افزونه Hello Dolly چیست؟ پلاگین سلام عزیزم وردپرس

5 / 5. تعداد رای: 3

افزونه Hello Dolly چیست؟ پلاگین سلام عزیزم وردپرس

به‌تازگی یکی از کاربران میهن وردپرس از ما پرسید افزونه Hello Dolly وردپرس یا همان سلام عزیزم چه‌کاری انجام می‌دهد؟ اگر شما قبلاً با وردپرس شروع کرده باشید پس شما احتمالاً متوجه افزونه سلام عزیزم همراه با توضیحات بسیار مبهم از پیش نصب‌شده در وردپرس شده‌اید. در این مقاله ما درباره این افزونه وردپرس صحبت خواهیم کرد و به شما می‌گوییم چرا باید حذف شود؟

زمانی که شما سیستم وردپرس را نصب می‌کنید چند افزونه از قبل روی وردپرس شما نصب‌شده‌اند و برای استفاده تنها شما کافی است که آن‌ها را فعال نمایید. یکی از این پلاگین‌ها Hello Dolly است. اما این سؤال برای تمامی کاربران پیش می‌آید که باوجود نصب پیش‌فرض این افزونه چه فایده‌ای برای سایت دارد.

افزونه‌های وردپرس با کاربردهای فراوانی که دارند هریک جذابیت‌ها و قابلیت‌های مختلفی را به کاربران عرضه می‌کنند. درواقع این افزونه‌ها همگی یک دارای یک هدف هستند. شما به‌عنوان مدیر یک سایت می‌توانید تصمیم بگیرید که طبق نیازتان می‌خواهید چه پلاگینی روی سایت شما فعال باشد.

در این مقاله ما به شما عزیزان میهن وردپرسی در مورد این پلاگین توضیح می‌دهیم و پس از آن شما می‌توانید تصمیم بگیرید که چه‌کاری باید انجام دهید. پس این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا بتوانید با کاربرد این پلاگین آشنا شوید.

افزونه Hello Dolly وردپرس

Hello Dolly یک افزونه وردپرس ساده است که در وردپرس از پیش نصب‌شده می‌آید. اگر شما افزونه را فعال کنید به شما یک خط از اشعار آهنگ Hello Dolly که مشهورترین لویی ارمسترانگ است نمایش می‌دهد. با فعال کردن این افزونه هر بار که وارد پیشخوان وردپرس شوید به شما خوشامدگویی می‌کند. البته این موضوع می‌تواند برای بعضی از مدیران سایت‌ها ناخوشایند باشد.

این افزونه رایگان است و در صورت تمایل شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه آن را روی سایت خود فعال کنید. اگر شما افزونه را خواندید می‌بینید که توضیحات خیلی مبهم و غیرقابل توضیح و نامفیدی این افزونه را در بر می‌گیرد.

این فقط یک افزونه نیست. بلکه آن را نمادی از امید و شور و شوق از یک نسل کامل در دو کلمه توسط معروف‌ترین آهنگ ارمسترانگ خلاصه می‌کند.

تعجب کردید؟! بله این افزونه کاملاً غیرقابل استفاده برای اهداف کاربردی است. یعنی بیشتر جنبه انگیزشی آن است که باعث شده است که به همراه نسخه‌های مختلف وردپرس عرضه شود. اما بااین‌وجود این سؤال برای کاربران پیش می اید که چرا این افزونه نصب‌شده است؟

تاریخچه افزونه Hello Dolly وردپرس

جالب است بدانید که قدمت این پلاگین بسیار زیاد است و Hello Dolly یکی از اولین افزونه‌های وردپرس است که تاکنون ایجادشده است. در ماه مه سال 2004 با انتشار وردپرس 1 و 2 این معماری افزونه را برای وردپرس معرفی کرد.

Hello Dolly توسط مت مولنوگ که از بنیان‌گذاران وردپرس است نوشته‌شده است. به‌غیراز Hello Dolly چهار افزونه‌های دیگر از پیش نصب‌شده در نسخه‌های قبلی وجود دارد. این افزونه‌ها این بود:

  • جستجوی Hilite
  • مدل‌های نشانه گذاری
  • پارچه 1
  • پارچه 2

از آن زمان Hello Dolly با هر نسخه از وردپرس حمل می‌شود.

هدف از Hello Dolly در وردپرس چیست

این افزونه یک نماد فرهنگی است و به‌غیراز ارزش‌های احساساتی Hello Dolly هدف کاربردی دیگری ندارد. بحث‌هایی در جامعه وردپرس وجود دارد که آن را به خارج از بسته‌بندی از استه نصب خواستار شده‌اند. بااین‌حال بعد از 11 سال است که هنوز این افزونه به همراه وردپرس نصب می‌شود.

در حال حاضر علت / بهانه برای این مسئله این است که به توسعه‌دهندگان جدید، به آغاز نوشتن افزونه جدید کمک می‌کند.

بااین‌حال در واقعیت این یک مثال بسیار خوب برای مطالعه گسترده افزونه وردپرس نیست. منابع بهتر و بی‌شماری برای نوشتن پلاگین‌های وردپرس در دنیای وب وجود دارد.

ما باور داریم که دلیلی به‌عنوان یک افزونه، به‌طور پیش‌فرض شامل آن است که عمدتاً یک سنت است. برای بسیاری از پیشگامان وردپرس Hello Dolly یک یادآوری روزهای خوب قدیمی و اینکه چطور وردپرس فرا رسیده است.

آیا باید پلاگین سلام عزیزم از وردپرس من حذف شود

همان‌طور که گفتیم پلاگین های مختلفی هستند که برای کاربردهای مختلف به شما کمک می‌کنند. اما به دلایل مختلف شما باید تنها افزونه‌هایی که برای شما مفید هستند را در وب‌سایت خود نگه‌دارید. اینکه شما چه افزونه‌ای را در وب‌سایت خود داشته باشید کاملا بستگی به نظر خود دارد.

اما در پاسخ به این سؤال نیز باید بگوییم که بله، به دلیل اینکه این افزونه کاربردی ندارد شما قطعاً می‌توانید Hello Dolly را بدون هیچ‌گونه تأثیر در سایت خود حذف کنید. توصیه ما به شما این است که تمام افزونه‌هایی که شما در سایت از آن استفاده نمی‌کنید را حذف کنید. این گفته فقط برای این پلاگین صدق نمی‌کند و شما باید برای تمامی افزونه‌ها این‌گونه عمل کنید.

امیدواریم که از این مقاله بهره کافی را برده باشید. پیروز و سربلند باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟