ثبت‌نام ورود

گرویتی فرم چیست؟ معرفی افزونه Gravity Forms

گرویتی فرم

یکی از افزونه‌‌هایی که در دنیای وردپرس محبوبیت بالایی داره پلاگین حرفه‌‌ای Gravity Forms هست که در زمینه ساخت فرم‌‌های متنوع به شما کمک می‌‌کند. گرویتی فرم یا گراویتی فرم امکاناتی در اختیار شما قرار می‌‌دهد تا بتوانید یک فرم با فیلدهای دلخواه بسازید و اون رو در سایت خود قرار دهید. از این افزونه‌‌ به‌‌عنوان یکی از قدرتمندترین پلاگین‌‌های وردپرس یاد می‌‌شود.

این پلاگین محبوبیت بالای خودش رو مدیون ویژگی‌‌های فوق‌‌العاده خود می‌‌باشد. گرویتی فرم با نسخه‌‌های وردپرس هماهنگی دارد و قابل اجرا می‌‌باشد.

این پلاگین به مدیران سایت‌‌های مختلف کمک می‌‌کنه تا در کوتاه‌‌ترین زمان ممکن به فرم دلخواه خودشون برسند و بتونند یک فرم مطابق با نیاز و سلیقه خود و کاربرانشان بسازند در واقع افراد امکان سفارشی‌‌سازی فرم رو در این افزونه دارند.

گرویتی امکانات زیادی رو در زمینه ساخت فرم‌‌های متنوع در اختیار ما قرار می‌‌دهد. استفاده از این افزونه برای هر فردی امکان‌‌پذیر است چرا که پنل تنظیمات این افزونه کاملا فارسی و راست‌‌چین شده است. این پلاگین به کاربران خود امکان استفاده و بهره‌‌مندی از امکانات خودش رو به صورت کامل می‌‌دهد.

در این افزونه ما قادریم هر فرمی با هر نوع محتوایی که دوست داشته باشیم تنها با چند کلیک ساده بسازیم و از آن در سایت خود استفاده کنیم.

قابلیت‌های افزونه گراویتی فرم

در این افزونه شما قادرید فرم‌‌های متنوع با فیلدهای دلخواه بسازید همچنین انتخاب رنگ فرم نیز برعهده شما خواهد بود. به طور کلی ظاهر فرم‌‌هایی که می‌‌سازید کاملا مطابق با نظر شما است.

یکی از نکته‌‌هایی که ما باید در فرم‌‌های موجود در سایت خودمون به آن توجه زیادی کنیم فیلدهایی است که ما می‌‌خواهیم در فرم‌‌هایی که داریم قرار دهیم. این افزونه به ما این امکان رو می‌‌ده که همه فیلدهای موجود در فرم طراحی شده از طرف خودمون رو به دلخواه انتخاب و جایگذاری کنیم. یعنی ما این امکان رو داریم که این وارد رو به صورت کامل فرم‌‌های خودمون رو سفارشی‌‌سازی کنیم.

امکان ساخت فرم‌‌ با رنگ‌‌بندی و فونت‌‌های متنوع

جدا از اینکه ما باید یک فرم با محتوای مناسب رو در اختیار کاربر خودمون قرار بدیم ظاهرسازی این فرم‌‌ها نیز برای کاربران ما بسیار هائز اهمیت است. داشتن یک فرم بسیار زیبا با هارمونی رنگ مناسب با سایت چشم کاربران ما را به خود جذب می‌‌کند.

در این افزونه رنگ‌‌بندی فرم‌‌های ما به انتخاب ما صورت می‌‌گیرد و ما می‌‌تونیم هر نوع رنگی رو برای فرم‌‌های خودمون در نظر بگیریم. ممکنه انتخاب این رنگ برای تناسب با سایت صورت بگیرد و یا اینکه تماما سلیقه شخصی ما باشد.

یکی دیگه از مواردی که باعث زیبایی فرم‌‌های ما می‌‌شود انتخاب فونت جذاب و خوانا است. اینکه ما بتونیم هر فونتی که دوست داریم رو برای سایت خودمون در نظر بگیریم از نقاط قوت این افزونه به‌‌شمار می‌‌آید.

البته این افزونه به صورت پیش‌‌فرض دارای تم‌‌هایی با رنگ‌‌بندی‌‌های بسیار متنوع نیز هست که ما می‌‌تونیم از آن‌‌ها برای سایت خود استفاده کنیم.

باتوجه به مواردی که در بالا اشاره کردیم می‌‌توان دریافت که ما امکان سفارشی‌‌سازی کوچکترین جزئیات رو هم در این افزونه داریم. اما نکته‌‌ای که این افزونه رو جذاب‌‌تر می‌‌کنه این هست که ما می‌‌تونیم به صورت هم‌‌زمان تغییراتی که انجام می‌‌دهیم رو مشاهده کنیم و در صورتی که بخواهیم آن تغییرات رو اعمال کنیم. این موضوع در ویرایش فرم‌‌ها به کمک ما می‌‌آید و باعث می‌‌شه ما تصمیم‌‌گیری بهتری در این زمینه داشته باشیم.

نامحدود فرم بسازید!

این افزونه به ما اجازه می‌‌ده به صورت نامحدود فرم‌‌های مختلف با هر نوع طرح دلخواه بسازیم. نحوه جایگذاری و طراحی این فرم‌‌ها همگی بستگی به سلیقه ما و یا تناسب آن‌‌ها با سایت ما دارد. طراحی این فرم‌‌ها به آسونی برای همه افراد امکان‌‌پذیر است و هیچ نیازی به برنامه‌‌نویسی و یا مهارتی در این زمینه نداریم.

ما می‌‌تونیم هر فرمی رو با هر نوع جایگذاری تنها با دراگ و دراپ کردن به صورت انحصاری برای سایت خودمون طراحی کنیم و یک خروجی به صورت فایل اکسل از آن دریافت کنیم. فیلترهایی که این افزونه برای فرم‌‌ها قرار داده است مانع از این می‌‌شود که فرم‌‌های اشتباه به ثبت برسند.

کارکرد گرویتی فرم بسیار ساده و راحته و هر کسی می‌‌تونه بدون نیاز به مهارت خاصی با این پلاگین فرم‌‌های جذاب بسازد. در واقع به طور کلی سفارشی‌‌سازی فرم‌‌ها تنها با دراگ و دارپ کردن انجام می‌‌گیرد. شما تصور ذهنی خودتون رو در چند دقیقه بر روی فرم‌‌ها پیاده‌‌سازی می‌‌کنید و به یک فرم ایده‌‌آل برای سایت خود دست پیدا کنید.

امکان تعیین بازه زمانی برای فرم‌‌ها

این افزونه به شما این امکان رو می‌‌ده که برای فرم‌‌های خودتون زمان‌‌بندی تعیین کنید به این صورت که کاربر در یک زمان خاص قادر به پر کردن فرم باشه. در واقع با این ویژگی شما می‌‌تونید کاربران خود را محدود به زمان کنید.

امکان ساخت فرم‌‌های چند صفحه‌‌ای با گرویتی فرم

یکی از ویژگی‌‌های پلاگین Gravity Form امکان ساخت فرم‌‌های چند صفحه‌‌ای هست. در واقع شما این امکان رو دارید که برای سایت خودتون فرم‌‌هایی رو بسازید که کاربر بخواهد مرحله به مرحله و گام‌‌‌‌به‌‌گام آن را پر کند. البته این افزونه وضعیت هر مرحله و اینکه کاربر الان در چه مرحله‌‌ای هست رو نشون می‌‌ده و کاربر می‌‌تونه روند کلی پر کردن فرم رو ببیند.

افزونه گرویتی فرم دارای فرم‌‌های آماده نیز می‌‌باشد که شما به راحتی می‌‌تونید از آن‌‌ها استفاده کنید. البته در این فرم‌‌ها نیز این امکان رو دارید که تغییراتی ایجاد کنید و پس از آن از فرم جدید در سایت خود استفاده کنید.

علاوه بر فرم‌‌های آماده این پلاگین ابزارهای متنوعی رو برای ویرایش فرم‌‌ها در اختیار کاربران خود قرار می‌‌دهد. پلاگین Gravity Form فیلدهای متنوعی رو مانند فیلدهای استاندارد، پیشرفته، قیمت‌‌گذاری و فیلدهای ارسال نوشته رو در اختیار شما قرار می‌‌دهد. هر یک از این فیلدها دارای ویژگی‌‌های منحصربه‌‌فردی هستند که به راحتی برای شما در دسترس هستند. این فیلدها باعث راحتی استفاده از این افزونه می‌‌شود و به شما کمک می‌‌کند در مدت زمان بسیار محدودی بتونید بی‌‌نهایت فرم متنوع بسازید.

یکی دیگه از امکانات این افزونه ارسال ایمیل به افراد پس از تکمیل فرم موجود در سایت می‌‌باشد. یعنی پس از اینکه فرم مربوطه توسط کاربر پر شد یک ایمیل حاوی تایید پر شدن فرم برای هر فردی که شما تعیین کرده باشید ارسال خواهد شد این فرد می‌‌تونه خود مشتری یا مدیر سایت و غیره باشد.

برخی از دیگر ویژگی‌‌های این افزونه

Gravity Forms امکانات بی‌‌شماری رو در اختیار ما قرار می‌‌دهد به‌‌عنوان مثال ما با استفاده از این افزونه می‌‌تونیم برای فرم‌‌هایی که طراحی می‌‌کنیم تولیپ در نظر بگیریم. همچنین این امکان رو داریم که برای فرم‌‌های خود کپچا قرار دهیم البته این افزونه حتی به ما اجازه سفارشی‌‌سازی کپچاهای فرم رو می‌‌ده و ما می‌‌تونیم رنگ و پس‌‌زمینه و یا تعداد حروف کپچا و بسیاری موارد دیگر رو شخصی‌‌سازی کنیم.

این افزونه به‌‌جز موارد بالا از لایت‌‌باکس‌‌ها نیز به صورت کامل پشتیبانی می‌‌کند و ما هنگام استفاده از آن‌‌ها با مشکلی مواجه نمی‌‌شویم.

در این افزونه قابلیت‌‌های بسیار زیادی برای فرم‌‌ها و سایت ما وجود دارد به‌‌عنوان مثال ما می‌‌تونیم این امکان رو در سایت خودمون قرار دهیم که کاربر پس از اینکه فرم رو به صورت کامل پر کرد به یک صفحه جدا راهنمایی شود. یا اینکه یک متن خاصی برای آن به نمایش در بیاید.

علاه بر مواردی که ذکر شد این افزونه بهینه است و سئو سایت ما را با مشکلی مواجه نمی‌‌کند. این پلاگین باعث بالا رفتن سئو سایت ما و میزان بازدیدکنندگان سایت ما می‌‌شود. همچنین این افزونه قابلیت درون‌‌ریزی اطلاعات رو هم دارد به جز تمام موارد گفته شده این افزونه امکانات فراوان دیگری نیز دارد که پس از نصب آن می‌‌تونیم از تمامی آن‌‌ها به صورت کامل استفاده کنیم.

رسپانسیو

بسیاری از کاربران ما از تلفن‌‌های هوشمند برای ورود به سایت ما استفاده می‌‌کنند و ما باید این مورد رو مد نظر بگیریم که در صورتیکه سایت ما بتونه نمایش منظمی از محتوای ما داشته باشه نه تنها کاربران بیشتری به سایت ما جذب می‌‌شوند بلکه میزان رضایت کاربران تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می‌‌کند.

افزونه‌ Gravity Forms در این مورد نیز از قدرت زیادی برخوردار است و می‌‌تونه فرم‌‌های سایت ما رو به خوبی در هر دستگاهی به نمایش در بیاورد. این افزونه کاملا رسپانسیو بوده و ما با خیالی آسوده می‌‌تونیم از این افزونه استفاده کنیم.

پس از طراحی فرم‌‌های متنوع و جذاب برای سایت نوبت به نحوه نمایش این فرم‌‌ها در دستگاه‌‌های هوشمند می‌‌رسه. درسته که نحوه طراحی و محتوای فرم‌‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است اما این نکته که نمایش صحیح این فرم‌‌ها نیز بسیار مهم هست رو نباید دست کم گرفت.

البته پیشنهاد ما استفاده از افزونه Contact Form 7 هست. افزونه‌‌ی Gravity Form رایگان نیست و باید در ازای دانلود آن از سایت اصلی هزینه پرداخت کنید. پیشنهاد ما به شما این است که این پلاگین رو از سایت اصلی آن یعنی gravityforms.com دانلود کنید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

 1. U19207 ۰۸ شهریور ۱۳۹۹

  با سلام

  سوال اول :

  در طراحی فرم با گراویتی فرم دو تا لیست بازشو شرطی A , B کنار هم میخام بذارم.

  بازشوی A تعداد ۸ تا داده داره دومی ۴۰۰ تا داده داره .

  لیست بازشوی اول ۸ تا گزینه الف ب ج د … داره

  میخام ۵۰ تا داده اول بازشوی B به الف یعنی یکی از داده های بازشوی A شرطی بشن

  یعنی اگر کاربر در بازشوی A گزینه الف رو انتخاب کرد ۵۰ داده اول در بازشوی B نمایش داده بشه

  این در حالیه که الان تو گرویتی فرم میشه تنها کل داده های B رو به الف شرطی کرد.

  به عبارتی میخواهم داده های بازشوی B رو یکی یکی خودم مشخص کنم که به کدام گزینه در بازشوی A وابسته بشه.

  سوال دوم :

  میخواهم به هر کدام از داده های بازشوی B ، سه مقدار r , t , s رو بدم . و بعدا از این مقادیر در فرمول نویسی استفاده کنم. به شکلی که کاربر هر کدام از داده های بازشوی B رو انتخاب کرد ، مقادیر r,t,s اون داده فراخوانی بشه و در یک فرمول قرار بگیره و طی محاسباتی به کاربر یک عدد را جواب بدهد.

  برای این کارها از کدام افزونه می توانم استفاده کنم. که گرویتی رو تکمیل کنه.

  سوال سوم :

  افزونه ای که برای گراویتی فرمول نویسی کنه سراغ دارید؟

  سپاس فراوان

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۰ شهریور ۱۳۹۹

   سلام متاسفانه ما با گراویتی فرم کار نمیکنیم و تجربه ای در زمینه کار با این پلاگین نداریم. پیشنهاد ما quform هست

 2. U6398 ۲۲ خرداد ۱۳۹۹

  سلام
  من فرم سازی می خواهم که بتوانم برای هر مشتری یک نام کاربری و یک رمز عبور درست کنم که مشتریان با نام کاربری و رمز عبور خودشان وارد شوند نه اینکه وارد سایت شوند
  در ضمن برای هر فرد فرم سئوالات بطور جداگانه طراحی شود
  چه افزونه ای پیشنهاد می کنید

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۲۲ خرداد ۱۳۹۹

   سلام
   متاسفانه افزونه ای برای اینکار نیست باید اختصاصی برنامه نویسی کنید. متاسفانه ما خدمات برنامه نویسی نداریم.