سایت برتر

افزودن کد سفارشی به وردپرس بدون خرابی سایت

add custome code in wp

افزودن کد سفارشی به وردپرس بدون خرابی سایت

در این مقاله نحوه افزودن Code Snippets سفارشی در وردپرس را توضیح میدهیم، میتوانید Code Snippets سفارشی را به فایل functions.php و افزونه خاص مورد‌نظرتان اضافه کنید،اگر کد را اشتباه درچ کنید سایت شما از دسترس خارج میشود، کوچکترین اشتباه منجر به خرابی سایت شما میشود.

مشکلات افزودن دستی کد سفارشی به وردپرس

اولین مشکل در بالا گفتیم درچ کد اشتباه، دومین مشکل این است که اگر چند code snippets به افزونه مورد‌نظرتان اضافه کنید مدیریت  کردن فایلها سخت می‌کند.

افزودن کد سفارشی در وردپرس

در ابتدا افزونه code snippets نصب و فعال سازی کنید، آموزش نصب افزونه در وردپرس را ببینید. پس از فعال سازی منو snippets در نوار پنل مدیریت شما مشاهده میشود، این افزونه یک لیست از تمام code snippets سفارشی را که در سایت خود ذخیره کرده اید، به شما نشان می دهد.

add new code snippets

بعد از نصب لیست شما خالی است، روی گزینه Add new کلیک کنید و اولین code snippets سفارشی خود را اضافه کنید، در این صفحه ایتدا یک عنوان برای code snippets سفارشی خود وارد کنید عنوان می تواند هر چیزی که به شما در شناسایی کد کمک می کند باشد، سپس کد خود را در بخش code جایگذاری کنید.

code snippet

این code snippets سفارشی شماره نسخه وردپرس را حذف می‌کند. در بخش بعدی میتوانید توضیحاتی در مورد کد و راجب عملکرد کد و دلیل اضافه کردن در وب سایت خود در ناحیه متنی بنویسید. همچنین میتوانید تگ هایی به code snippets خود اختصاص دهید که کدها را توسط موضوع و عملکردتون مرتب می‌کند.

description

در آخر میتوانید کد را ذخیره یا فعالسازی کنید. به علاوه در قسمت تنظیمات میتوانید ناحیه  code snippets را که در کدام قسمت اجرا شود مشخص کنید، گزینه ‘Run snippet everywhere’ به صورت پیش فرض است.

مدیریت خطاها در کد سفارشی

اگر اشتباهی در اضافه کردن کد سفارشی در  فایل افزونه یا قالب خود کرده باشید، بلافاصله سایت شما غیرقابل دسترس خواهد شد، سایت شما با خطای 500 مواجه میشود. این افزونه به طور خودکار خطا را شناسایی کرده و بلافاصله آن را غیرفعال می‌کند. همچنین علت خطا نمایش میدهد و به راحتی میتوانید آن را برطرف کنید.

syntax error

مدیریت code snippets سفارشی

افزونه Code Snippets یک رابط کاربر گرافیکی برای مدیریت Code Snippets سفارشی خود در وردپرس تهیه می کند. شما می توانید Code Snippets را بدون فعال کردن آنها در سایت خود، ذخیره کنید. همچنین Code Snippets را هر زمان که بخواهید میتوانید غیرفعال و یا  همه را Export کنید.

export code snippets

اگر وب سایت خود را به سرور دیگری انتقال دادید به راحتی میتوانید Code Snippets توسط گزینه Import در بخش Snippets وارد کنید.

import snippets

همچنین میتوانید تنظیمات پلاگین را از طریق مراجعه به صفحه settings تنظیم کنید.

settings snippets

 

موفق و پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم