امکانات و ویژگی های نسخه وردپرس 4.9

امکانات و ویژگی های جدید در وردپرس 4.9

چند روز پیش نسخه بتا وردپرس 4.9 در سایت wordpress.org منتشر شد، به طور قطع در هر نسخه نسبت به نسخه قبلی امکانات و قابلیت های بیشتری افزوده می شود.

پیش بینی شده است نسخه وردپرس 4.9 در تاریخ 14 نوامبر سال 2017 منتشر شود. در ابتدا نسخه بتا وارد بازار شده است تا با ویژگی و امکانات نسخه جدید رو به رو شوید. به علاوه شما می توانید نسخه بتا را با افزونه WordPress Beta Tester تست کنید و از امکانات آن برخوردار شوید. یک نسخه در حال توسعه می باشد.

ذخیره و تغییرات قالب در بخش سفارش سازی

اولین تغییر در قسمت سفارشی سازی قالب وردپرس صورت گرفته است در این بخش شما می توانید تغییرات خود را به صورت پیش نویس ذخیره کنید و تنها خودتان تغییرات را مشاهده کنید و یا یک زمانبندی برای اعمال تغییرات قالب وردپرس در نظر بگیرید که پس از آن تاریخ تغییرات لحاظ شود.

یکی دیگر از امکانات بخش سفارش سازی این است که پیش نمایش تغییرات خود را با یک URL یا آدرس به اشتراک بگذارید و این آدرس را برای کاربر دلخواه خود ارسال کنید تا پیش نمایش تغییرات در بخش سفارش سازی قالب مشاهده کنند.

ذخیره پیش نویس تغییرات در سفارش سازی

ابزارک گالری جدید

در وردپرس 4.8 ابزارک های تصویری و صوتی و ویدئویی به بخش ابزارک ها اضافه شد، در این نسخه ابزارک گالری افزوده شده و به راحتی می توانید یک گالری ساده در بخش سایدبار نمایش دهید.

افزودن گالری در سایدبار

افزودن دکمه رسانه در ابزارک متن

تا قبل از نسخه 4.9 شما برای اضافه کردن تصویر در قسمت ابزارک متن باید حتما از کد html استفاده می کردید اما در این نسخه این مشکل رفع شده است و به راحتی می توانید با کلیک بر روی دکمه Add media در ابزارک متن تصویر یا ویدیو دلخواه خود را اضافه کنید.

افزودن رسانه در ابزارک متن

تغییرات ویرایش کد CSS در بخش سفارش سازی

در این نسخه در بخش CSS های اضافی تغییراتی صورت گرفته است، یک ویرایشگر پیشرفته در اینجا مانند دیگر ویرایشگرها اصافه شده و نیز امکان syntax highlighting یا کدهای پیشنهادی را دارا می باشد.

ویرایشگر پیشرفته وردپرس در سفارش سازی

اگر از این قابلیت راضی نیستید به منو کاربران/ شناسنامه های من رفته و  تیک گزینه syntax highlighting را بردارید تا این ویژگی غیر فعال شود.

غیر فعال کردن حالت پیشنهادی

این هم از امکانات نسخه 4.9 وردپرس 🙂

موفق و پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.