سایت برتر

بررسی وضعیت هاست شما در Google Search Console

 شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده است که ارتباط سایت شما با گوگل چگونه است و آیا گوگل به سایت شما دسترسی کامل دارد؟ یا اینکه ربات‌های گوگل به راحتی می‌توانند سایت شما را Index کنند؟

برای پاسخ به این سؤالات باید وارد بخشی از Google Search Console شوید. در این بخش شما می‌توانید اطلاعات مربوط به ارتباط بین گوگل و سرور سایت خود را مشاهده کنید. گوگل به شما نشان خواهد داد که آیا هاست شما برای گوگل مشکل‌ساز بوده است یا خیر.

برای تست این مورد باید وارد Google Search Console شوید. از منو سمت چپ سایت موردنظر خود را مشخص کرده و در قسمت Settings گزینه Open Report را انتخاب کنید. صفحه جدیدی به شما نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید وضعیت هاست خود و ارتباط آن را با گوگل مشاهده کنید. وارد Host Status شوید. این بخش وضعیت هاستتان را از نظر DNS و Server Connectivity به شما نشان می‌دهد. اگر در چهار مورد ذکر شده تیک سبز دریافت کرده باشید، به آن معناست که هاست شما در 90 روز گذشته از وضعیت خوبی برخوردار بوده و در ارتباط با گوگل مشکلی وجود ندارد.

وضعیت هاست در گوگل سرچ کنسول
وضعیت هاست در گوگل سرچ کنسول

موفق باشید. 🙂

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

لطفا در این بخش، تنها نظر خود را در رابطه با موضوع فوق ارسال بفرمایید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، نظرات ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. سوالات ارسالی در این بخش تایید نخواهد شد. لطفا سوالات خود را از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم

  1. U33469 ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
  2. U5807 ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

    سلام رضا جان واقعا آموزش ها عالیه، حرف نداری پسر