سایت برتر

بررسی وضعیت هاست شما در Google Search Console

 شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده است که ارتباط سایت شما با گوگل چگونه است و آیا گوگل به سایت شما دسترسی کامل دارد؟ یا اینکه ربات‌های گوگل به راحتی می‌توانند سایت شما را Index کنند؟

برای پاسخ به این سؤالات باید وارد بخشی از Google Search Console شوید. در این بخش شما می‌توانید اطلاعات مربوط به ارتباط بین گوگل و سرور سایت خود را مشاهده کنید. گوگل به شما نشان خواهد داد که آیا هاست شما برای گوگل مشکل‌ساز بوده است یا خیر.

برای تست این مورد باید وارد Google Search Console شوید. از منو سمت چپ سایت موردنظر خود را مشخص کرده و در قسمت Settings گزینه Open Report را انتخاب کنید. صفحه جدیدی به شما نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید وضعیت هاست خود و ارتباط آن را با گوگل مشاهده کنید. وارد Host Status شوید. این بخش وضعیت هاستتان را از نظر DNS و Server Connectivity به شما نشان می‌دهد. اگر در چهار مورد ذکر شده تیک سبز دریافت کرده باشید، به آن معناست که هاست شما در 90 روز گذشته از وضعیت خوبی برخوردار بوده و در ارتباط با گوگل مشکلی وجود ندارد.

وضعیت هاست در گوگل سرچ کنسول
وضعیت هاست در گوگل سرچ کنسول

موفق باشید. 🙂

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

اطلاعاتی دارید که تکمیل‌کننده این مقاله باشد؟ ارسال کنید.

لطفا در این بخش، تنها اطلاعات تکمیلی در رابطه با موضوع فوق ارسال کنید. به منظور افزایش کیفیت محتوا، سوالات و متن ارسالی خارج از موضوع این مقاله، تایید نمی‌شوند. اگر سوالی دارید می‌توانید از بخش جامعه ارسال بفرمایید. متخصصان وردپرس پاسخگوی شما هستند.

سوال دارم

  1. U33469 ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
  2. U5807 ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

    سلام رضا جان واقعا آموزش ها عالیه، حرف نداری پسر