وردپرس 5.1

در تاریخ پنجشنبه ۲۱ فوریه ۲۰۱۹ وردپرس ۵.۱ با نام Betty منتشر شد. Betty Carter موزیسین معروف جاز هست که وردپرس اینبار نسخه جدید خود را با نام این شخص منتشر کرده. در نسخه ۵.۱ وردپرس ورژن دیتابیس یا db_version به 44719 تغییر کرد.

برای آپدیت کردن وردپرس به نسخه ۵.۱ کافیست از بخش پیشخوان > بروز‌رسانی‌ها می‌توانید آپدیت خودکار را انجام دهید. اگر آپدیت خودکار وردپرس برای شما کار نکرد می‌توانید از آموزش آپدیت دستی وردپرس استفاده کنید.

امکانات نسخه 5.1 وردپرس

در هر صورت وردپرس 5.1 دارای امکانات جدیدی هست که اون‌ها رو تک تک بررسی می‌کنیم.

بهبود ویرایشگر وردپرس

بهبود‌های وردپرس

به گفته تیم وردپرس، پیرو ارائه گوتنبرگ ارائه شده در نسخه ۵ وردپرس، نسخه ۵.۱ بیشتر روی جلا دادن به این ویرایشگر متمرکز شده. پس کارایی ویرایشگر بهتر شده و مشکلات آن برطرف شده.

سلامت سایت

نسخه 5.1 وردپرس به سلامت سایت شما اهمیت زیادی می‌دهد. پس به سرعت و امنیت سایت شما هم اهمیت خواهد داد. بنابراین اگر از نسخه‌های قدیمی وردپرس استفاده می‌کنید، به شما اخطار خواهد داد که نسخه PHP را به نسخه بالاتر ارتقا دهید.

سلامت سایت در نسخه جدید وردپرس

علاوه بر این، زمانی که یک افزونه نصب کنید و این افزونه با نسخه PHP شما سازگار نباشد، وردپرس اجازه نصب افزونه را نخواهد داد. بنابر‌این مشکلات ۷۰ درصد از تیکت‌های بخش پشتیبانی ما هم برطرف خواهد شد. ‌:)

بهبود کارایی ویرایشگر وردپرس

حالا ویرایشگر وردپرس سریع‌تر اجرا می‌شود و تایپ‌کردن در گوتنبرگ وردپرس بسیار ساده‌تر و نرم‌تر شده.

بهبود کارایی ویرایشگر وردپرس

علاوه بر موارد بالا، یکسری تغییرات برای بهبود توسعه در دسترس دولوپر‌های وردپرس قرار گرفته که امکانات عالی را برای ساخت قالب‌ها و پلاگین‌های وردپرس به توسعه دهندگان وردپرس خواهد داد.

منبع: WordPress.org

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.