ارسال لینک دانلود به ایمیل با افزونه Email Download Link

3.8 / 5. تعداد رای: 4

ارسال لینک دانلود به ایمیل با افزونه Email Download Link

همان‌طور که اطلاع دارید جمع‌آوری ایمیل در بازاریابی اینترنتی و ایمیل مارکتینگ یکی از راه‌های سریع به هدف رسیدن کمپین‌های تبلیغاتی شما است. اما چه چیزی بهتر از اینکه ایمیل‌های کاربران سایتتان را دریافت کنید؟ کاربران سایت شما به کدام بخش سایت شما احتیاج دارند؟ معمولا بخش دانلود فایل و لینک‌های دانلود یکی از بهترین بخش‌های سایت شماست که می‌توانید ازآنجا اقدام به دریافت ایمیل کاربران سایتتان کنید؛ اما چگونه؟! راه‌حل شما استفاده از افزونه ارسال لینک دانلود به ایمیل است.

توسط افزونه‌ای که در اینجا به شما معرفی می‌کنیم قادر هستید که محصولات دانلودی خود را به ایمیل کاربران خود ارسال کنید. این افزونه به شما کمک می‌کند که فایل‌های خود را در قالب‌های مختلف در اختیار کاربران قرار دهید و آن‌ها را به سمت خود جذب کنید. بنابراین با این آموزش از میهن وردپرس همراه باشید تا به شما آموزش دهیم چطور این کار را باید انجام دهید.

دانلود به ازای عضویت در خبرنامه

درواقع اگر شما صاحب یک وب‌سایت هستید که در آن محصولات دانلودی را در اختیار کاربران قرار می‌دهید یکی از افزونه‌هایی که حتماً به آن نیاز پیدا می‌کنید Email download link است. شما می‌توانید خیلی راحت با انجام دادن این کار بر محبوبیت خود بیفزایید. همچنین این کار کمک می‌کند شما بتوانید فروش بهتر و بیشتری نیز داشته باشید.

شما باید بتوانید با استفاده از روش‌های مختلفی ایمیل‌های کاربران را دریافت کنید. بعد از آن شما می‌توانید خیلی راحت از این افزونه استفاده کنید. بنابراین انجام دادن این کار نیاز به داشتن لیستی از ایمیل‌ها دارد که شما در گذشته آن‌ها را دریافت کرده‌اید.

توسعه‌دهندگان وردپرس برای انجام امور مختلف راه‌های زیادی را در نظر گرفته‌اند و برای انجام دادن این کار پلاگین های مختلفی را ارائه کرده‌اند. اما افزونه‌ای که برای انجام دادن این کار به شما معرفی می‌کنیم بسیار ساده و کاربردی است و شما می‌توانید در عرض چند دقیقه این قابلیت را در وردپرس خود داشته باشید بدون اینکه نیاز باشید حتی یک خط کد نویسی انجام دهید. در این روش کاربر تنها با واردکردن ایمیل خود می‌تواند فایل موردنظر خودش را دریافت کند.

افزونه ارسال لینک دانلود به ایمیل

افزونه Email Download Link یک افزونه پرکاربرد و مفید وردپرسی است. این افزونه می‌تواند لینک‌های دانلود شما را به اینباکس ایمیل کاربران سایتتان ارسال کند. با این کار تنها راهی که برای کاربران سایت شما می‌ماند ارائه ایمیل واقعی خودشان است. زیرا درصورتی‌که رایانامه معتبری به شما ارائه نکند فایل دانلودی دریافت نخواهد کرد.

Email download link افزونه‌ای است که به شما اجازه می‌دهد در ازای ارسال لینک به ایمیل کاربران سایتتان، لیستی از کاربران دریافت کرده و با سرویس‌های ایمیل مارکتینگ نظیر مای میل اقدام به ارسال ایمیل تبلیغاتی به کاربران سایت خود کنید. این افزونه لینک‌های دانلود مستقیم را به کاربران ارسال نمی‌کند. بلکه لینک‌هایی با مدت‌زمان محدود ارسال می‌کند.

با این افزونه می‌توانید اقدام به جمع‌آوری لیستی مهم و معتبر از ایمیل کاربران سایت خود کنید. شما می‌توانید با استفاده از این پلاگین این کار را به‌راحتی در وب‌سایت خود مدیریت و کنترل کنید. یکی از مزیت‌هایی که استفاده از این افزونه دارد این است که فایل‌های شما فقط برای اعضای سایتتان ارسال خواهد شد. یعنی اینکه از فایل‌های شما محافظت می‌شود. برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این افزونه را در اینجا ذکر کرده‌ایم:

امکانات کلی افزونه

 • فرم ورود اطلاعات مدرن و امن
 • قابلیت بررسی و تایید صحیح بودن ایمیل
 • امکان خروجی گرفتن با فایل CSV از ایمیل‌ها
 • طراحی رسپانسیو
 • قابلیت اضافه کردن بخش قوانین و مقررات
 • قابلیت اضافه کردن فرم عضویت به ازای دانلود با شورت کد
 • قابلیت افزودن فرم در ساید بار با استفاده از شورت کد
 • قابلیت حذف یا نمایش فیلد نام
 • نصب آسان

آموزش نصب افزونه Email download link

اولین کاری که باید انجام دهید این است که این افزونه را از مخزن وردپرس خود دریافت و آن را روی سایت خود نصب کنید. اگر هم آشنا به نصب افزونه نیستید می‌توانید آموزش نصب افزونه در وردپرس را مشاهده کنید.

نصب افزونه Email download link
نصب افزونه Email download link

پس‌ازاینکه افزونه را نصب کردید یک بخش جدید به نام “لینک دانلود” به پیشخوان وردپرس شما افزوده می‌شود. این پلاگین دارای تنظیمات و بخش‌هایی است که برای شما توضیح می‌دهیم. اولین گزینه‌ای که شما مشاهده می‌کنید دانلودها است که در اینجا یک لیست از لینک‌های دانلود را برای شما نمایش می‌دهد.

لینک‌های دانلود در افزونه Email download link
لینک‌های دانلود در افزونه Email download link

اگر شما بخواهید که یک لینک جدید ایجاد کنید باید در همین صفحه روی “افزودن جدید”کلیک کنید. پس از آن یک صفحه مانند زیر مشاهده می‌کنید که با واردکردن اطلاعات این مرحله به‌پایان می‌رسد. در گزینه اول شما باید فایلی که قصد دارید لینک آن برای دانلود به کاربر ارسال شود را وارد کنید.

افزودن لینک دانلود در افزونه Email download link
افزودن لینک دانلود در افزونه Email download link

گزینه عنوان برای در نظر گرفتن یک عنوان جهت لینک دانلود است. گزینه گروه هم برای این است که در صورت دلخواه یک گروه برای لینک دانلود خود در نظر بگیرید. تاریخ انقضا برای این است که شما یک مدت‌زمان برای منقضی شدن لینک دانلود وارد کنید و آن را محدود کنید. قسمت آخر یعنی تازه کردن لینک برای این است که اگر می‌خواهید یک لینک مرجع در نظر بگیرید.

تنظیمات

تنظیمات این بخش کاملاً به زبان فارسی است و شما می‌توانید خیلی راحت آن‌ها را تغییر دهید. این تنظیمات دارای زبانه‌های مختلفی است. اولین زبانه‌ای که در اینجا مشاهده می‌کنید عمومی است که شامل تنظیمات عمومی است. شما در این زبانه اطلاعاتی را مشاهده و در صورت تمایل آنها را تغییر دهید.

در اینجا شما می‌توانید مشخص کنید که ایمیل ارسالی از سمت چه کسی است و می‌توانید آن را به ایمیل دلخواه خود تغییر دهید. همچنین این افزونه برای شما این امکان را فراهم کرده که بتوانید نوع ایمیل و تاریخچه حذف را در نظر بگیرید.

تنظیمات عمومی در افزونه Email download link
تنظیمات عمومی در افزونه Email download link

تب بعدی که در اینجا وجود دارد ایمیل دانلود است که در اینجا شما تعیین می‌کنید که عنوان ایمیل به چه صورت باشد و همچنین چه متنی برای کاربر نمایش داده شود.

تنظیمات ایمیل دانلود در افزونه Email download link
تنظیمات ایمیل دانلود در افزونه Email download link

تب بعدی مربوط به تنظیمات ایمیلی است که هنگام درخواست دانلود جدید باید برای مدیر ارسال شود. یعنی شما باید ایمیل مشخصی را وارد کرده و تعیین کنید که عنوان و متن این ایمیل باید به چه شکل باشد.

تنظیمات ایمیل مدیر در افزونه Email download link
تنظیمات ایمیل مدیر در افزونه Email download link

قسمت بعدی که شما مشاهده می‌کنید مربوط به پیام‌ها است. این قسمت برای این است که در صورت عملیات‌های مختلف چه پیام‌هایی برای کاربران نمایش داده شود.

تنظیمات پیام‌ها در افزونه Email download link
تنظیمات پیام‌ها در افزونه Email download link

تب جزئیات زمان‌بندی نیز برای این است که زمان‌بندی‌ها را تغییر دهید. این قسمت مشخص می‌کنید که آدرس دانلودها هرچند مدت یک‌بار تازه‌سازی شوند. همچنین امکان تغییر آدرس Cron job بر اساس دلخواه شما نیز وجود دارد.

تنظیمات زمان‌بندی در افزونه Email download link
تنظیمات زمان‌بندی در افزونه Email download link

تاریخچه

زمانی که روی این گزینه کلیک کنید یک تاریخچه از ایمیل‌های ارسال‌شده برای کاربر برای شما نمایش داده می‌شود. این قسمت کمک می‌کند مدیریت خوبی روی ایمیل‌ها داشته باشید و بتوانید آن‌ها را کنترل کنید.

بخش تاریخچه در افزونه Email download link
بخش تاریخچه در افزونه Email download link

امنیت

یکی از قسمت‌های بسیار خوبی که در این افزونه وجود دارد و سبب محبوبیت آن شده است امنیت است. شما می‌توانید توسط این افزونه ریکپچا اضافه کنید تا امنیت این قسمت را افزایش دهید. قسمت اول یعنی فیلتر امنیتی برای این است که در صورت تمایل بتوانید آی پی موردنظر برای مسدود شدن را وارد کنید. همچنین لیست اسپم‌ها نیز قابل مشاهده است.

بخش فیلتر امنیتی در افزونه Email download link
بخش فیلتر امنیتی در افزونه Email download link

تب بعدی کد امنیتی است که برای تنظیمات ریکپچا و فعال‌سازی آن است. در صورت دلخواه خود می‌توانید ریکپچا را وارد کنید.

بخش کد امنیتی در افزونه Email download link
بخش کد امنیتی در افزونه Email download link

پیروز و موفق باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U343100 ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  سلام
  متاسفانه افزونه مورد نظر توی مخزن وردپرس به دلیل مشکل امنیتی حذف شده
  This plugin has been closed as of July 27, 2023 and is not available for download. Reason: Security Issue.

 2. U30026 ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

  سلام و عرض ادب
  افزونه رو دانلود کردم و به درستی ایمیل رو ارسال می کنه ام بعد از اینکه دانلود و انجام میدیم بعد از باز کردن فایل (حالا هر نوعی که باشه) اخطار میده که فرمت فایل ساپورت نمیشه
  ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

 3. U306 ۲۲ تیر ۱۳۹۸

  سلام من افزونه رو تازه خریدم یه مشکلی دارم
  https://famerom.ir/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%88%D8%B1%DA%98%D9%86-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84-best/
  تو این صفحه قرار دادم ولی خیلی بزرگ نشون میده میشه بررسی کنید

 4. کاربر مهمان ۱۵ خرداد ۱۳۹۸

  سلام برای عید فطر لطفا یه تخفیف قرار دهید

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۱۵ خرداد ۱۳۹۸

   سلام این تصمیم توسط بخش مالی و مدیریت گرفته خواهد شد. در صورت ارائه تخفیف در اینستاگرام اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 5. U20348 ۴ خرداد ۱۳۹۸

  سلام
  این افزونه برای عضویت میتونه به یوزر پرو متصل بشه، من قصد دارم دانلود رو برای کاربر مهمان محدود کنم و بعد از عضویت دانلود انجام بشه!
  آیا اصلن نیازی به متصل شدن به یوزر پرو هست یا نه؟

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۴ خرداد ۱۳۹۸

   سلام نیازی به متصل کردن به یوزر پرو نیست. شما باید یا از این افزونه استفاده کنید یا از یوزر پرو

   • U20348 ۴ خرداد ۱۳۹۸

    من افزونه یوزر پرو رو دارم و می‌خوام لینک دانلود رو محدود کنم با یوزر پرو میشه این کار رو کرد آموزش رو هم دیدم و خوندم ولی گیج شدم

 6. U415 ۲۵ اسفند ۱۳۹۷

  سلام این پلاگین با توجه به اپدیت نشدن در حال حاضر با وردپرس 5 و یا 5.1 هماهنگی داره.

 7. U7572 ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

  سلام. من از smtp elasticemail استفاده میکنم. مشکلی نخواهد داشت برای ارسال ایمیل؟

 8. U13214 ۲ مرداد ۱۳۹۷

  آقای مقدم عزیز، منظورتون از حل مشکل با کدنویسی، برای اون حالتی هست که کاربر در مرورگر خودش پاپ آپ رو غیر فعال کرده، ولی با کد نویسی، میشه کاری کرد که باز پاپ آپ اجرا بشه ؟
  خیلی ممنونم

 9. U13214 ۲ مرداد ۱۳۹۷

  با سلام و احترام
  آیا این امکان هست که فرم عضویت به ازای دانلود بصورت پاپ آپ باز شود ؟
  یعنی وقتی کاربر روی یک عکس ( که لینک به ادرس فایل دانلودی هست ) کلیک می کند ، یک پاپ آپ باز شده و از طرف ایمیل درخواست کند .
  اگر کاربر در مرورگر خوب پاپ را بسته باشد ! در این صورت با کلیک بر روی عکس مربوطه هیچ اتفاقی نمی افتد ؟

 10. کاربر مهمان ۲۷ تیر ۱۳۹۷

  با سلام
  ممنون میشم اگه یه افزونه ارسال لینک در ازای پرداخت هزینه بهم معرفی کنید و ایا این افزونه این قابلیت رو داره؟

  • U11404 ۲۷ تیر ۱۳۹۷

   سلام
   این افزونه در ازای دادن ایمیل لین دانلود را ارسال میکند
   برای دانلود به ازای پرداخت از EDD استفاده کنید.

 11. U7097 ۲۰ تیر ۱۳۹۷

  سلام سه سوال
  یک؛ آپدیت این محصول قدیمیه آیا آپدیت جدید هم ارائه داده میشه؟
  دوم؛ در صفحه ای که این فرم ظاهر میشه وقتی کاربر ایمیل خودشو وارد کنه و روی دکمه دریافت لینک دانلود کلیک کنه آیا همون صفحه رفرش میشه یا خیر؟ یا صفحه جدیدی بازمیشه؟
  سوم؛ آیا بدون استفاده از سرویس دهندگان ایمیل در اوایل کار می تونیم این افزونه رو به سرویس ارسال ایمیل از هاستینگ مورد استفاده مون متصل کرده و ارسالها رو در حد محدود انجام بدیم؟
  با سپاس

  • Reza Rad رضا راد ۲۰ تیر ۱۳۹۷

   سلام ۱. نسخه جدید هست و اپدیت هم میشه ۲.خیر رفرش نمیشه ۳.ارسال توسط این افزونه انجام نمیشه. فقط جمع اوری میکنه. میتونید برای اینکار از مای میل استفاده کنید

 12. U3713 ۱۰ تیر ۱۳۹۷

  سلام
  چطور از شورت کد این افزونه در لایر پاپ آپ استفاده کنم
  سپاس

 13. U3713 ۱۰ تیر ۱۳۹۷

  با سلام
  چطور میشه از طریق این افزونه بعد از ثبت ایمیل لینک دانلود برای کاربر ارسال بشه توی آموزشها این موضوع نبود

 14. U514 ۱۲ اسفند ۱۳۹۶

  عرض ادب. من دوتا سوال داشتم. فونت قالب من ایران سنس هستش و میخواستم بدونم که ایا تمام نوشته های این افزونه مثل ایمیل خود را وارد کنید و یا اون دکمه دریافت لینک دانلود پس از نصب در قالب با فونت ایران سنس نمایش داده خواهند شد؟
  و سوال بعد اینکه ایا امکان جا به جایی فیلدها وجود داره یا خیر؟
  ممنون میشم راهکار ارائه کنید.
  مرسی.

  • Reza Rad رضا راد ۱۲ اسفند ۱۳۹۶

   سلام بله از قالب فونت میگیره البته بازم بستگی به کدنویسی قالب شما داره . خیر امکان جا به جایی فیلدها نیست
   با احترام

 15. کاربر مهمان ۲۹ آذر ۱۳۹۶

  با سلام
  اگه بخوام ۲ تا یا حتی بیشتر لینک دانلود قرار بدیم چیکار باید کرد
  چون به ازای هر ۱ لینک دانلود یک باکس دانلود ایجاد می کنه

 16. کاربر مهمان ۲۸ آذر ۱۳۹۶

  سلام
  امکان زمانبندی ارسال چند لینک وجود در این افزونه وجود داره؟
  به این منظور که پس از ثبت نام و ایمیل مثلا 6 فایل، طی 6 روز، روزانه اتوماتیک 1 فایل ارسال بشه؟

 17. کاربر مهمان ۲۲ مهر ۱۳۹۶

  سلام
  خسته نباشید
  چند سوال
  آیا میشه به صورت پاپ آپ گذاشت؟ یعنی یه لینک دانلود بزاریم توی مطلب، کاربر با کلیک بر روی لینک، یه صفحه پاپ آپ باز بشه و داخل صفحه پاپ آپ اطلاعاتشو وارد کنه!
  و آیا داخل افزونه فرم های مختلفی وجود داره که بنابه سلیقه شخصی یکیرو انتخاب کنیم؟
  ممنون

 18. کاربر مهمان ۹ مهر ۱۳۹۶

  سلام خواستم بدونم چطور ازین پلاگین در زمینه دلخوام استفاده کنم

  • Reza Rad رضا راد ۹ مهر ۱۳۹۶

   سلام باید با کدنویسی اینکارو انجام بدید بهتره به یه کد نویس بدید. البته میتونید توی زمینه دلخواه متنی هم شورت کد رو استفاده کنید

 19. U2640 ۵ تیر ۱۳۹۶

  سلام. آیا این افزونه قابلیت اتصال به میلرلایت رو نیز دارد؟