سایت برتر

چگونه وردپرس را فارسی کنیم

چگونه وردپرس را فارسی کنیم
چگونه وردپرس را فارسی کنیم

سوال بسیاری از دوستانی که کار با وردپرس را شروع می‌کنند، این است که چگونه وردپرس را فارسی کنیم. گاهی وردپرس انگلیسی روی سایت ما نصب می‌شود و قصد داریم آن را فارسی کنیم. پس باید تغییراتی در وردپرس و سایت خودمان ایجاد کنیم تا زبان پنل مدیریت وردپرس ما فارسی شود.

چگونه وردپرس را فارسی کنیم

اگر با نسخه‌های قدیمی‌تر وردپرس کار می‌کردید اوضاع کمی متفاوت می‌بود. در نسخه‌های قدیمی‌تر وردپرس شما دو انتخاب موقع دانلود و نصب وردپرس داشتید. یا وردپرس فارسی را دانلود و نصب می‌کردید، یا وردپرس انگلیسی! راهی جز این نبود. البته امکان دانلود و نصب زبان‌های دیگر وردپرس هم وجود داشت.

اما در نسخه‌های جدید‌تر وردپرس، در اولین مرحله از نصب وردپرس از شما می‌خواهد تا زبان مورد نظر خود برای نصب وردپرس را انتخاب کنید. از این قسمت می‌توانید زبان فارسی را برای سایت وردپرسی خود انتخاب کنید.

انتخاب زبان وردپرس
انتخاب زبان وردپرس

به همین راحتی! در مراحل بعدی و بعد از نصب وردپرس، پنل مدیریت سایت شما فارسی خواهد بود.

اما اگر وردپرس انگلیسی از قبل نصب شده باشد

کار بسیار راحت است. اگر از قبل روی سایت خود وردپرس را نصب کرده‌اید و زبان آن انگلیسی است. می‌توانید از طریق تنظیمات زبان وردپرس، زبان سایت خود را سوییچ کنید.

برای این‌کار کافیست وارد بخش تنظیمات > عمومی شوید. سپس زبان را روی فارسی قرار دهید.

تغییر زبان وردپرس به فارسی
تغییر زبان وردپرس به فارسی

فراموش نکنید برای انجام این‌کار حتما باید وردپرس خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید.

در صورتی که گزینه زبان فارسی در لیست تنظیمات زبان وردپرس وجود نداشت، کافیست یک‌بار وردپرس فارسی را دانلود کرده و بصورت دستی در پوشه public_html خود آپلود کنید. برای یادگیری چگونگی انجام این‌کار آموزش آپدیت دستی وردپرس را ببینید.

حالا زبان پنل مدیریت وردپرس و محیط سایت شما فارسی خواهد شد.

چگونه تاریخ وردپرس را فارسی کنیم

اگر منظور شما شمسی کردن تاریخ وردپرس است، قضیه بسیار راحت است. کافیست افزونه wp-jalali که بصورت پیشفرض روی سایت شما نصب شده است را حذف کنید. سپس افزونه Parsi Date را روی وردپرس خود نصب و فعال کنید. با این‌کار تاریخ تمام بخش‌های سایت شما شمسی خواهد شد.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم

  1. U6469 ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

    سلام
    چرا قسمت آخرین آپدیت محصولات را از صفحه اصلیتون حذف کردین؟

    • رضا حسینی راد رضا حسینی راد ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

      نسخه محصولات در بخش دانلود فایل ها در پنل کاربری شما اضافه شده. همچنین از این پس آپدیت ها برای شما ایمیل خواهد شد.