سایت برتر

پاکسازی دیتابیس وردپرس و بهبود کارایی سایت

پاکسازی دیتابیس وردپرس

نحوه پاکسازی دیتابیس وردپرس

اگر مدتی با وردپرس کار کنید در می یابید که بهتر است دیتابیس سایت وردپرسی خود را پاکسازی کنید و جداول اضافی را از دیتابیس حذف کنید. پاکسازی دیتابیس وردپرس و تمیز کردن آن از جداول اضافی به بهبود سرعت و کارایی سایت شما و همچنین کم کردن سایز دیتابیس ( فضای مصرفی هاست شما ) . در این نوشته نحوه پاکسازی دیتابیس وردپرس را به شما عزیزان میهن وردپرسی آموزش خواهم داد.

زمانی که از وردپرس استفاده می کنید وردپرس شما بصورت نا خود آگاه جداولی بی استفاده و هرز در خود نگه می دارد . از جمله رونوشت ها و اسپم های نظرات ، نظرات موجود در سطل زباله و اطلاعات افزونه هایی که مدت هاست استفاده نشده و بی استفاده مانده است. همچنین بسیاری از اطلاعات بی استفاده دیگر . حذف این اطلاعات بی مصرف و بیهوده صد درصد به افزایش سرعت و عکس العمل سایت شما منجر می شود. ? با همه این توضیحات حتما فکر کردید چه خوب است که دیتابیس وردپرس را پاکسازی کنیم ? پس با ما همراه باشید…

قبل از شروع ، بک آپ بگیرید!

قبل از انجام هر کاری ابتدا از دیتابیس وردپرس بک آپ بگیرید. بعد از پاکسازی دیتابیس وردپرس دیگر راهی برای بازگشت اطلاعات پاکسازی شده ندارید و باید از بک آپ برای بازگدانی اطلاعات استفاده کنید.

آموزش پاکسازی دیتابیس وردپرس توسط افزونه wp-sweep

ابتدا افزونه wp-sweep را نصب و فعال کنید. سپس از قسمت ابزار ها > sweep می توانید به پنل افزونه دسترسی داشته باشید.

clean-wordpress-database

افزونه سایت شما را آنالیز کرده و اطلاعاتی درباره پاکسازی دیتابیس وردپرس به شما ارائه می کند. افزونه اطلاعات را به قسمت های ، نوشته ها ، نظرات ، اطلاعات کاربران و تنظیمات وردپرس دسته بندی می کند.

شما می توانید در این قسمت با کلیک روی دکمه sweep دیتابیس را بهینه سازی و پاکسازی کنید.

افزونه wp sweep چه چیز هایی را پاکسازی می کند؟

 • رونوشت ها
 • پیش نویس ها
 • نظرات حذف شده
 • نظرات تایید نشده
 • نظرات اسپم
 • تنظیمات غیر قابل استفاده
 • متای تکراری پست ها

خب امیدواریم با این افزونه بتوانید سایتی با دیتابیس پاکیزه داشته باشید ? هم چنین به شما پیشنهاد می کنیم با جلوگیری از انتشار مطالب تکراری در وردپرس حجم دیتابیس خود را کاهش دهید.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

 1. U5196 ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

  سلام
  قبلاً افزونه هایی در سایت نصب شده که الان حذف شدند و دیگه نیاز به اونا نیست، ولی در دیتابیس، جداول این افزونه ها هست؛ حذف کردن این جداول، مشکلی برای سایت به وجود نمیاره؟ آیا افزونه ای هست که به طور اتومات اونارو شناسایی و حذف کنه؟ به غیر از WP-Optimize.
  تشکر

 2. کاربر مهمان ۱۰ اسفند ۱۳۹۶

  با سلام، اطلاعات مربوط به اتصال به دیتابیس یک سایت وردپرسی در چه فایلی قرار دارند؟

یک پیشنهاد خوب
اگر می‌خواهید وب‌سایت خود را اصولی مدیریت کنید، دوره جامع سایت برتر را از دست ندهید. اطلاعات بیشتر... ممنون. این پیام را ببند

اگر می‌خواهید وب‌سایت خود را اصولی مدیریت کنید، دوره جامع سایت برتر را از دست ندهید.

اطلاعات بیشتر...