جلسه 15: افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس + آموزش ویدیوییReviewed by رضا on Sep 22Rating: 4.5جلسه 15: افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس + آموزش ویدیوییفونت های پیشفرض این قالب ها Tahoma یا Times یا فونتی عربی هستند. امروز قصد داریم به شما میهن وردپرسی ها نحوه افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس را آموزش دهیم.

افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس

افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس

اکثر قالب های وردپرسی که ما دریافت می کنیم ، مخصوصا قالب هایی که از سایت تم فارست خریداری می کنیم یا قالب هایی که از مخزن اصلی وردپرس دانلود می کنیم دارای فونت فارسی نیستند. فونت های پیشفرض این قالب ها Tahoma یا TimesNewRoman یا فونت های عربی هستند. امروز قصد داریم به شما میهن وردپرسی ها نحوه افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس را آموزش دهیم.

در این آموزش از فونت بی یکان استفاده می کنیم.

آماده سازی فونت فارسی برای استفاده در قالب

در ابتدای کار شما نیاز به آماده سازی سه فرمت از فایل فونت خود دارید. شما باید فرمت های ttf ، eot و woff فونت خود را داشته باشید. پس ابتدا به دنبال فرمت ttf که فرمت اصلی فونت هست در وب بگردید. مثلا سرچ کنید: دانلود فونت بی یکان فارسی

بعد از دانلود فرمت ttf می توانید با استفاده از ابزار تبدیل ttf به eot آنرا به BYekan.eet تبدیل کرده و با استفاده از ابزار تبدیل ttf به woff آنرا به BYekan.woff تبدیل کنید. ( البته برای راحتی کار شما عزیزان هر سه فرمت فونت بی یکان را آماده کرده ایم و می توانید از انتهای همین صفحه دانلود کنید. )

افزودن فونت فارسی به قالب های حرفه ای وردپرس

بعد از نصب قالب ( خصوصا قالب های حرفه ای ) در ابتدا دنبال پنل مدیریتی قالب بگردید. قالب هایی مثل قالب Be یا قالب وردپرس آوادا بصورت پیشفرض در پنل مدیریتی خود امکان اضافه کردن فونت های سفارشی را دارند. شما به راحتی با ورود به بخش فونت ها یا تایپوگرافی در پنل مدیریت این قالب ها می توانید فونت های دلخواه خود را اضافه کنید. برای اینکار از سه فرمت ساخته شده در مرحله قبلی استفاده کنید.

کد افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس

در صورتی که قالب وردپرسی شما از پنل مدیریت و تنظیمات فونت ها پشتیبانی نمی کند ابتدا یک پوشه به نام fonts در پوشه قالب بسازید و هر سه فونت BYekan.ttf – BYekan.woff – BYekan.eot را در این پوشه آپلود کنید.

بعد از آپلود فایل ها کد زیر را در فایل style.css قالب سایتتان کپی کنید:

 

حالا کافیست در فایل style.css  قالب جستجو کرده و font-family های قالب را تغییر دهید.

مثلا اگر جایی از این فایل نوشته شده بود font-family: Tahoma یعنی فونت این المان Tahoma هست. پس می توانید آنرا به font-family:BYekan تغییر دهید.

حالا سایت وردپرسی خود را باز کرده و با زدن ctrl+f5 خواهید دید که فونت زیبای یکان به سایت شما اضافه شده!

موفق و پیروز باشید…

آموزش ویدیویی افزودن فونت فارسی به قالب وردپرس

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.