سایت برتر

حذف حساب کاربری به دست کاربران وردپرس + آموزش ویدیویی

نحوه حذف حساب کاربری به دست کاربران وردپرس

حذف حساب کاربری به دست کاربران وردپرس

همانطور که در جریان هستید در تمامی سایتها بازدیدکنندگان شما میتوانند عضو سایت شما شوند و از امکانات سایت‌تان برخوردار شوند. حال گاهی پیش می‌آید کاربران عضو شده بخواهند حساب کاربری خود را حذف کنند. در این صورت کاربران باید از مدیر سایت تقاضا کنند تا اکانت‌شان را خذف کند. در این آموزش نحوه حذف اکانت کاربری توسط خود ارائه میدهم.

در تاریخ ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ویدئو آموزشی حذف حساب کاربری به دست کاربران وردپرس اضافه شد.

 

تنظیمات موجود

  • انتخاب نقش کاربری وردپرس
  • تغییر استایل برای لینک حذف حساب کاربری
  • تغییر متن لینک حذف حساب کاربری
  • تغییر پیام و دکمه تایید حذف حساب کاربری
  • وارد کردن آدرس صفحه فرود
  • فعال یا غیرفعال کردن لینک حذف حساب کاربری
  • تغییر لینک شورتکد
  • حذف نظرات کاربران حذف شده
  • اعلان ایمیل زمانی که کاربر اکانتش را حذف می‌کند

دلیل اجازه دادن ثبت نام کاربران در وردپرس

بسیاری از سایت های وردپرسی به کاربران اجازه میدهند تا  در سایت ثبت نام و لاگین کنند. هنگامی که کاربران حساب کاربری وردپرس خود را ثبت می کنند، خودشان نمی توانند آن حساب کاربری را حذف کنند. آنها به صورت دستی از طریق فرم تماس برای مدیران سایت درخواست مبنی بر حذف اکانت شان ارسال می‌کنند.

نحوه حذف حساب کاربری به دست کاربران

در مرحله اول افزونه Delete Me را نصب و فعالسازی کنید. پس از فعالسازی افزونه گزینه به نام Delete Me به منو تنظیمات پیشخوان وردپرس اضافه شده است. در ابتدا شما میتوانید نقش کاربری افرادی که بتوانند پروفایل های خود را حذف کنند را تعیین کنید. و همچنین استایل لینک حذف و متن آن را که در صفحه پروفایل خود مشاهده می کنند انتخاب کنید.

تنظیمات افزونه

هنگامی که اکانت کاربری حذف شد این افزونه کاربر را به صفحه اصلی سایت شما ریدایرکت می‌کند. اما شما میتوانید یک صفحه سفارشی ایجاد کنید و کاربران حذف شده را به صفحه مورد نظرتان ریدایرکت کنید. علاوه بر این، می توانید نظرات کاربر نیز حذف کنید. و در آخر تنظیمات را ذخیره نمایید.

سپس هنگامی که کاربر سایت شما با نام کاربری و رمز عبور خود وارد حساب کاربریش میشود،  وقتی روی منو شناسنامه کلیک کند در پایین زیر بخش مدیریت حساب لینک Delete Account مشاهده می‌کند.

ورود به اکانت کاربری

حال کاربر باید روی لینک کلیک کند و بعد روی confirm deletion پیامی مبنی بر اینکه آیا مطمئن هستید کاربر مورد نظرتان حذف شود کلیک کند، اکنون حساب کاربری کاربر مورد نظر حذف میشود.

تایید حذف حساب کاربری

افزودن لینک حذف حساب کاربری به صفحه پروفایل کاربر سفارشی

اگر از یک صفحه پروفایل کاربر سفارشی استفاده می کنید، می توانید به کاربران اجازه دهید حساب کاربری وردپرس خود را حذف کنند.
شورتکد زیر را به قالب صفحه پروفایل سفارشی خود اضافه کنید.
[plugin_delete_me]Delete Your Account[/plugin_delete_me]

هنگامی که کاربر حساب کاربری خود را حذف می‌کند همراه با حساب کاربری تمام نوشته ها و برگه ها آن به سطل زباله منتثل میشود. و کاربران میتوانند مجددا اکانتی با ایمیل قبلی ایجاد کنند.

موفق و پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم