تایید سن کاربر در وردپرس با Age Verify

0 / 5. تعداد رای: 0

تایید سن کاربر در وردپرس با Age Verify

برخی ناشران پست ممکن است بخواهند که بازدید کننده قبل از دسترسی به هر مطلب در طول محتوا سن را تایید کند. پس در این پست، افزودن تایید سن کاربر در وردپرس را توضیح خواهیم داد.

زمانی که شما صاحب یک وب‌سایت کاربر محور هستید کاربران زیادی روزانه در وب‌سایت شما عضو می‌شوند و به همین دلیل شما می‌توانید به بخش ورود و عضویت خود قابلیت‌های ویژه‌ای اضافه کنید. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید افزونه‌ها و کدها به شما کمک می‌کنند بتوانید به‌راحتی این ویژگی‌ها را به بخش ورود و عضویت وب‌سایت خود اضافه کنید.

یکی از قابلیت‌هایی که برخی از مدیران سایت‌ها به آن احتیاج دارند سن کاربران است و به همین دلیل ما می‌توانیم تنها با استفاده از یک افزونه وردپرسی و بدون اینکه یک خط کد نویسی انجام دهیم این قابلیت را به وردپرس خود اضافه کنیم.

تایید سن کاربر در وردپرس

درواقع برخی ناشران پست ممکن است بخواهند که بازدیدکننده قبل از دسترسی به هر مطلب در طول محتوا سن را تأیید کند. در این پست ما نحوه‌ی افزودن تأیید سن در وردپرس را آموزش می‌دهیم. در اینجا به‌جای استفاده از برخی از راه‌حل‌های مبتنی بر کدهای پیچیده، از افزونه تأیید سن استفاده می‌کنیم. این یک راه‌حل ساده و سریع برای اجرای تأیید سن در هر وب‌سایت وردپرس بدون هیچ زحمتی است که توسعه‌دهندگان وردپرس برای کاربران طراحی کرده‌اند تا بتوانند در عرض چند دقیقه این کار را انجام دهند.

از ویژگی‌های این کار می‌توان به نمایش بخش تأیید سن قبل از دسترسی به محتوا و تنظیم سن موردنیاز برای ورود به وب‌سایت و تنظیم رنگ جعبه تأیید سن اشاره کرد. این افزونه برای محتوای شما یک محدودیت سنی در نظر می‌گیرد و شما با توجه به اطلاعاتی که از کاربر دریافت می‌کنید می‌توانید محتوا را در اختیار آن قرار دهید. پس پیشنهاد می‌کنیم که اگر سایت شما نیاز به چنین قابلیتی است حتماً این مقاله را مطالعه کنید.

معرفی افزونه Age Verify

اینکه شما بخواهید یک صفحه ورود در وردپرس با قابلیت‌های ویژه ایجاد کنید نیازمند دانش برنامه‌نویسی و یا استفاده از افزونه‌ها است. بسیاری از کاربران پس‌ازاینکه سایت خودشان را راه‌اندازی می‌کنند بنا بر نیاز سایت می‌خواهند که اطلاعاتی را از کاربر دریافت کنند. برای این کار روش‌های متفاوتی وجود دارد ولی بهترین روشی که شما می‌توانید از آن استفاده کنید افزونه وردپرسی است.

ما به دلیل نیاز کاربران افزونه‌ای را در این مقاله به شما معرفی می‌کنیم که بتواند در کمترین زمان ممکن اطلاعات سن کاربر را گرفته و در اختیار شما قرار دهد. این افزونه شما را از کد نویسی‌های طولانی رها کرده و بسیار مفید و کاربردی است. افزونه‌ای که برای این کار به شما پیشنهاد می‌کنیم Age Verify نام دارد و شما امکان این را دارید که آن را به‌صورت رایگان از مخزن وردپرس دریافت کنید.

ازجمله امکانات دیگری که علاوه بر محدودیت برای دسترسی به محتوا این افزونه ایجاد می‌کند می‌توان به ارسال نظرات برای کاربران و ارسال خبرنامه اشاره کرد. زمانی که این پلاگین را روی وب‌سایت خود نصب کنید می‌توانید مطالب سایت خود را تنها در اختیار برخی از کاربران ویژه خود قرار دهید. یعنی اینکه شما می‌توانید با توجه به نقش کاربری کاربر خود در مورد دسترسی به محتوا تصمیم بگیرید.

این افزونه دارای تنظیمات بسیار ساده و رابط کاربری آسان است و به همین دلیل تاکنون در بیش از هزار سایت وردپرسی نصب فعال داشته است. شما امکان این را دارید که این پلاگین را از همین صفحه و یا مخزن وردپرس خود دریافت نمایید.

آموزش نصب و راه‌اندازی افزونه Age Verify

برای اینکه بتوانید این محدودیت را ایجاد کنید اولین کاری که باید انجام دهید این است که این افزونه را دریافت کرده و روی وب‌سایت خود را فعال کنید. پس به مسیر افزونه‌ها > افزودن بروید و پلاگین Age Verify را از مخزن وردپرس دریافت و روی سایتتان فعال نمایید. اگر هم با روش انجام این کار آشنا نیستید می‌توانید آموزش نصب افزونه در وردپرس را ابتدا مشاهده کنید.

نصب افزونه AgeVerify
نصب افزونه AgeVerify

بعدازاینکه این پلاگین را روی وب‌سایت خود نصب کردید یک بخش به نام Age Verify به پنل مدیریت وردپرس شما افزوده خواهد شد که شما می‌توانید از طریق آن تنظیمات پیکربندی افزونه را انجام دهید. بنابراین به پیشخوان خود رفته و روی این گزینه کلیک کنید.

تنظیمات افزونه

نحوه فعال کردن افزونه AgeVerify
نحوه فعال کردن افزونه AgeVerify

در اینجا چندین گزینه وجود دارد که برای شما آنها را توضیح می‌دهیم:

تنظیمات افزونه AgeVerify
تنظیمات افزونه AgeVerify

Enable or Disable AgeVerify: این گزینه برای این است که این قابلیت را در وب‌سایت خود فعال یا غیرفعال کنید.

Background Image: شما می‌توانید یک تصویر پس‌زمینه برای این صفحه توسط این گزینه آپلود کنید.

Select Age Verification Method: این گزینه نیز برای این است که نوع این محدودیت را تعیین کنید. در این قسمت اگر گزینه Date of Birth Input را انتخاب کردید گزینه‌های زیر برای شما به نمایش در می‌آیند:

Age Verification Prompt Text: شما در اینجا می‌توانید یک متن وارد کنید که برای اطلاع به کاربران جهت ایجاد محدودیت سنی نمایش داده شود.

(Minimum Age for Entry (in years: در این قسمت باید حداقل سن کاربران برای دسترسی را تعیین نمایید که بر اساس سال می‌باشد.

Birth Year Input Placeholder Text: در این قسمت هم می‌توانید حداقل سال تاریخ تولد کاربر برای دسترسی را تعیین نمایید.

Birth Month Input Placeholder Text: در اینجا هم می‌توانید حداقل ماه تولد کاربران را وارد نمایید.

Birth Day Input Placeholder Tex: این گزینه هم برای تعیین حداقل روز تولد کاربر جهت دسترسی می‌باشد.

در نهایت تغییرات انجام شده را ذخیره نمایید.

سفارشی سازی افزونه تایید سن وردپرس

تأیید سن یک راه‌حل ساده است؛ اما به شما کنترل کافی برای افزونه مفید و مؤثر برای این کار را می‌دهد. برای مثال می‌توانید نمایش جعبه تأیید سن را با تغییر رنگ به بازدیدکنندگان نشان دهید. همچنین می‌توانید نوع فرم را تغییر داده و از فرم تاریخ پایین انتخاب کرده و تاریخ را قرار دهید.

همچنین می‌توانید زمان را برای کاربر تنظیم کنید که به‌صورت پیش‌فرض روی 720 دقیقه و یا 12 ساعت است. به‌عنوان مثال روی 1440 دقیقه تنظیم کنید به‌طوری که هر بازدیدکننده پس از 24 ساعت نیاز به تأیید مجدد سن خود دارد.

شاد و سربلند باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟