سایت برتر

لود تنبل ویدیو در وردپرس با Lazy Load for Videos

لود تنبل ویدئو در وردپرس

لود تنبل ویدیو در وردپرس

ویدئو ها بهترین راه برای درگیر کردن کاربران در وب سایت شما میباشند. با این حال، بدی استفاده از جاسازی فیلم ها کند کردن سرعت وب سایت میباشد. در آموزش افزایش سرعت وردپرس ذکر شد که لود تنبل ویدیو ها و تصاویر یک راه افزایش سرعت وردپرس است. در این مقاله ما به شما چگونه اضافه کردن لود تنبل ویدئو ها در وردپرس و بهبود بخشیدن سرعت صفحه شما را نشان میدهیم.

نحوه ی عملکرد لود تنبل ویدئو ها در وردپرس

لود تنبل دقیقا چیست و چگونه کار می‌کند؟ هنگامیکه شما در وب سایت خود ویدئو قرار میدهید،اسکریپت های خارجی اضافه میکنید و فایل ها نیاز به لود شدن دارند. به دلیل زیاد بودن برنامه برای لود شدن،لود وب سایت شما کند میشود. لود تنبل ویدئو ها ،ویدئوهای یوتیوب و vimeo را با یک تصویر پیش نمایش قابل کلیک جایگزین می‌کند. زمانیکه بازدیدکنندگان شما روی عکس کلیک می‌کنند ویدئو لود شده و پخش میشود.

از آنجا که سایز تصاویر بسیار کوچکتر از سایز ویدئو ها است،لود تنبل بطور قابل توجهی سرعت صفحه را بهبود میبخشد.

چگونگی افزودن لود تنبل ویدئو در وردپرس

اولین کار نصب و راه اندازی افزونه Lazy Load for Videos میباشد. این افزونه خارج از جعبه کار می‌کند و نیازی به ویرایش اسکریپت های بارگذاری و کدگذاری نیست. برای دیدن نحوه ی عملکرد لود تنبل باید پست یا صفحه ای که شامل یک ویدئو یوتیوب و vimeo است را ببینید. متوجه خواهید شد که بصورت پیشفرض توسط یک تصویر کوچک ویدئو و یک دکمه پخش جایگزین شده اند.

تصویر کوچک ویدئو

زمانیکه روی تصویر کلیک میکنید،ویدئو لود شده و پخش میشود. ممکن است تاخیر ناچیزی در لود ویدئو باشد،در این صورت فکر نکنید که لود تنبل کار نمی‌کند. حتی اگر این پلاگین خارج از جعبه کار کند،تنظیماتی برای پیکر بندی براساس نیاز شما وجود دارد. بر روی صفحه نمایش ویرایشگر پست میتوانید کیفیت تصویر بند انگشتی برای جاسازی ویدئو را انتخاب کنید.

کیفیت تصویر بند انگشتی یوتیوب

گذشته از کیفیت تصویر بند انگشتی گزینه های سفارشی بیشتری در دسترس است، به قسمت تنظیمات>Lazy Load for Videos بروید.

تنظیمات افزونه

در تنظیمات عمومی میتوانید ظاهر ریز عکسها به ویدئو را سفارشی کنید. میتوانید حالت پاسخگو را فعال کنید،انتخاب سبک دکمه پلی،استفاده از CSS سفارشی و حتی فعال کردن نشانه گذاری  schema.org

این افزونه از یوتیوب و vimeo پشتیبانی می‌کند،شما میتوانید تنظیمات را با کلیک روی مورد مربوطه پیدا کنید. در یوتیوب میتوانید رنگها را انتخاب کنید،ویدئوهای مرتبط با حاشیه را غیر فعال کنید. حتی میتوانید لود تنبل در ویدئوهای یوتیوب را غیر فعال کنید.

لود تنبل یوتیوب

بطور مشابه در تنظیمات ویدئو میتوانید رنگ کنترل را انتخاب کنید،عنوان ویدئو را نمایش دهید یا مخفی کنید و لود تنبل برای فیلم های Vimeo را غیر فعال کنید.

لود تنبل vimeo

موفق و پیروز باشید…

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

  1. U13258 ۰۸ بهمن ۱۳۹۹

    سلام
    ایا این افزونه ویدیو های عادی که با شرت کد vido درست شدن رو تنظیم میکند؟

یک پیشنهاد خوب
اگر می‌خواهید وب‌سایت خود را اصولی مدیریت کنید، دوره جامع سایت برتر را از دست ندهید. اطلاعات بیشتر... ممنون. این پیام را ببند

اگر می‌خواهید وب‌سایت خود را اصولی مدیریت کنید، دوره جامع سایت برتر را از دست ندهید.

اطلاعات بیشتر...

تخفیف ۶۰ درصدی برای شرکت در دوره جامع سایت برتر ۲۰۲۱

فقط 0 روز و 0 ساعت و 0 دقیقه و 0 ثانیه