ثبت‌نام ورود

افزودن کد سفارشی به وردپرس بدون خرابی سایت

افزودن کد سفارشی به وردپرس بدون خرابی سایت

در این مقاله نحوه افزودن Code Snippets سفارشی در وردپرس را توضیح میدهیم، میتوانید Code Snippets سفارشی را به فایل functions.php و افزونه خاص مورد‌نظرتان اضافه کنید،اگر کد را اشتباه درچ کنید سایت شما از دسترس خارج میشود، کوچکترین اشتباه منجر به خرابی سایت شما میشود.

مشکلات افزودن دستی کد سفارشی به وردپرس

اولین مشکل در بالا گفتیم درچ کد اشتباه، دومین مشکل این است که اگر چند code snippets به افزونه مورد‌نظرتان اضافه کنید مدیریت  کردن فایلها سخت میکند.

افزودن کد سفارشی در وردپرس

در ابتدا افزونه code snippets نصب و فعال سازی کنید، آموزش نصب افزونه در وردپرس را ببینید. پس از فعال سازی منو snippets در نوار پنل مدیریت شما مشاهده میشود، این افزونه یک لیست از تمام code snippets سفارشی را که در سایت خود ذخیره کرده اید، به شما نشان می دهد.

بعد از نصب لیست شما خالی است، روی گزینه Add new کلیک کنید و اولین code snippets سفارشی خود را اضافه کنید، در این صفحه ایتدا یک عنوان برای code snippets سفارشی خود وارد کنید عنوان می تواند هر چیزی که به شما در شناسایی کد کمک می کند باشد، سپس کد خود را در بخش code جایگذاری کنید.

این code snippets سفارشی شماره نسخه وردپرس را حذف میکند. در بخش بعدی میتوانید توضیحاتی در مورد کد و راجب عملکرد کد و دلیل اضافه کردن در وب سایت خود در ناحیه متنی بنویسید. همچنین میتوانید تگ هایی به code snippets خود اختصاص دهید که کدها را توسط موضوع و عملکردتون مرتب میکند.

در آخر میتوانید کد را ذخیره یا فعالسازی کنید. به علاوه در قسمت تنظیمات میتوانید ناحیه  code snippets را که در کدام قسمت اجرا شود مشخص کنید، گزینه ‘Run snippet everywhere’ به صورت پیش فرض است.

مدیریت خطاها در کد سفارشی

اگر اشتباهی در اضافه کردن کد سفارشی در  فایل افزونه یا قالب خود کرده باشید، بلافاصله سایت شما غیرقابل دسترس خواهد شد، سایت شما با خطای 500 مواجه میشود. این افزونه به طور خودکار خطا را شناسایی کرده و بلافاصله آن را غیرفعال میکند. همچنین علت خطا نمایش میدهد و به راحتی میتوانید آن را برطرف کنید.

مدیریت code snippets سفارشی

افزونه Code Snippets یک رابط کاربر گرافیکی برای مدیریت Code Snippets سفارشی خود در وردپرس تهیه می کند. شما می توانید Code Snippets را بدون فعال کردن آنها در سایت خود، ذخیره کنید. همچنین Code Snippets را هر زمان که بخواهید میتوانید غیرفعال و یا  همه را Export کنید.

اگر وب سایت خود را به سرور دیگری انتقال دادید به راحتی میتوانید Code Snippets توسط گزینه Import در بخش Snippets وارد کنید.

همچنین میتوانید تنظیمات پلاگین را از طریق مراجعه به صفحه settings تنظیم کنید.

 

موفق و پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

سوالی دارید؟ از ما بپرسید