سایت برتر

جلسه ۸: بخش اجتماعی و ابزارها در یواست سئو

  • بروز‌رسانی‌شده در

در این جلسه آموزش کار با بخش اجتماعی و ابزارها در یواست سئو را به شما عزیزان توضیح خواهیم داد. همراه ما باشید…

تا اینجای کار باهم مواردی را پیش رفتیم و در بخش های قبلی مواردی را مورد تنظیم قرار دادیم و تنظیماتش را انجام دادیم. در ادامه با ابزارها و امکانات یوآست سئو بیشتر آشنا می‌شوید.

بعد از ظاهر جستوجو به بخش میز‌‌فرمان جستوجو یا Search console می‌‌پردازیم که در این نسخه فعلی که تا امروز آخرین نسخه است، این بخش غیر فعال شده و ممکن است که در آینده و آپدیت های بعدی این محصول این بخش بازگردد و شاید برای همیشه حذف شود.

بخش میز فرمان جستجو در یواست

میزفرمان
میزفرمان

وظیفه بخش میز‌‌فرمان جستوجو نشان دادن خطا های سرچ کنسول گوگلتون به صورت مستقیم در پنل وردپرستون بوده اما فعلا این بخش خطای API Google را نشان میده که به معنیه اینه که گوگل دیگه به برنامه‌‌نویس ها سرویسی را ارائه نمیده که بتونن با استفاده از پلاگین ها خطا‌‌ها را در بخش پنل وردپرس نشان بدن و این دسترسی را محدود کرده و در نسخه جدید سرچ کنسول این بخش غیر فعال شده.

خطای API Google
خطای API Google

بهترین کار اینه که برید در search console خود و این خطا هارو ببینید و رفعش کنید.

در ادامه به بخش اجتماعی ابزارها و امکانات یوآست سئو سر می‌‌زنیم.

بخش اجتماعی در یواست سئو

تنظیمات بخش اجتماعی یوآست سئو
تنظیمات بخش اجتماعی یوآست سئو

شما در این بخش می‌‌تونید آدرس شبکه های اجتماعیتون را وارد کنید. شبکه هایی مثل اینستاگرام، فیسبوک، دریتر و … این باعث می‌‌شه که وقتی وب‌سایت‌تان در گوگل سرچ شد در بخش اطلاعاتِ شرکت یا سایت شما، بخش پروفایل های اجتماعی را نشان بده که کاربر با کلیک بر روی اینها می‌‌تونه عضو شبکه های اجتماعیتون شود.

در بخش های مختلف اجتماعی مثل فیس‌‌بوک – دریتر – پینترست، شما می‌‌تونید عنوان و تصویر و توضیح پیش‌‌فرض برای شبکه اجتماعیتون وارد کنید و چنان‌‌چه شبکه های اجتماعی شما سرچ شد مشخصاتی که وارد کردین را به کاربر نمایش بده.

امکانات و ابزارها در یواست سئو

ابزارها و امکانات یوآست سئو
ابزارها و امکانات یوآست سئو

این بخش شامل 4 بخش اصلی است که در بخش اول که درون ریزی‌‌برون برون‌‌بری است می‌‌تونیم از تب های مختلف تنظیماتی را وارد یا خارج کنیم و در سایت دیگری استفاده کنیم مثلا برای ریدایرکت ها و تغییر مسیرهاتون یک فایل بهتون میده که میتونید ایمپورت یا اکسپورت کنید.

بخش ویرایش فایل ها، به شما امکان ویرایش فایل های htaccess و robot ها را میده.
اچتی‌‌‌اکسس ها که مربوط میشن به خود وردپرس و تنظیمات وبسرور شما. اگر فایل ربات نداشته باشید باید روی ایجاد پرونده robots.txt کلیک کنید تا فایل ساخته شود. برای این که بدانید فایل robot چی است؟ باید بدانید که فایل دستورالعمل های مربوط به ربات های شماست و میتوانید مقاله میهن‌‌وردپرس درباره فایل robots.txt را مطالعه کنید.

تا اینجا ابزارها و امکانات یوآست سئو را بررسی کردیم و در انتها بخش لایسنس و تغییر مسیر هاست که در جلسه دیگر مفصل توضیح خواهیم داد.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم