off

پیدا کردن آدرس ورود به پنل وردپرس

پیدا کردن آدرس ورود به پنل وردپرس

پیدا کردن آدرس ورود به پنل وردپرس

چگونه می توان به محیط مدیریت وردپرس وارد شد؟ این سوال می تواند سوال خیلی از کاربران باشد. اغلب برای مبتدیان پیدا کردن آدرس برای ورود به محیط  وردپرس دشوار است. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه آدرس ورودی وردپرس را به راحتی پیدا کنید.

چرا به آدرس ورود نیاز داریم؟

صفحه ورودی دری است بین وب سایت و داشبورد مدیریت سایت شما؛ که بعنوان پیشخوان نیز شناخته می شود. بعد از ورود به محیط وردپرس می توانید افزونه، پست و صفحات جدید اضافه و طراحی سایت خود را تغییر دهید.

چطور لینک ورود به وردپرس را پیدا کنیم؟

یک وردپرس معمولی نصب کنید بعد از نصب  /login/ یا /wp-admin/ را به پایان آدرس سایت خود اضافه کنید. برای مثال:

/www.example.com/wp-admin
/www.example.com/login

هر دو آدرس بالا شما را به صفحه ورود وردپرس تغییر مسیر می دهد. اگر به هر دلیلی آدرس ورودی به درستی کار نکرد، به راحتی می توانید مشکل را با رفتن به آدرس زیر حل کنید:

 www.example.com/wp-login.php

حال اگر وردپرس در دایرکتوری فرعی مانند وردپرس نصب شده است، بعد از آن نیاز به دسترسی  برای ورود به صفحه وبلاگ وردپرس دارید. این آدرس را وارد کنید:

www.example.com/wordpress/wp-login.php

اگر وردپرس بر روی یک زیر دامنه نصب شده باشد می توانید به مدیریت صفحه ورود وردپرس دسترسی داشته باشید مانند:

/subdomain.example.com/login
subdomain.example.com/wp-login.php

چگونه صفحه ورود وردپرس را به یاد داشته باشیم؟

اگر به یاد آوردن آدرس ورودی برای شما دشوار است توصیه می کنیم یک نشانه به به بوکمارک مرورگر خود اضافه کنید. متناوبا می توانید لینک ورود به سیستم وردپرس را در بالا و پایین صفحه، نوار کناری و  یامنو اضافه کنید. دو راه بسیار آسان برای انجام اینکار وجود دارد: اولین راه اضافه کردن لینک ورودی وردپرس به منو می باشد. برای انجام اینکار به سادگی به مسیر نمایش> فهرست ها در بخش مدیریت وردپرس بروید.

برای اضافه کردن این لینک به منو روی دکمه افزودن به منو کلیک کنید. سپس دکمه ذخیره برای ذخیره منو کلیک کنید.

افزودن منو

راه دوم استفاده از ویجت پیش فرض متا است. این ویجت یک لینک به صفحه ورود، RSS feeds و همچنین یک لینک به وب سایت WordPress.org شما اضافه می کند. برای شروع کار به مسیر نمایش> ابزارک ها رفته و یک ویجت متا به نوار کناری منطقه وب سایت اضافه کنید. اگر دوست ندارید از ویجت متا استفاده کنید می توانید از ویجت منو نیز استفاده کنید.

اضافه کردن ویجت متا

استفاده از راه فرعی برای ورود به صفحه وردپرس

در صفحه ورود وردپرس یک گزینه مرا بخاطر بسپار وجود دارد. اگر قبل از ورود این گزینه را تیک بزنید در بازدید های بعدی می توانید بطور مستقیم به بخش مدیریت وارد شوید. ( البته بستگی به تنظیمات کوکی مرورگر شما دارد. )

مرا بخاطر بسپار

اگر در هنگام ورود فراموش کردید که گزینه مرا بخاطر بسپار را تیک بزنید می توانید از این افزونه Always Remember Me استفاده کنید. این افزونه بطور خودکار به شما پیام مرا بخاطر بسپار را یاد آوری خواهد کرد.

اضافه کردن فرم ورودی وردپرس به نوار کناری

نوار کناری

اگر چند کاربر بر روی سایت وردپرس خود دارید لازم است یک فرم ورودی به نواری کناری اضافه کنید.  توصیه می شود برای اینکار از افزونه Sidebar Login plugin که یک فرم  ورود سفارشی به نوار کناری اضافه می کند استفاده کنید.

سفارشی کردن آدرس ورود به وردپرس

مقالات زیادی در رابطه با سفارشی سازی وردپرس ورودی و رفع خطاهای رایج نوشته شده است. اگر به دنبال راهی برای ایجاد یک صفحه ورودی با نام و نشان تجاری خود هستید آموزش های زیر را بررسی کنید:

تغییر آدرس ورود به مدیریت وردپرس

تغییر لوگو ورود به مدیریت وردپرس بدون افزونه

رمز گذاری روی wp-admin برای امنیت بیشتر وردپرس

محدود کردن دسترسی به پیشخوان برای کاربران غیر مدیر

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

آنلاین یاد بگیرید

نظرات کاربران

  1. 16 آذر 1395 ساعت 16:44

    سلامآدرس cpanel رو چطور میشه تغییر داد؟دیگه http://www.sitename.com/cpanel نباشه