کاربر مهمان ۲۳ دی ۱۳۹۶

  واقعآ مهران راد خیلی بهتر از دیگر کارمندان تون مطلب ها را توضیح و ارائه می دهند من فقط طرفدار مهران راد هستم و دیگر کارمندان تون را قبول ندارم.

  • U9864 ۲۳ دی ۱۳۹۶

   اگر کم و کسری بوده حلال کنید. هدف بنده و تمامی همکاران، یاری شما برای رسیدن به اهدافتان می باشد.

 32. کاربر مهمان ۲۶ مهر ۱۳۹۶

  سلام من قالب بی تم رو نصب کردم
  برای نوستن محتوا (همون نوشته)
  کل متن من چپ به راست میشه
  دلیش چیه از کجا باید درستش کنم ؟

  • U7658 ۲۶ مهر ۱۳۹۶

   درود.
   پشتیبانی مختص خریداران محصول هست.
   خریدی با ایمیل شما پیدا نشد.
   لطفا اول وارد وب سایت شوید و سپس تیکت پشتیبانی ارسال کنید.

 33. کاربر مهمان ۱۲ مهر ۱۳۹۶

  درود تیم میهن وردپرس
  در نهایت، چند نوشته و چند دسته(اصلی و یا زیر دسته) میشه در وردپرس ایجاد کرد؟
  اگر محدودیت داره، چطور میشه این محدودیت رو تغییر داد؟
  با سپاس

 34. کاربر مهمان ۱۹ شهریور ۱۳۹۶

  با سلام،
  یه موردی در سایتم پیش اومده که اصلا علتشو درک نمیکنم.
  من به آدرس اول یه سری از دسته بندیام یه دسته جدید اضافه کردم. یعنی فرضا قبلا اگه آدرس یه پست به این شکل بود:
  mysite/catB/post
  الان به این شکل تغییرش دادم:
  mysite/catA/catB/post
  الان مشکل اینجاست که وقتی از منوی اصلی به catA یا catB میرم، هیچ پستی رو نشون نمیده و پیغام صفحه پیدا نشد رو میده!
  در صورتی که من تو هرکدوم از پستها هم مشخص کردم که در قسمت دسته های catA و catB هم دسته بندی بشن و اصولا همانطور که میدونید در این حالت باید وقتی به این دسته بندیها میرم تمام پستهای این دسته ها رو نشون بده ولی هیچی نمیاره! با مسیر توضیح دادم که بتونم منظورم رو برسونم.
  اگه دلیلش رو میدونید ممنون میشم راهنمایی کنید.

 35. کاربر مهمان ۱۵ مرداد ۱۳۹۶

  باسلام وعرض خسته نباشید
  من می خوام در صفحات مختلف سایتی که با ورد پرس ساختم مطالب متفاوتی بزارم ولی هر نوشته ای که مینویسم اون مطلب در همه صفحات نمایش داده میشه لطفا بگید من چکار کنم

 36. کاربر مهمان ۱۴ خرداد ۱۳۹۶

  سلام من اصلا نه برنامه نویسی بلدم و نه میدونستم وردپرس چی هست اما با آموزش های خوبتون الان دو روزه دارم با وردپرس کار میکنم به صورت آزمایشی یه سایت درست کردم که به محض حرفه ای شدنم میخوام سایت اصلیمو درست کنم اما یک سوال که دارم اینه که من الان برنامه وردپرس وxampp رو نصب کردم البته با کمک آموزش های شما ولی میخوام بفهمم اگه یک زمانی مشکلی واسم پیش اومد و سیستم عامل بالا نیومد و مجبور به عوض کردن ویندوز شدم  اطلاعاتم یعنی سایتی که در وردپرس ساختم به کل حذف میشه ؟میخوام  یه راهنمایی کنید که چطور جلوی این حذف شدن رو بگیرم یا چطور کاری کنم که از اطلاعاتم محافظت کنم مثلا حتی بعد از نصب مجدد و ویندوز بشه اطلاعاتو برگردوند اگه ممکنه در این رابطه راهنماییم کنید ممنون میشم

  • Reza Rad رضا راد ۱۵ خرداد ۱۳۹۶

   سلام می تونید از سایت بک آپ بگیرید توی سایت آموزشش رو قرار دادیم. مثلا افزونه backupbuddy رو سرچ کنید

 37. U5331 ۱۵ اسفند ۱۳۹۵

  سلام.من یک نکته بسیار ریز در نوشتن مطالب و در دستهای وردپرس پیدا کردم که حتما برای دیگران هم جالب خواهد بود . وقتی میخواهیم به یک مطلب دو دسته موضوعی بدهیم مثلا نقدو بررسی یک خودرو که میخواهیم در دسته: نقدو بررسی و دسته: خودرو قرار بگیرد!!!!  من هم دسته اصلی را قرار میدهم هم دسته زبان اصلی ولی همیشه فقط یک دسته در ادامه مطلب دیده میشود… تصویر هم ضمیمه میکنم ممنون میشم راهنمایی کنید !!!! هر طور که تنظیم کنم نهایتا در ادامه مطلب زیرمجموعه نقد و بررسی دیده میشود و هرگز زیرمجموعه دسته خودرو نمی شود!!!! تصاویر گویا هست http://uupload.ir/files/mgje_d1.jpg      ,     http://uupload.ir/files/8yc4_d2.jpg

  • Reza Rad رضا راد ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

   سلام دسته ای که به عنوان make primary انتخاب شده نمایش داده می شود و این طبیعی هست

   • U5331 ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

    make primary کدوم میشه ؟ در تصویر هم مشخصه …یکی اصلی هست و دیگری زبان اصلی …ولی هر کدومش که عوض کنم باز هم دسته نقد و بررسی میشه دسته اصلی در ادامه مطلب … 

    • Reza Rad رضا راد ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

     پس کد نویسی قالب شما به این شکل هست که یک دسته بندی رو نمایش میده

     • U5331 ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

      قالب از خودتون گرفتم … به نظرم توی دو قسمت قالب مشکل هست یکی همون تبلیغات که نمیشه کد تبلیغات گذاشت یکی هم دسته ها … به نظر میاد اگر سه دسته موضوعی هم برای یک مطلب انتخاب کنم …باز هم فقط دسته ای که اول ایجاد شده را در ادامه مطلب نشون میده …

      • U8 ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

       سلام این شکل مشکلات قالب در آبدیت جدید قالب بررسی می شود و راستی در انتخاب دسته ها برای نمایش دقت کنید.

 38. کاربر مهمان ۳۰ بهمن ۱۳۹۵

  سلام . از قالب صحیفا استفاده میکنم و ووکامرس و edd هم نصب کردم. میخواستم بپرسم که آیا امکانش هس مثلا یه پروژه واسه فروش که میزارم تو قسمت نوشته ها لینک خریدشم همون صفحه باشه و طرف از همونجا بره به درگاه پرداخت؟ یعنی پروژه رو توی ووکامرس دیگه قرار ندم. ممنمون میشم جواب بدین اگه راهی باشه.

  • U8 ۳۰ بهمن ۱۳۹۵

   سلام بله امکانش هست البته یکی از افزونه های فروشگاه ساز را انتخاب کنید و البته برای فروش پروژه بیشتر از EDD استفاده می شود و برای قرار دادن لینک در نوشته ها باید آموزش : https://mihanwp.com/how-to-sale-files/ را بخوانید و بعد از آن یک درگاه پرداخت به آن متصل کنید.

 39. کاربر مهمان ۴ فروردین ۱۳۹۵

  سایت شما واقعا محشره.من هر روز به سایت سر میزنم و از مطالب جدیدش استفاده میکنم.به خاطر همین لازمه یه تشکر ویژه داشته باشم از این همه زحماتتون.

 40. کاربر مهمان ۲۹ دی ۱۳۹۴

  سلام ایا میشه عکس شاخص رو در وردپرس از روی ادرس عکس گذاشت؟؟؟یعنی جای دیگه اپلود کنی و لینکش رو داخل سایت بزاری؟؟؟
  لطفا بهم بگو!!!!