تبدیل ویرایشگر نوشته وردپرس به ویرایشگر HTML

5 / 5. تعداد رای: 1

تبدیل ویرایشگر نوشته وردپرس به ویرایشگر HTML

پس‌ازاینکه شما سایت خود را راه‌اندازی کردید یکی از اولین اقداماتی که باید در این زمان انجام دهید تولید محتوا برای سایت اینترنتی خود است. محتوا انواع مختلفی مانند محتوای متنی، صوتی، ویدئویی و… دارد؛ که شما می‌توانید انواع مختلف آن را در فضای مجازی مشاهده کنید. تکنولوژی هرروزه در حال گسترش است و ما شاهد این هستیم که روزانه امکانات جدیدتری در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

وردپرس به‌عنوان یک سیستم مدیریت محتوا از این قاعده مسثتنی نیست و از ابتدای ساخت آن تاکنون پیشرفت‌های بسیاری داشته است. یکی از نمونه این پیشرفت‌ها درزمینه تولید محتوا است. شما به‌عنوان کاربر وردپرس مشاهده کرده‌اید که سیستم ویرایشگر وردپرس پیشرفت چشمگیری داشته است که در این آموزش آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

نوشتن محتوا اصول خاص خود را دارد که شما برای داشتن یک سایت خوب و کارآمد باید آن‌ها را رعایت کنید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه دوره شاه کلید تولید محتوا را مشاهده نمایید.

شما می‌توانید با استفاده از تولید محتوای جذاب برای سایت خود هرروزه میزان بازدید سایت خود را بالا ببرید. همچنین لینک دهی در سایت سبب می‌شود کاربر در سایت شما گردش داشته باشد و از مطالب مختلف در سایت شما استفاده کند. به‌این‌ترتیب مخاطب زمان زیادی را در سایت شما صرف می‌کند و از محتوای جذاب و کارآمد موجود در سایتتان استفاده می‌کند. این موضوع در رونق کسب‌وکار شما تأثیر بسیار زیادی دارد. همچنین سبب بالا رفتن سئو سایت شما می‌‌‌‌‌شود.

در نظر داشته باشید که مقاله‌هایی که شما در سایت خود قرار می‌دهید می‌توانند به سایت شما در مقابل کاربران فضای مجازی اعتبار ببخشند و باعث شوند که سایت شما در بین کاربران از محبوبیت خاصی برخوردار شود.

ویرایشگر وردپرس

نوشتن مطالب در سایت شما بدون استفاده از ویرایشگر امکان‌پذیر نیست. شما برای اینکه بتوانید در سایت وردپرسی خود محتوای موردنظر خود را بنویسید و سپس در اختیار کاربران خود قرار دهید باید از ویرایشگر استفاده کنید.

سیستم وردپرس هرروزه در حال پیشرفت است و امکانات جدیدی از سمت توسعه‌دهندگان آن در اختیار کاربران آن قرار داده می‌شود. یکی از امکانات بسیار خوبی که این سیستم در اختیار کاربران خود قرار داده است ویرایشگر وردپرس است. توسط ویرایشگر وردپرس شما می‌توانید محتوای خود را نوشته و در سایت خود منتشر کنید.

قبل از نسخه 5 وردپرس کاربران از ویرایشگر قدیمی وردپرس یا همان ویرایشگر کلاسیک استفاده می‌کردند. اما از نسخه 5 به بعد ویرایشگر کلاسیک جای خود را به ویرایشگر گوتنبرگ داد. همچنین شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع دقیق از نحوه کار با این دو ویرایشگر مقاله آموزش نوشتن مطلب در وردپرس را بخوانید.

وردپرس دو نوع ویرایشگر برای ارسال مطلب دارد:
یک. ویرایشگر دیداری
دو. ویرایشگر html

گاهی پیش می‌‌آید که از یک ویرایشگر به هر دلیلی خسته شده باشید و خواستار آن باشید که از ویرایشگر دیگری برای ارسال مطلب در سایت وردپرسی خود استفاده کنید.

ویرایشگر کلاسیک

قبل از روی کار آمدن ویرایشگر گوتنبرگ کاربران از ویرایشگر کلاسیک استفاده می‌کردند. اگر شما از آن دسته از کاربرانی هستید که علاقه‌مند به استفاده از ویرایشگر کلاسیک هستید؛ می‌توانید آن را مجدداً در سایت خود فعال کنید. برای انجام این کار می‌توانید افزونه Classic Editor را دریافت و فعال نمایید.

زمانی که وردپرس روی کار آمد کاربران آن از ویرایشگر کلاسیک استفاده می‌کردند. این موضوع تا چند سال ادامه داشت و با روی کار آمدن نسخه 5 وردپرس این ویرایشگر جای خود را به گوتنبرگ داد. امکان استفاده از افزونه ویرایشگر کلاسیک باعث شد برخی از افراد که در استفاده از ویرایشگر گوتنبرگ دچار مشکل بودند؛ بتوانند دوباره از ویرایشگر قدیمی استفاده کنند و نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

ویرایشگر کلاسیک
ویرایشگر کلاسیک

شما با نصب افزونه ویرایشگر قدیمی این امکان را دارید که هم از امکانات ویرایشگر کلاسیک و هم از امکانات ویرایشگر جدید استفاده نمایید. شما می‌توانید بسته به نیاز و دلخواه خود از هریک از آن‌ها در سایت خود استفاده نمایید.

ویرایشگر گوتنبرگ

گوتنبرگ به‌عنوان ویرایشگر جدید وردپرس با امکانات و قابلیت‌های بیشتر بعد از ویرایشگر کلاسیک در اختیار کاربران وردپرس قرار گرفت. پس از انتشار این ویرایشگر کاربران توانستند محتوای خود را راحت‌تر تولید کرده و در سایت خود منتشر کنند.

ویرایشگر گوتنبرگ
ویرایشگر گوتنبرگ

این ویرایشگر توسط توسعه‌دهندگان وردپرس در نسخه‌‌‌‌‌های بعدی پیشرفته‌تر می‌شود و امکانات بیشتری را در اختیار کاربران خود در آینده قرار می‌دهد. کار کردن با گوتنبرگ مانند کار کردن با صفحه ساز ویژوال کامپوزر است. البته قبلاً آموزش کار با آن در اختیار شما کاربران عزیز قرارگرفته است. این ویرایشگر امکانات مطلوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید توسط آن یک محتوای بی‌نظیر برای سایت خود تولید کنید.

ویرایشگر HTML

همان‌طور که می‌دانید هنگام استفاده از وردپرس امکانات بسیار زیادی در اختیار شما قرار دارد. به‌عنوان‌مثال زمانی‌که شما قصد داشته باشید که برای سایت خود محتوا تولید کنید روش‌های متفاوتی در اختیار شما قرار دارد. یکی دیگر از روش‌هایی که توسط آن می‌توانید برای سایت خود محتوای متنی تولید کنید استفاده از ویرایشگر پیش‌فرض HTML است.

این سناریو را در نظر بگیرید: شما برای یک پست متنی تهیه‌کرده‌اید و عکسی را در این پست استفاده کرده‌اید. حال به‌هر دلیلی آن عکس در بخش رسانه شما پاک‌شده و برای ادیت این عکس و جایگزین کردنش در ویرایشگر گوتنبرگ ممکن است شمارا به دردسر بیندازد اما اگر از ویرایشگر کدی، html استفاده می‌کردید کافی بود لینک عکس جدید را با لینک عکس قبلی تعویض کنید تا این مسئله رفع شود.

برای این موضوع هزاران مثال وجود دارد. همچنین خیلی از مدیران و وبمسترها کار با ویرایشگر html را به کار کردن با ویرایشگر دیداری مانند گوتنبرگ ترجیح می‌دهدند بنابراین در ادامه این مقاله به شما پیش‌فرض کردن ویرایشگر html در سایت وردپرسی را آموزش می‌دهیم.

کار با این ویرایشگر بسیار ساده است و شما به‌سادگی می‌توانید از آن استفاده کنید. این ویرایشگر به دلیل مشکلاتی که دارد زیاد کاربردی نیست و یکی از مشکلات عمده آن دیر لود شدن آن می‌باشد. اما بااین‌حال برخی از کاربران تمایل دارند که از آن استفاده کنند. شما امکان این را دارید که در هر حال از آن استفاده نمایید.

درواقع اگر شما امکاناتی را در نظر خود داشته باشید که بقیه ویرایشگرها نتوانند آن را برای شما انجام دهند قادر هستید از این ویرایشگر پیش‌فرض استفاده نمایید. اگر شما قصد دارید که این کار را انجام دهید در این آموزش به شما نحوه فعال کردن آن را آموزش می‌‌‌‌‌دهیم. پس برای انجام این کار طبق آموزش زیر عمل کنید. کار با این ویرایشگر آسان است و هر کاربری می‌تواند بدون داشتن مهارت خاصی از آن استفاده نماید.

شما تنها کافی است کد زیر را به فایل functions.php قالب سایت خود اضافه کنید:

add_filter('wp_default_editor', create_function('', 'return "html";'));

حالا ویرایشگر HTML برای همیشه تبدیل به ویرایشگر پیش‌‌‌‌‌فرض سایت وردپرسی شما تبدیل شد. به همین راحتی!

علاوه‌براین شما می‌توانید از افزونه ویژوال کامپوزر استفاده کرده و از بسیاری از امکانات آن در هنگام تولید محتوا استفاده نمایید. این افزونه قدرتمند در تولید محتوا برای سایت وردپرسی به شما کمک زیادی می‌کند. شما می‌توانید افزونه ویژوال کامپوزر را از سایت میهن وردپرس تهیه‌کرده و از آن استفاده نمایید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟