پخش آنلاین موزیک در وردپرس با MP3-jPlayer

3 / 5. تعداد رای: 1

پخش آنلاین موزیک در وردپرس با MP3-jPlayer

پخش آنلاین موزیک در وردپرس یکی از کارهایی هست که می‌توان با گوتنبرگ انجام داد. اما اگر قصد دارید با استایل دیگری، پلیر موزیک را در سایت‌تان نمایش دهید؛ این مقاله مناسب شماست.

زمانی که شما از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید می‌توانید تمامی ویژگی‌های دلخواه خود و موردنیاز کاربرانتان را برطرف کنید. این سیستم پرقدرت و انعطاف‌پذیر با استفاده از افزونه‌های بسیار زیادی که برای آن طراحی‌شده است به شما کمک می‌کند بتوانید یک سایت ایده آل و کاربرپسند بسازید و باعث شوید که کاربران تجربه کاربری خوبی را از سایت شما با خود داشته باشند.

ما همواره سعی می‌کنیم در میهن وردپرس این روش‌ها را به شما آموزش دهیم و این افزونه‌های کاربردی و جذاب را به شما عزیزان معرفی کنیم. در این آموزش هم قصد داریم یکی دیگر از این افزونه‌های محبوب را به شما معرفی کنیم. این افزونه برای آن دسته از مدیرانی که می‌خواهند در سایت خود امکان پخش فایل صوتی داشته باشند بسیار مؤثر است.

پخش آنلاین موزیک در وردپرس

حتی در برخی از مواقع شما می‌توانید فایل‌های آموزشی خود را به‌صورت صوتی با این افزونه در اختیار کاربران خود قرار دهید. از طرف دیگر قرار دادن موزیک آرامش بخش در سایت می‌تواند باعث شود سایت شما از دیگر سایت‌ها ازنظر کاربر متمایز شود و کاربر در سایت شما حس بهتری داشته باشد.

به دلیل اینکه این قابلیت به‌صورت پیش‌فرض در وردپرس وجود ندارد افزونه‌های بسیار زیادی برای آن طراحی‌شده‌اند و ما یکی از پرکاربردترین آنها را برای شما معرفی می‌کنیم. البته اگر شما با کد نویسی آشنا هستید می‌توانید با استفاده از مقاله پخش فایل صوتی در وردپرس این کار را انجام دهید و در غیر این صورت تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

آشنایی با امکانات افزونه MP3-jPlayer

اگر در سایت وردپرسی خود نیاز دارید فایل‌های صوتی پخش‌کنید از افزونه MP3-jPlayer استفاده نمایید. یک افزونه کاربردی و ساده است که کار با آن آسان است و می‌توانید چندین فایل صوتی در سایت خود با استایل‌های متفاوت نمایش دهید.

افزونه MP3-jPlayer در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و شما برای اینکه از ان استفاده کنید نیازی ندارید که هزینه‌ای را پرداخت کنید. این پلاگین بین مدیران وردپرسی بسیار محبوب است و تاکنون توانسته است که در بیشتر از 20 هزار سایت وردپرسی نصب فعال داشته باشد. بنابراین اگر قصد دارید این کار آر در وب‌سایت خود انجام دهید MP3-jPlayer می‌تواند برای شما بسیار کاربردی و مفید عمل کند.

این افزونه دارای تنظیمات ساده‌ای است و کاربران مبتدی نیز می‌توانند تنها در چند دقیقه آن را راه‌اندازی کرده و از آن در وب‌سایت خود استفاده کنند. در ادامه برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این پلاگین را برای شما آورده‌ایم:

 • پخش مستقیم بین صفحات
 • پخش کردن از طریق بخش کتابخانه رسانه‌ای، پوشه‌های آپلود شده و URL ها
 • گزینه‌های چیدمان، استایل و رنگ‌ها
 • تغییر اندازه پنجره پخش
 • پشتیبانی از فرمت‌های mp3, m4a, mp4, oga, ogg, wav, webm, webm
 • گزینه‌های ورود برای پخش و دانلود

نحوه کار با افزونه MP3-jPlayer

برای اینکه بتوانید از این افزونه استفاده کنید باید ابتدا آن را روی وب‌سایت خود راه‌اندازی کنید. بنابراین در پیشخوان وردپرس خود به مسیر افزونه‌ها > افزودن بروید و این پلاگین را از مخزن وردپرس دریافت کرده و روی سایت خود را فعال نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه نیز می‌توانید آموزش نصب افزونه در وردپرس را مشاهده کنید.

نصب افزونه MP3-jPlayer
نصب افزونه MP3-jPlayer

پس از فعال‌سازی منو جدیدی به نام MP3-jPlayer به پیشخوان وردپرس شما اضافه می‌شود. از طریق این قسمت شما می‌توانید وارد تنظیمات افزونه شوید و آن را روی وردپرس خود پیکربندی کنید. این افزونه دو زیر منو “Setting” و “Design” دارد که آنها را برای شما در اینجا توضیح می‌دهیم. در ابتدا روی زیر منو Settings کلیک کنید.

تنظیمات کلی افزونه

در این قسمت شما امکان این را دارید که تنظیمات کلی و عمومی افزونه را پیکربندی کنید. 6 بخش در اینجا وجود دارد که آنها را باهم بررسی می‌کنیم و کاربرد آنها را برای شما توضیح می‌دهیم.

تنظیمات افزونه
تنظیمات افزونه

تنظیمات اصلی پخش کننده صدا

در تب اول نحوه پخش فایل‌های صوتی و صدا را تنظیم کنید. در اینجا توسط گزینه Initial Volume می‌توانید صدای فایل صوتی را از 0 تا 100 تعیین کنید. سپس 4 گزینه برای شما وجود دارد که شما می‌توانید از میان آنها نحوه پخش فایل‌های صوتی را تعیین کنید. گزینه اول یعنی Number the Tracks برای این است که تعیین کنید شماره ترک نمایش داده شود یا خیر.

قسمت MP3-jPlayer در افزونه MP3-jPlayer
قسمت MP3-jPlayer در افزونه MP3-jPlayer

گزینه Auto play نیز جهت پخش خودکار مورداستفاده قرار می‌گیرد. از گزینه Loop Playlist جهت تکرار دوباره لیست موزیک است. یعنی اگر این گزینه را تیک بزنید زمانی که موزیک تمام می‌شود مجدداً شروع به پخش خواهد کرد. گزینه Resume Playback هم‌جهت این است که ازسرگیری مجدد فایل‌ها انجام نشود. از گزینه Auto-Find Counterpart Files هم برای پیدا کردن فایل‌های مربوط به هم استفاده می‌شود.

Media

اپلود فایل صوتی
اپلود فایل صوتی

Main Titles: عنوان فایل صوتی خود را در این قسمت وارد کنید.

بخش Media در افزونه MP3-jPlayer
بخش Media در افزونه MP3-jPlayer

Secondary Titles: عنوان دوم فایل را نیز در این قسمت وارد کنید.

Default Folder: فایل صوتی موردنظر خود را از این قسمت می‌توانید انتخاب کنید.

Bulk-Play Settings: فرمت فایل صوتی خود را از این قسمت تعیین کنید.

در انتها فراموش نکنید که حتما تغییرات خود را ذخیره نمایید.

Player

بخش player در افزونه MP3-jPlayer
بخش player در افزونه MP3-jPlayer

در تب Player، متن پلیر، دکمه‌ها و اندازه‌ی لیست پخش‌کننده را تنظیم کنید. شما می‌توانید تنظیمات ظاهری و استایل را توسط این قسمت از افزونه برای فایل‌های صوتی انجام دهید. در بخش اول یعنی (Text Players (Single-File شما می‌توانید تنظیمات مربوط به متن player را تعیین کنید. بخش (Button Players (Single-File هم می‌توانید تنظیمات مربوط به دکمه را تعیین نمایید.

زمانی که در این صفحه اسکرول کنید می‌توانید تنظیمات Playlist Players را انجام دهید که برای تنظیمات پلیر است. گزینه Width برای این است که شما عرض پلیر را تعیین نمایید. گزینه Alignment هم تعیین می‌کند که موقعیت قرارگیری آن به چه صورت باشد. گزینه بعدی یعنی Margins برای تعیین حاشیه‌ها می‌باشد.

گزینه Max Playlist Height نیز برای این است که حداکثر ارتفاع لیست پخش را تعیین کنید و یک نوار اسکرول برای لیست پخش در نظر گرفته شود.

Download

بخش Download در افزونه MP3-jPlayer
بخش Download در افزونه MP3-jPlayer

این قسمت مربوط به تنظیمات جهت دانلود فایل‌های صوتی است که شما در سایت قرار می‌دهید. درصورتی‌که می‌خواهید اجازه دانلود را به کاربران خود دهید باید گزینه اول یعنی Show Download Button را فعال کنید. پس از آن نیز یک سری تنظیمات برای سفارشی کردن این دکمه و این قسمت برای شما وجود دارد.

دانلود فایل صوتی
دانلود فایل صوتی

گزینه Button Text در اینجا برای واردکردن متن روی دکمه مورداستفاده قرار می‌گیرد. همچنین شما می‌توانید امکان پخش موزیک را فقط در اختیار کاربران عضو شده قرار دهید و با گزینه Visitor Text و Visitor Link این محدودیت را اعمال کنید.

Popout

بخش Popout در افزونه MP3-jPlayer
بخش Popout در افزونه MP3-jPlayer

در تب Popout متن دکمه و اندازه پنجره را تنظیم کنید. شما می‌توانید اندازه پلیر را توسط این قسمت تعیین کنید. یعنی اینکه شما می‌توانید ویژگی بزرگ یا کوچک شدن را به پلیر خود اضافه کنید. اگر این قسمت را تنظیم نکنید پلیر دارای ابعاد تعیین‌شده نیست و می‌تواند به‌صورت رسپانسیو در صفحه‌نمایش‌های مختلف عمل کند.

Advanced

در آخرین تب تنظیمات پیشرفته افزونه را چک و تنظیم کنید و حتی می‌توانید توسط گزینه Show Players to تعیین کنید فایل‌های صوتی تنها برای کاربران واردشده یا تمام بازدیدکنندگان نمایش داده شود. شما امکان این را دارید که روش قرار گرفتن فایل صوتی را در این قسمت تعیین کنید.

بخش Advanced در افزونه MP3-jPlayer
بخش Advanced در افزونه MP3-jPlayer

Design

تنظیمات Design در افزونه MP3-jPlayer
تنظیمات Design در افزونه MP3-jPlayer

در این قسمت می‌توانید تنظیمات ظاهر را انتخاب و سفارشی نمایید. در زیر منو Design استایل پخش‌کننده فایل‌های صوتی را انتخاب کنید. در اینجا شما چند قالب در اختیار دارید که می‌توانید در صورت دلخواه از هریک از آنها استفاده کنید. همچنین در صورت نیاز می‌توانید آدرس استایل سفارشی که خود ایجاد کردید را مشخص کنید. همچنین شما می‌توانید رنگ‌بندی قالب موردنظر خود را در صورت تمایل تغییر دهید.

پخش آنلاین موزیک در وردپرس
پخش آنلاین موزیک در وردپرس

حال وارد قسمت افزودن نوشته یا برگه در وردپرس خود شوید و روی پرونده چند رسانه کلیک کنید. سپس در سمت راست مانند شکل، روی گزینه ساختن فهرست پخش صوتی کلیک کنید و فایل صوتی خود را انتخاب کنید و در صفحه قرار دهید.

قرار دادن فایل در نوشته
قرار دادن فایل در نوشته

این فایل به همان سبکی که تعیین کرده‌اید در سایت شما نمایش داده می‌شود.

موفق و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U32202 ۳۰ آبان ۱۳۹۹

  سلام بر شما
  امکان qr code گرفتن از صوت ها وجود داره؟
  برخی محصولات ما فایل صوتی ضمیمه اش میشه و میخوام با تولید qr اون صدا و اسکن بارکد مشتری مستقیما به سایت خودمون هدایت بشه

 2. U5807 ۱۶ شهریور ۱۳۹۸

  با سلام و عرض ادب
  من لینک مستقیم دانلود موزیک را از سایتی دیگر داخل سایت خودم قرار می دهم ولی بجای اینکه دانلود شود در صفحه جدید پلی می شود، با وجود اینکه لینک دانلود مستقیم است!
  دلیل اش چیست؟
  آیا راهی وجود دارد که دانلود اجباری شود و پلی نشود؟
  با تشکر

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۶ شهریور ۱۳۹۸

   سلام وقت بخیر باید فایل زیپ.را قرار دهید

   • U5807 ۱۶ شهریور ۱۳۹۸

    چطور فایل زیپ قرار بدم؟ لینک دانلود مستقیم آن مربوط به سایت دیگری است مثل اینکه شما در سایتتون لینک دانلود موزیک قرار دادید و بصورت دانلود مستقیم است و من نیز لینک دانلود سایت شما را درون سایتم قرار می دهم ولی بجای اینکه دانلود شود پلی می شود؟ چکار باید کنم که پلی نشود و دانلود شود؟ فایل زیپ که دست من نیست دست سایت مبدا و اصلی است.
    راهکار چیست؟

    • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۶ شهریور ۱۳۹۸

     باید دانلود کرده و زیپ کنید و سپس زیپ را اپلود کنید. راه دیگر این هست که از کاربر بخواهید راست کلیک کرده و save as کند

 3. کاربر مهمان ۱۸ تیر ۱۳۹۷

  باسلام
  1- آیا این افزونه امکان پخش کردن یک فایل صوتی به محض باز کردن یک صفحه از سایت رو داراست؟
  2- درغیر اینصورت از چه افزونه ای استفاده کنم؟
  3- آیا اینکار تاثیر چندانی روی سرعت باز شدن صفحه نداره؟
  سپاس از پشتیبانان محترم

  • U11404 ۱۸ تیر ۱۳۹۷

   سلام
   احتمالا دارا باشد باید تست کنید.
   سرچ کنید : mp3 player plugin wordpress
   بله اگر به محض لود شدن سایت بخواهید پخش شود. ب اندازه حجم فایل سرعت بارگذاری سایتتان کاهش می یابد.

 4. U11525 ۳ فروردین ۱۳۹۷

  ببخشید توی این افزونه فقط صوت هایی که روی هاست میزبانی آپلود شدن قابل افزودن هست
  یا میشه کد صوت های موجود تو هاست دانلود رو هم زد داخلش