درآمد دیجی کالا در روز چقدر است؟

4.2 / 5. تعداد رای: 164

درآمد دیجی کالا

درآمد دیجی کالا

سال ۱۳۹۴ وقتی میهن وردپرس تازه شروع‌به‌کار کرده بود، درباره درآمد دیجی کالا صحبت کردیم. آن موقع روزانه ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان درآمد خالص دیجی کالا بود. اما حالا بعد از ۷ سال قضیه کاملا فرق کرده. امروز درآمد دیجی کالا خیلی بیشتر شده و در این ویدیو درباره آن صحبت خواهیم کرد.

درآمد دیجی‌کالا، سوالی که همه در دنیای اینترنت، دیریازود در مورد آن می‌پرسند. به نظر شما دیجی‌کالا چقدر درآمد دارد؟ معمولاً مدام در مورد فروشگاه‌های خارجی نظیر علی‌بابا و آمازون صحبت می‌شود که در روز، هفته و یا ماه چقدر درآمد دارند؟ اما این موضوع را در مورد بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی خاورمیانه کم‌تر می‌شنویم.

البته که قصد ما از انتشار ویدئو درآمد دیجی‌کالا این موضوع نیست که به شما انگیزه‌های واهی بدهیم که می‌توانید تا حد شرکتی مانند دیجی‌کالا درآمد داشته باشید. اما شما به‌عنوان یک فروشگاه تخصصی که در یک حوزه اختصاصی کار می‌کنید، مثلاً فروش دوربین، تا چه حد می‌توانید درآمد داشته باشید. شاید بتوان از روش درصدگیری برای این کار استفاده کرد. حتی در مورد یک هزارم درآمد این فروشگاه‌ها هم می‌توانیم صحبت کنیم.

محاسبه درآمد دیجی‌کالا

میزان درآمد دیجی کالا
میزان درآمد دیجی کالا

البته محاسبه رقم فروش متفاوت است. مثلاً کسی می‌گوید که در سال صد میلیون فروش داشته و یا کسانی که در اینستاگرام در دوره‌های خود با دانشجویان و آموزش گیرندگان صحبت می‌کنند، می‌گویند که توانسته‌اند تاکنون 800 میلیون بفروشند. اما موضوعی که به آن توجه نمی‌شود، حاشیه سود است. این که هر محصول چقدر برای او سود داشته و این مدت‌زمان چقدر بود؟ به طور مثال اگر سه سال است که پیج خود را راه‌اندازی کرده و با ده‌هزار فالوور به این رقم بزند، تقریباً عدد استانداردی است. البته ممکن است که از کل این 800 میلیون، به 200 میلیون سود خالص هم نرسیده است. تمامی این موضوعات اهمیت دارد.

پس کسانی که درآمد آن‌ها بسیار کم است، می‌گویند که در سال به نرخ معینی رسیده‌اند، کسانی که درآمد بیشتری دارند به ماهانه بسنده می‌کنند و افرادی که خیلی درآمد خوبی دارند، عدد را به‌صورت روزانه محاسبه می‌کنند. می‌گویند امروز توانسته‌اند n تومان بفروشند. البته کسانی که خیلی در وضعیت عالی و پایداری هستند حتی به سراغ بیان درآمد بر حسب ساعت می‌روند.

اما وقتی در مورد فردی مانند بیل گیتس هم صحبت می‌کنیم، شاید باید به مفهوم ثانیه اشاره داشته باشیم. چون در یکی از مصاحبه‌هایی که با دختر این فرد انجام شده بود، از او در مورد میزان درآمد پدرش پرسیدند، اما به طبع نمی‌توان عدد مشخصی بیان کرد و هر ثانیه درآمد افزایش می‌یابد. همواره صحبت‌کردن در مورد آمار فروش یک شرکت بدون داشتن اطلاعات دقیق کار سخت و گاه نشدنی است.

البته برای محاسباتی که من انجام می‌دهم، این درآمد به‌صورت روزانه ارزشیابی می‌شود. مثلاً امروز رقم مشخصی فروش داشتم و می‌توانم آن را با روزهای قبل و یا بعد مقایسه کنم. اما از این موضوع بگذریم و به سراغ درآمد دیجیتال برویم.

نمی‌توان یک عدد واهی بدون بیان منطق در مورد درآمد دیجی‌کالا ذکر کرد. ممکن است کسی بگوید که این سایت در روز 20 میلیارد درآمد دارد. مقایسه و دلیل بیان این موضوع هم این است که بازدید وب‌سایت در روز سه میلیون است، با استفاده از برخی فرمول‌ها اعدادی بیان می‌شود که در مورد دیجی‌کالا قابل‌درک نیست.

بررسی آمارهای کسب درآمد دیجی‌کالا از مارکت پلیس

اجازه دهید به بررسی دقیق و اختصاصی آمارهای دیجی‌کالا بپردازیم. این آمار می‌تواند به مارکت پلیس و بخش‌های دیگر این وب‌سایت نیز مربوط باشد. البته هیچ وب‌سایت و یا حتی شرکتی در ایران رقم دقیق درآمد خود را بیان نمی‌کند. هیچ‌گاه در مورد چند ماه، سه‌ماهه اول سال و یا آخر سال صحبت نمی‌شود.

گزارشی توسط دیجی‌کالا به‌صورت یک فایل منتشر شده است که صفحات زیادی دارد. در صفحه 60 ما با چنین مشخصه‌ای مواجه هستیم. در این صفحه دیجی‌کالا در مورد کسب‌وکارهای مارکت پلیس خود صحبت کرده است.

آمار درآمد دیجی کالا
آمار درآمد دیجی کالا

در سال 1400 به نسبت سال 1399 تعداد فروشندگان مارکت پلیس این شرکت نسبت به سال گذشته تا حدود 63 درصد بیشتر شده است.

مارکت پلیس چیست؟ در واقع مارکت پلیس همان صفحه خرید محصول به‌عنوان نمایندگی است. شما می‌توانید عضو این سایت شده و محصول خود را در صفحه دیجی‌کالا بفروشید. دقیقاً همان کاری که شرکت آمازون چند سال پیش آن را انجام داد.  اما موضوع جالب‌تر تعداد آن است، حدود 249333  فروشنده. در بخش بعد ذکر شده است که هر فروشنده مارکت پلیس به‌صورت ماهیانه و میانگین، 49400000 هزار تومان فروش داشته است. پس ما این دو عدد را در هم ضرب خواهیم کرد.

آمار درآمد دیجی کالا در ماه
آمار درآمد دیجی کالا در ماه

مبلغ محاسبه شده حتی اگر خودتان هم این کار را انجام دهید، در مورد درآمد دیجی‌کالا از عوامل فروش بسیار بالا است. حدود 1231750200000 تومان! به طبع با ما هم عقیده هستید که این عدد بسیار بالا است و ما با یک رقم جادویی مواجه هستیم. اما داستان نهایی رسیدن به این عدد چیست؟

آیا می‌توانیم پایه و اساس خاصی برای این نرخ در نظر بگیریم؟ اول باید بدانید که درآمد مارکت پلیس صرفاً بخشی از دیجی‌کالاست و نه کل محصولاتی که در دیجی‌کالا به فروش می‌رسد. درصد زیادی از کالاهای عرضه شده در این فروشگاه اینترنتی به‌صورت مستقیم و توسط این مجموعه عرضه می‌شود و به طبع سود اصلی آن نیز مختص همین شرکت است.

محصولات فروش مستقیم دیجی‌کالا

عموماً موبایل‌ها، تبلت‌ها و… را خود این فروشگاه عرضه می‌کند. البته از این گزارش می‌توان آمار کامل‌تری استخراج کرد. البته که اگر بخواهیم درآمد دیجی‌کالا را به‌صورت مستقیم به آن بیفزاییم به طبع با عدد بالاتری مواجه می‌شویم. البته تفاوت زیادی ندارد و این عدد خود بسیار بزرگ است. اما دیجی‌کالا از چه روش‌هایی کسب درآمد می‌کند.

اس‌ام‌اس مارکتینگ که بسیار مهم است، گوگل که منبع درآمد اصلی این شرکت است، عموماً وقتی چیزی را در گوگل سرچ می‌کنید دیجی‌کالا در رتبه اول قرار دارد. این مسئله نیز معجزه SEO خواهد بود که اهمیت زیادی دارد. ایمیل مارکتینگ نیز موضوع مهمی است. در اینستاگرام و توییتر نیز فعالیت دارد.

البته همه این روش‌ها را در نهایت برای فروش استفاده می‌کند. ما این عدد را در مرحله بعدی تقسیم می‌کنیم بر یک ده‌هزارم درصد و که باز هم مواجه می‌شوید با عدد 1231705200 تومان، شما به‌صورت حداقلی می‌توانید در سال به درآمد برسید. حتی اگر یک ده‌هزارم دیجی‌کالا هم درآمد داشته باشید با عدد بزرگی مواجه خواهید شد. البته این در ناامیدانه‌ترین حالت ممکن است!

یک ده‌هزارم درآمد دیجی‌کالا!

یک ده هزارم درآمد دیجی کالا
یک ده هزارم درآمد دیجی کالا

یعنی از هر ده‌هزارنفری که وارد وب‌سایت دیجی‌کالا می‌شوند یک نفر به سایت شما مراجعه کند و از شما خرید داشته باشد. اما رسیدن به آن دور از ذهن نیست و حتی اگر در صفحه دوم گوگل هم باشید چنین اتفاقی برای شما رخ خواهد داد و می‌توانید در سال یک میلیارد و دویست میلیون تومان فروش داشته باشید.

البته که عدد بالایی نیست اما باز هم می‌توانید به آن برای شروع فکر کنید. البته اگر بتوانید این عدد را دوبرابر کنید یعنی از هر ده‌هزارنفری که وارد دیجی‌کالا می‌شوند، دو نفر به سایت شما مراجعه داشته باشند به درآمد به‌مراتب بالاتری می‌رسید. البته چنین اتفاقی واقعاً رخ‌داده است و ما آن را به‌صورت مستقیم لمس کرده‌ایم. بسیاری از کاربران ما در حال حاضر در صفحه اول و دوم گوگل حضور دارند و درآمد خوبی هم دارند.

تغییر نگرش کسب‌وکار و فروش آنلاین

تغییر نگرش کسب و کار و فروش آنلاین
تغییر نگرش کسب و کار و فروش آنلاین

البته در این ویدئو ما قصد نداریم با صحبت‌کردن در مورد درآمد دیجی‌کالا، شما را مجبور کنیم که همین حالا وب‌سایت خود را راه‌اندازی کنید و به درآمد برسید. قصد ما این است که شما را از ناامیدی‌ها خارج کنیم. البته که عده زیادی می‌گویند که نمی‌توان فروخت، چرا باید وب‌سایتی راه‌اندازی کنیم؟ با وجود رقبایی مانند دیجی‌کالا و درآمد دیجی‌کالا، این کار نشدنی است!

اما باید بگویید که چرا این کار را انجام ندهید؟ چرا نفروشید و به چنین درآمدهایی نرسید؟ موضوع اصلی این بود که می‌توان به همین راحتی از ناامیدی خارج شد. قصد نداریم دوره خاصی به شما معرفی کنیم، اما یک‌بار برای همیشه استارت انجام یک کار را در زندگی بزنید. حال اجازه دهید یک دوره رایگان به شما معرفی کنیم، دوره آموزش رایگان ساخت سایت را مشاهده کنید. چه در سایت یا چه در یوتیوب این امکان وجود دارد. بعد از آن می‌توانید ویدئو ساخت سایت فروشگاهی را نیز بررسی کنید. یعنی می‌توانید وب‌سایت خود را به فروشگاه تبدیل کنید و محصول خود را عرضه کنید.

با درآمد خیلی کم شروع می‌کنید، رقم بیشتر می‌شود و به سطحی می‌رسید که واقعاً فروش خوبی را تجربه می‌کنید. البته کار آسانی نیست. نمی‌توانید در عرض چند ساعت زندگی خود را عوض کنید. با وقت و زمانی که صرف کرده‌اید را می‌توانید ببینید!

جمع‌بندی نهایی

اصلاً در این ویدئو بحث ما این موضوع نیست که درآمد دیجی‌کالا یا درآمد میهن وردپرس چقدر است و شما باید به این جایگاه برسید. هر توسعه‌دهنده و فروشنده بسته به موقعیت‌هایی که داشته و شانس و البته عامل مهم و کلیدی، توانسته به این سطح برسد.

البته که لزوماً اگر کارهایی را که دیگران انجام داده‌اند انجام دهید به آن حد و سطح از درآمد نمی‌رسید و نمی‌توان هر نسخه‌ای را برای هر شخصی تجویز کرد. هرکسی مسیر زندگی خود را دارد. البته که لازم نیست شما تغییر اساسی در بنیان زندگی خود ایجاد کنید، فقط صرفاً کمی نسبت به‌روزهای قبل خود بهتر باشید. البته که بعد از یک ماه متوجه می‌شوید تبدیل به شخص دیگری شده‌اید.

شما می‌توانید ویدیو‌های آموزشی رایگان زیادی را در کانال ما و کانال‌های مشابه و همکاران بررسی نموده و تمامی علوم لازم را برای کسب درآمد در فضای اینترنت به دست آورید. البته که می‌توانید به درآمد بیشتر برسید و به حتی برای رشد و پیشرفت کسب‌وکار خود در آینده قدم بردارید. درآمد دیجی‌کالا هم می‌تواند پلی باشد برای مقایسه گری و همین‌طور بیان سطح حداقلی از درآمد بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی خاورمیانه.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U317907 ۱۹ مهر ۱۴۰۱

  با سلام خدمت آقای راد عزیز
  این مخصوص دوستانی هست که محصول ارائه میدن برای بنده که طراح سایت هستم و از پروژه ای کار کردن خسته شدم و آزادی زندگیم رو در بند کارمند بودن نمیبرم چه پیشنهادی هست ؟؟؟؟

  • Reza Rad رضا راد ۲۶ مهر ۱۴۰۱

   سلام فرقی نداره. شما میتونید برای این دسته از عزیزان سایت طراحی کنید و کسب درآمد کنید.

 2. U514 ۲۵ شهریور ۱۴۰۱

  با سلام و وقت بخیر.
  بنده از میهن وردپرس خریدهای زیادی داشتم اما متاسفانه در قسمت دانلود قالب و افزونه ها فقط برای من قالب آوادا و افزونه لوکال سئو رو نمایش میده!!!
  لطفا بررسی بفرمایید.
  کلا پنل کاربری من خراب شده.

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

   درود
   لطفا با ایمیلی که هنگام خرید محصول در صفحه خرید وارد کردید، در سایت ما لاگین کنید. با شماره موبایل یا حساب گوگل هم نباید لاگین کنید. اگر رمز ورود به پنل رو ندارید لطفا گزینه” رمز عبورتان را گم کرده اید؟” رو انتخاب کنید تا رمز برای شما ایمیل بشه

 3. U514 ۲۵ شهریور ۱۴۰۱

  با سلام. جناب حسینی راد خواهشا یک فکری برای این پنل کاربران بکنید. هرچی شماره تماس وارد می کنم کد تاییدی برای من نمیاد و اصلا هیچ اتفاقی نمیفته. تماس میگیرم هیچ کدوم از واحد هاتونم پاسخ نمیدن!!! اخه چرا اینطوری.

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

   سلام
   از آنجایی که برای پشتیبانی محصولات و بررسی دقیق‌تر سوال شما نیاز به دانش فنی بخش پشتیبانی است، لطفا سوالات خود را از بخش پشتیبانی ارسال بفرمایید:
   https://mihanwp.com/support/
   تیم پشتیبانی سایت در روز های کاری از ساعت 9 تا 17 پاسخگوی شما کاربر گرامی هستند

 4. U313534 ۱۳ شهریور ۱۴۰۱

  به نام خدا
  سلام آقای راد خیلی ویدئو عالی بود واقعا پر از انگیزه بود و میشه با این الگوها باور کرد که میشه به خواسته ها رسید و فقط باید ایمان داشت و حرکت کرد

 5. U316940 ۱۰ شهریور ۱۴۰۱

  سلام اقای راد درامد دیجی کالا رو نشستی ضرب میکنی به ما میگی بعد درامد میهن وردپرس و خودت رو نمیگی
  ناراحتمون کردی ، حداقل یه گزارش سالانه هم خودت منتشر کن بریم اونجا درامدت رو ضرب کنیم یه چیزی به دست بیاریم

 6. U32987 ۱۰ شهریور ۱۴۰۱
 7. U310278 ۱۰ شهریور ۱۴۰۱