سایت برتر

غیر فعال کردن oEmbed در وردپرس

غیر فعال کردن oEmbed در وردپرس

نحوه غیر فعال کردن oEmbed در وردپرس

نسخه 4.4 وردپرس امکانی جدید به نام oEmbed را اضافه کرد که با استفاده از آن می توان با کپی کردن لینک پست ها از هر سایت وردپرس ، پیش نمایش آن مطلب را در مطالب و برگه ها نشان داد.

oEmbed چیست؟ چرا oEmbed را غیر فعال کنیم؟

سرویس oembed در واقع برای نمایش محتوای یک سایت در سایت دیگر استفاده می شود. سایت های محبوب زیادی مثل دریتر ، فلیکر ، فیسبوک ، گوگل پلاس و یوتیوب از oembed استفاده می کنند. در واقع این وبسایت ها از پروتکل oembed استفاده می کنند و به آنها ارائه دهندگان oembed گفته می شود.

وردپرس از oembed های مختلف استفاده می کند. از جمله: یوتیوب ، فیسبوک ، ویدیو ها ، سایت های وردپرس و … شما می توانید تنها با کپی کردن آدرس صفحه از یک سرویس دهنده oembed مثل اینستاگرام ، یک تصویر یا ویدیو اینستاگرام را در سایتتان نمایش دهید.

همانطور که گفته شد وبلاگ نویسان می توانند تنها با کپی کردن url پست های سایت وردپرس شما در وبلاگ و سایت خود می توانند مطالب شما را نمایش دهند.

تست oembed ها

خب شاید دوست نداشته باشید قضیه به این شکل باشد. پس می خواهید oembed را غیر فعال کنید. در این مقاله قصد داریم نحوه غیر فعال کردن oembed در وردپرس را به شما آموزش دهیم.

و اما چگونگی غیر فعال کردن oEmbed در وردپرس

راه غیر فعال کردن oembed در وردپرس نصب و راه اندازی افزونه Disable Embeds است. تنظیمات خاصی برای این افزونه نیاز نیست. پس کافیست تنها افزونه را دانلود و نصب کنید. (آموزش نصب افزونه در وردپرس)

با نصب و فعالسازی افزونه به راحتی oembed های سایت شما غیر فعال خواهد شد.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم

  1. U9149 ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹

    سلام
    روی سایت ما oEmbed به صورت خودکار غیرفعال شده و نمیدونیم تداخل با افزونه هست یا چی
    اگه بخواییم فعالش کنیم چه کاری باید انجام بدیم؟ (توی ادیتور نوشته ها و برگه ها مثلا)
    ممنون