شما نظرتون چیه؟

حل خطای Fatal Error: get_header() در وردپرس

حل خطای Fatal Error: get_header() در وردپرس

همگی خسته نباشید 🙂 هنگامی که قالب و افزونه های مورد نیازتون نصب می کنید، برخی اوقات، پس از اجرای سایت با خطاهای Fatal Error رو به رو می‌شوید. این خطاها متفاوت هستند و هر کدام به یک روشی ناپدید می شوند. در این آموزش یکی دیگر از خطاهای Fatal Error را توضیح می‌دهم. با ما همراه باشید.

دلیل رخ دادن خطای get_header () در وردپرس

در واقع، تابع get_header () در فایل قالب وجود دارد. زمانی این خطا اتفاق می‌افتد که در زمان اجرای سایت تابع get_header () در دسترس نباشد و یا قالب وردپرس به درستی و به صورت کامل نصب نشده باشد. برای رفع این خطای Fatal Error چندین روش وجود دارد. مراحل زیر را دنبال و خطا را برطرف کنید.

رفع خطا get_header () در پیشخوان وردپرس

در این روش، برای رفع این خطا وارد پیشخوان وردپرس شده و به قسمت نمایش> ویرایشگر رفته و فایل index.php را اجرا کنید. سپس، کد زیر را بیابید.

<?php get_header(); ?>

بعد کد زیر را با کد بالا جایگزین کنید و به روز رسانی کنید. حال سایت را مجددا اجرا کرده و مشاهد خواهید کرد دیگر خبری از این ارور نیست 🙂

<?php
if (function_exists('get_header')) {
get_header();
}
else {
// Redirect to your home page?
}
?>

رفع خطا get_header () با استفاده از ftp

اگر نمیتونید وارد پنل مدییت وردپرس خود شوید، میتونید از این روش استفاده کنید. وردپرس همیشه به فکر همه چیز هست، نگران نباشید 🙂

با استفاده از FTP client به سایت وردپرسی خود برید، سپس فایل index.php قالب خود را دانلود کنید. فایل را با استفاده از یک ویربیشگر باز کرده و کد زیر را بیابید.

<?php get_header(); ?>

در ادامه، کد زیر را با کد بالا جایگزین و ذخیره کنید. دوباره به FTP برید و فایل  index.php را تغییر نام دهید. بعد فایل  index.php که در بالا تغییر دادید را در اینجا آپلود کنید. مجددا سایت را اجرا کنید. درسته اروری دیگه نیست.

<?php
if (function_exists('get_header')) {
get_header();
}
else {
// Redirect to your home page?
}
?>

به همین سادگی میتونید در سایت وردپرسی خود از شر خطاهایی از این قبیل خلاص شید. کافی است کمی حوصله به خرج بدید به دنبال راه حل باشبد و مراحل را طی کنید.

موفق و پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.