آموزش طراحی سایت با وردپرس

افزودن لینک سفارشی به نوار ابزار وردپرس

افزودن لینک سفارشی به نوار ابزار وردپرس

افزودن لینک سفارشی به نوار ابزار وردپرس

بطور پيشفرض در وردپرس يك نوار ابزار در بالاي تمام صفحات براي كاربران وارد شده نمايش داده مي شود. مي توانيد در هنگام مشاهده سايت نوار را براي همه كاربران به جز مديران غيرفعال و خاموش كنيد. با اين حال اين نوار ابزار را در بسياري از زمينه ها، بخصوص برای راحتی نویسندگان استفاده خوبي دارد. در اين مقاله با چگونه اضافه كردن لينك هاي ميانبرسفارشي به نوار ابزار آشنا خواهيد شد.

چرا و چه زماني نياز به اضافه كردن لينك هاي ميانبر به نوار ابزار داریم؟

بطور پيش فرض نوار ابزار لينك هاي مفيد را نمايش مي دهد و به كاربران اين امكان را مي دهد تا به سرعت به بخش هاي مختلف وب سايت دسترسي پيدا كنند؛ بعبارت ديگر هر كس مطلبي را كه بيشتر بازديد كرده باشد در نوار ابزار نمايش داده خواهد شد.بعنوان مثال، لينك شود به يك منبع خارجي، خدمات و يا وب سايت

اين لينك ها، بعنوان لينك هاي ميانبر به نوار ابزار اضافه مي شوند كه باعث مي شود كاربران بطور مستقيم به مطالب دسترسي داشته باشند.

اضافه كردن يك لينك ميانبر سفارشي به نوار ابزار

برای اضافه کردن یک لینک میانبر سفارشی به نوار ابزار وردپرس، به سادگی کد زیر را در فایل functions.php وارد کنید.

 

اين كد يك لينك به میهن وردپرس در تولبار وردپرس شما اضافه مي كند، با استفاده از تابع add_node استدلال داده در آرايه شرح داده مي شود. بايد شناسه، عنوان، عكس و آيتم را براي لينك سفارشي خود انتخاب و جايگزين كنيد.

داشبورد

اضافه كردن يك گروه لينك سفارشي به نوار ابزار

اگر مي خواهيد لينك هاي متعددي را به به نوار ابزار اضافه و يك منوي سفارشي با كليدهاي ميانبر ايجاد كنيد، بايد براي انجام اينكار از كد والد زير استفاده كنيد.

 

با حركت موس كدهاي فرعي در زير كدهاي والد نمايان خواهند شد. در زير يك مثال از چگونگه اضافه كردن يك گروه از لينك هاي سفارشي در نوار ابزار را مشاهده مي كنيد.

در اين مثال ابتدا يك لينك ميانبر سفارشي به كد اضافه شده است. سپس لينك هاي ديگر براي ايجاد لينك هاي فرعي به آن اضافه مي شوند. براي اضافه كردن لينك همين عمل دوباره تكرار مي شود. اضافه كردن يك لينك فرعي به لينك والد به شما كمك خواهد كرد تا به لينك سفارشي خود ٬ آيتم اضافه كنيد.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.

پکیج های آموزشی

نظرات کاربران

avatar
wpDiscuz