حل مشکل وردپرس هنگام تغییر آدرس در بخش تنظیمات

3.5 / 5. تعداد رای: 2

حل مشکل وردپرس هنگام تغییر آدرس

اگر اوایل کار با وردپرس هستید ممکن است کارهایی انجام دهید که منجر به بهم ریختن کل سایت شما شود. یکی از این کارهای خطرناک، استفاده از بخش تنظیمات عمومی برای تغییر آدرس سایت است. متاسفانه خیلی از کاربران خیال می‌کنند که با تغییر آدرس نشانی وردپرس از بخش تنظیمات سایت، آدرس سایت آنها به هر آدرسی که دوست دارند تغییر می‌کند. غافل از اینکه دامینی هم در کار است و برای اینکار باید مراحل تغییر آدرس سایت وردپرس را انجام دهند.

حل مشکل وردپرس هنگام تغییر آدرس

در هر صورت حالا که کار از کار گذشته و آدرس را تغییر داده‌اید. باید نوش دارویی برای حل مشکل پیدا کنیم. راه اصلی حل این مشکل استفاده از PhpMyAdmin است که به شما امکان تغییر تنظیمات اصلی وردپرس از طریق دیتابیس را خواهد داد.

ابتدا وارد سی پنل شوید. معمولا ادرس ورود به سی پنل به شکل hosseinirad.com/cpanel خواهد بود.

ورود به سی پنل

بعد از ورود به سی پنل، روی PhpMyAdmin کلیک کنید تا وارد پنل مدیریت دیتابیس های خود شوید.

phpmyadmin

بعد از ورود به phpmyadmin باید از سمت چپ صفحه روی دیتابیس وردپرس خود کلیک کنید. اگر نام دیتابیس را نمی‌دانید، باید از فایل wp-config.php نام دیتابیس را پیدا کنید.

نام دیتابیس

حالا سمت چپ صفحه لیست جداول دیتابیس را مشاهده می‌کنید. سپس از لیست جداول دیتابیس، جدول options را باز کنید.

جدول wp_options

حالا دو گزینه اول در لیست ردیف‌های جداول یعنی siteurl و home را مشاهده می‌کنید. را نام سایت مقابل این دو ردیف دوبار کلیک کنید تا بتوانید آنها را تغییر دهید.

تغییر ادرس سایت وردپرس

پس از تغییر مشاهده می‌کنید که سایت شما به حالت قبلی خود بازگشته و مشکل شما برطرف شده. نوش داروی شما عمل کرد. موفق باشید 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. U319303 ۱۵ بهمن ۱۴۰۲

    من بعد از صفحه اصلی سایت یه عبارت نامفهوم اومده! (?v=86b00ba32b0c)
    از کجا میتونم درستش کنم؟!