مقایسه ۵ افزونه فشرده سازی تصویر در وردپرس همراه با تست عملی

5 / 5. تعداد رای: 1

مقایسه ۵ افزونه فشرده سازی تصویر در وردپرس

مقایسه 5 افزونه فشرده سازی تصویر در وردپرس

اگر بدنبال پلاگین های فشرده سازی وردپرس برای وبسایت خود هستید، امروز می خواهیم این پلاگین ها را به شما معرفی کنیم.

پلاگین های فشرده سازی تصاویر این امکان را به شما می دهد که که به آسانی تصاویر را در وردپرس بهینه سازی کنید تا وبسایت شما سرعت و عملکرد بیشتری داشته باشد. در این مقاله می خواهیم بهترین پلاگین های فشرده سازی برای وردپرس را مقایسه کنیم.

چه زمانی نیاز به نصب افزونه فشرده سازی تصاویر داریم؟

زمانی که تصاویر در سایز حجمی بزرگتری نسبت به متنی که در صفحه قرار گرفته است و این نیز باعث می شود که برای برای باز شدن آن صفحه زمان بیشتری طول بکشد. با این وجود این عبارت را بارها شنیده اید:

” یک تصویر هزاران کلمه ارزش دارد ” و هر تصویر متن وبسایت را جذابتر نمایش می دهد.

برای بهبود سرعت وب سایت وردپرس، شما باید تصاویر خود را برای وب بهینه سازی کنید. بهترین راه برای این کار این است که با استفاده از نرم افزار فتوشاپ و یا یک نرم افزار ویرایش عکس قبل از آپلود تصویر به وردپرس حجم تصاویر را کاهش دهید. این به شما امکان کنترل بیشتری بر روی کیفیت تصاویر در وب سایت شما میدهد. و می توانید کیفیت تصاویر و حجم آنها را کنترل کنید.

با این وجود همه ی کاربران کار با نرم افزار های ویرایش تصاویر را نمی دانند و یا دسترسی به این نرم افزار را ندارند. خوشبختانه، چند پلاگین فشرده سازی تصویر وردپرس وجود دارد که می تواند به شما کمک کند. این پلاگین ها تصاویر شما را به صورت خودکار فشرده سازی کرده و با استفاده از نسخه کوچکتر در وب سایت شما بهینه سازی می کنند.

به این ترتیب، نگاهی به بهترین پلاگین های فشرده سازی تصاویر وردپرس می کنیم، و نحوه جمع آوری آنها از نظر بهینه سازی تصویر، عملکرد و کیفیت را مقایسه می کنیم.

1_reSmush.it Image Optimizer:

resmushit

reSmush.it بهترین افزونه فشرده سازی وردپرس است. این به شما اجازه می دهد به صورت خودکار تصاویر را در آپلود بهینه کنید. همچنین امکانی برای بهینه سازی تصاویر قدیمی تر را هم دارد.

با استفاده از API reSmush برای بهینه سازی تصاویر و این امکان را به شما می دهد تا سطح بهینه سازی برای آپلود تصاویر خود را انتخاب کنید. این افزونه این ضعف را دارد که سطح فشرده سازی متفاوتی ندارد. همچنین محدودیت بهینه سازی برای آپلود کمتر از 5 مگابایت است. شما می توانید تصاویر فردی را از فشرده سازی حذف کنید در صورت نیاز به اضافه کردن یک تصویر به اندازه کامل ان را اضافه کنید.

2_EWWW Image Optimizer:

EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer یک گزینه عالی برای افزونه فشرده سازی تصویر وردپرس است. استفاده از آن بسیار آسان است، و می تواند به طور خودکار بهینه سازی تصاویر شما در فایل تصاویر آپلود کرد. همچنین می توانید تصاویر خود را که قبلا آپلود شده اند فشرده و بهینه سازی کنید.

این افزونه فشرده سازی را روی سرورهای شما انجام می دهد، بدین معنی است که نیازی به ثبت نام برای یک حساب و دریافت یک کلید API نیست. همچنین می تواند تصاویری که توسط دیگر افزونه های وردپرس تولید شده و به جای پوشه های کتابخانه رسانه شما ذخیره و بهینه سازی کند. همچنین یک حساب کاربری برای استفاده از افزونه نیاز ندارد، اما با API های آن می توانید برای دریافت ویژگی های اضافی ثبت نام کنید.

3_Compress JPEG & PNG images:

Compress JPEG & PNG images

Compress JPEG & PNG images توسط تیم TinyPNG ایجاد شده است و شما باید یک حساب کاربری برای استفاده از افزونه ایجاد کنید. شما فقط می توانید 100 عکس هر ماه با حساب رایگان بهینه سازی کنید. همچنین می تواند به صورت خودکار تصاویر را پس از آپلود فشرده کند، و می توانید تصاویر قدیمی را به صورت همگانی بهینه سازی کنید.

تنظیمات پلاگین به شما این امکان را می دهد که اندازه های تصویری که می خواهید بهینه سازی کنید را انتخاب کنید. علاوه بر این، شما همچنین می توانید حداکثر اندازه برای آپلود اصلی خود را تنظیم کنید. تصاویر بزرگتر از اندازه به طور خودکار توسط افزونه تغییر اندازه داده خواهد شد.

4_ShortPixel Image Optimizer:

ShortPixel Image Optimizer

ShortPixel Image Optimizer یکی دیگر از افزونه های فشرده سازی وردپرس است. این افزونه نیاز دارد که یک کلید API با ارائه آدرس ایمیل خود داشته باشید. حساب رایگان اساسی اجازه می دهد تا شما فشرده سازی را تا 100 عکس در هر ماه انجام دهید، و شما باید برای استفاده از نسخه حرفه ای تر افزونه هزینه پرداخت کنید.

همچنین می تواند برای فشرده سازی تصاویر در یک پوشه جداگانه استفاده شود. افزونه شورت پیکسل به شما اجازه می دهد فایل اصلی را با نسخه فشرده مقایسه کنید تا تفاوت کیفیت را ببینید. ShortPixel با ویژگی های پیشرفته ای دسته بندی شده و توانایی انتخاب فرمت های مقایسه را به شما ارائه می دهد.

5_Smush Image Compression and Optimization:

Smush Image Compression and Optimization

WP Smush یکی دیگر از افزونه های فشرده سازی وردپرس است. این افزونه به طور خودکار تصاویر را موقع آپلود٬ فشرده می کند و همچنین می تواند برای فشرده سازی و بهینه سازی فایل های تصویری قدیمی تر مورد استفاده قرار گیرد. شما همچنین می توانید حداکثر رزولوشن تصویر را تنظیم کنید، و در هنگام فشرده سازی٬ تصاویر شما به اندازه های معقول تر می رسند.

نسخه رایگان پلاگین نیازی به ایجاد یک حساب برای استفاده از کلید API خود ندارد. ویژگی بهینه سازی انبوه به شما اجازه می دهد تا حداکثر تا 50 تصویر را در یک مرحله بهینه سازی کنید و شما می توانید بهینه سازی تمامی تصاویر را برای فشرده سازی تصاویر بیشتر مجددا راه اندازی کنید. توجه داشته باشید که نسخه ی رایگان این افزونه تمامی این امکانات را به شما می دهد.

تست عملی افزونه های بهینه سازی تصاویر:

اکنون که درباره گزینه های فشرده سازی تصویر وردپرس مختلف می دانید، بیایید نگاهی به نحوه مقایسه آنها در رابطه با عملکرد خود داشته باشیم.برای تصمیم گیری، ما با آپلود چند تصویر با استفاده از هر یک از این افزونه ها، تست را انجام می دهیم.

تست JPEG تصویر فشرده سازی:

ما برای مقایسه افزونه ها از تصویر JPEG زیر استفاده کردیم، در اندازه فایل 118 کیلوبایت است.

مقایسه افزونه های بهینه تصاویر وردپرس

و هیچ یک از تنظیمات افزونه را لمس نکردیم و فشرده سازی را خارج از تنظیمات جعبه انجام دادیم. در اینجا نتایج آزمون ما به این شکل بود:

افزونهاندازه فشردهذخیره (٪)روش
reSmush.it76 KB30.59%Lossless
EWWW Image Optimizer112 KB5%Lossless
Compress JPEG & PNG images114.7 KB2.8 %Lossy
ShortPixel Image Optimizer69.2 KB41.94%Lossy
WP Smush112 KB5%Lossless

تست فشرده سازی تصویر PNG:

می خواهیم یک تصویر PNG را آزمایش کنیم تا ببینیم که چگونه نامزدهای انتخابی ما٬ آن را بهینه می کنند.

تست عملی افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس

در اینجا نتایج آزمون ما وجود دارد:

افزونهاندازه فشردهذخیره (٪)روش
reSmush.it36 KB63.8%Lossless
EWWW Image Optimizer97.5 KB1.9%Lossless
Compress JPEG & PNG images34.364%Lossy
ShortPixel Image Optimizer37 KB63.5%Lossy
WP Smush99 KB2.9%Lossless

کدامیک بهترین پلاگین فشرده سازی تصویر برای وردپرس بود؟

اگر به دنبال گزینه های انعطاف پذیر در پلاگین فشرده سازی تصویر خود نباشید، پس نتیجه گیری: reSmush.it به شما این امکان را می دهد. بهترین نتایج را از نظر عملکرد با ایجاد تفاوت واقعی در اندازه فایل تصویر بدست آمده می باشد.

اگر بخواهید فشرده سازی تصویر را پرداخت کنید، می توانید ShortPixel را که در نتیجه گیری های ما بسیار خوب عمل کرد را امتحان کنید.

EWWW Image Optimizer یک پلاگین عالی با تنظیمات انعطاف پذیر است، اما برای دسترسی به سطوح فشرده سازی که باعث تفاوت واقعی می شوند، شما نیاز به کلید API پرداخت نیاز خواهید داشت.

ما امیدواریم که در این مقایسه بهترین افزونه های فشرده سازی تصویر وردپرس را به شما ارائه داده باشیم. همچنین ممکن است بخواهید مشکل آپلود تصویر در وردپرس را حل کنید.

موفق باشید/

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U317065 ۱۳ شهریور ۱۴۰۱

  سلام. وقت بخیر. ممنون بابت مقاله خوبتون.

  فرض کنید با کمک افزونه resmush.it تصاویر سایت رو فشرده کردم.

  بعد اگر افزونه رو پاک کنم،تمام فشرده سازی ها از بین میره؟

  ممنون

 2. U34834 ۱۸ بهمن ۱۳۹۹

  سلام افزونه اسماس این خطا رو دارم کسی میدونه دلیلش چیه ؟؟
  به علت یک خطای تایم اوت، به حالت تعلیق درآمد.بهینه ازی این تصویر نیاز به زمان زیادی داشته است که به دلیل کمبود منابع با خطای تایم آوت مواجه شد.

  • Reza Rad رضا راد ۱۸ بهمن ۱۳۹۹

   درود بر شما منابع هاست و timeout رو باید افزایش بدید

   • U34834 ۳ آذر ۱۴۰۰

    از سرور مجازی استفاده میکنم با منابع کافی ، پشتیبانی سرور گفتند افزونه اسموش ایران تحریم کرده آیا این صحت داره؟
    چند تا هاست تغییر دادیم و این مشکل رفع نشد گفتند باید روی سرور خارج برید
    سوال ۲: آیا افزونه اسموش رو حذف کنم به تصاویر سایتم مشکلی ایجاد نمیشه؟
    سوال ۳: resmush.it پیشنهاد میکنید یا از افزونه که فشرده سازی webp داره ؟

 3. کاربر مهمان ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

  کیف کردم! کیف!
  دستتون درد نکنه
  یعنی یه مطلب مفید نوشتین. آدم با خوندنش تکلیف خودشو میدونه
  خدا خیرتون بده و موفق باشید

 4. کاربر مهمان ۲ بهمن ۱۳۹۷

  من از Smush Image Compression and Optimization می خواهم به حالت قبل استفاده برگردم چون که کیفیت عکس ها خیلی بد شه و از سایت دیگری خوانده می شود یعنی آدرس عکس روی سایت دیگری است باید چه کنم ؟

 5. کاربر مهمان ۱۶ اسفند ۱۳۹۶

  من هم از افزونه Smush Image Compression and Optimization استفاده میکنم. خیلی عالیه و کار کردن باهاش هم خیلی ساده‌ هست. چون خودش همه کارها رو اتوماتیک انجام میده. مخصوصا قابلیت Resize my full size images خیلی عالی هست و حجم عکسها رو خیلی کم میکنه.

 6. U5196 ۱۶ اسفند ۱۳۹۶

  سلام
  بهتر نبود آمار نصب هر افزونه رو می نوشتین؟
  به نظر شما آیا افزونه (Smush Image Compression and Optimization) که بیش از 1 میلیون نصب فعال داره بهتره یا افزونه reSmush.it با 8000؟ یا افزونه ShortPixel با 70 هزار؟ یا افزونه Compress JPEG & PNG images با 100 هزار؟
  بهتره منطقی تر فکر کنیم.
  موفق باشید

  • Reza Rad رضا راد ۱۶ اسفند ۱۳۹۶

   سلام
   خیر از این بابت نوشته نشد که امروزه اکثر پلاگین های وردپرس بنا به معرفی شدنشون توی سایت های مختلف و زمان گذشته شده از تاریخ انتشار اونها نصب میشن و در همه موارد تعداد نصب افزونه ها دلیل محکمی بر بهتر بودن یک افزونه نیست. ملاک اصلی کارایی و میزان کارآمدی افزونه هست

 7. کاربر مهمان ۱۵ اسفند ۱۳۹۶

  مرسی
  مثل همیشه عالی بود.

 8. کاربر مهمان ۱۵ اسفند ۱۳۹۶

  سلام
  من مطالب سایت میهن وردپرس رو هر روز دنبال میکنم.
  بالاخره یه مطلب خیلی خوب خوندم (البته نه اینکه بقیه مطالب خوب نباشند)، امیدوارم از این مطالب مقایسه ای کاربردی بیشتر بذارید.
  ممنون