وردپرس 4.7 چه ویژگی هایی دارد؟

  • بروزرسانی شده در

0 / 5. تعداد رای: 0

ویژگی های جدید وردپرس نسخه ۴.۷

ویژگی های جدید وردپرس 4.7

نسخه ۴.۷ وردپرس آخرین نسخه وردپرس در سال 2016 میباشد که پیشرفت های جدید به ارمغان آورده و اشکالات را رفع کرده است. در این مقاله ما به شما ویژگی های جدید وردپرس نسخه ۴.۷ را نمایش میدهیم. اگر سایت شما قادر به آپدیت خودکار وردپرس به نسخه ۴.۷ نیست باید بصورت دستی شروع به آپدیت کنید. فراموش نکنید که قبل از شروع آپدیت از وردپرس پشتیبان گیری کامل بگیرید.

قالب جدید پیش فرض ۲۰۱۷

بیست هفده

وردپرس  ۴.۷ آخرین نسخه سال ۲۰۱۶ است. این یک سنت است که وردپرس هرساله یک تم جدید به نام سال جدید انتشار دهد.

تم های پیش فرض به جای تمرکز روی وبلاگ با تمرکز روی وب سایتهای کسب و کار می آیند. حتی با یک محتوای استارت آپ برای کمک به کاربران جدیدی که یک وب سایت جدید را در چند دقیقه شروع می‌کنند همراه است. بیست هفده برای استفاده بعنوان یک وبلاگ به اندازه کافی انعطاف پذیر است. یک نکته جالب در موررد بیست هفده ترد تایپوگرافی است که روی صفحه خوب به نظر میرسد. (البته برای سایت های انگلیسی نه فارسی :دی )

دیگر ویژگی های قابل توجه قاب عبارتند از : تصویر شاخص بزرگ،سربرگ تمام صفحه تصویر و ویدئو و کاملا رسپانسیو. تمام این عناصر ٬ بیست هفده را یک قالب شروع خوب برای هر نوع وب سایتی میسازد.

پشتیبانی از سربرگ ویدئو در وردپرس ۴.۷

سربرگ ویدئو

وردپرس ۴.۷ پشتیبانی سربرگ ویدئو برای تم ها را به ارمغان می آورد. بسیاری از قالب های رایگان و قالب های پولی وردپرس به کاربران اجازه افزودن نمایش ویدئو تمام صفحه را میدهد. کاربران میتوانند ویدئوهای خود را با فرمت mp4 آپلود کنند یا ویدئوی یوتیوب اضافه کنند.

پشتیبانی از متون دمو برای قالب ها

محتوای شروع کننده

برخی قالب های پولی وردپرس به مشتری های خود اجازه ی وارد کردن محتوای شروع زمان خریداری قالب را میدهند.  هدف از این محتوا راه اندازی سریع سایت برای کاربران با محتوای ساختگی میباشد که بعدا میتوانند برای رفع نیازهای خود آنرا ویرایش کنند. وردپرس ۴.۷ قابلیت های مشابه را برای قالب وردپرس به ارمغان می آورد. قالب هم اکنون میتواند بصورت خودکار محتوای دمو روی سایت تازه اضافه کند.

پیش نمایش PDF در وردپرس

pdf-thumbnails

وردپرس ۴.۷ ریز پیش نمایشی برای فایلهای pdf تولید می‌کند و آنها را در کتابخانه های رسانه نمایش میدهد. زمانیکه شما pdf اضافه میکنید وردپرس یک آیکون سند عمومی نمایش میدهد. کاربران مجبور به استفاده از افزونه های pdf مختلف برای پیش نمایش تصویر بندانگشتی هستند. این ویژگی یک تصویر برای صفحه اول pdf در طول آپلود ایجاد می‌کند. سپس این تصویر در اندازه های مختلف ذخیره میشود و در کتابخانه رسانه و پنجره آپلود رسانه و صفحات پیوست نمایش داده میشود.

میانبرهای ویرایش در پیش نمایش سفارشی

ویرایش قالب

وردپرس ۴.۷ میانبرهای ویرایش را در پیش نمایش سفارشی به ارمغان می آورد. این کلیدهای میانبر ویرایش، آیتم های آبی کوچکی بر روی آیتم قابل ویرایش در پیش نمایش زنده تم قرار داده اند. برای کاربران جدید بسیار مفید خواهد بود که میتوانند تنها با یک کلیک آیتم را ویرایش کنند. اگر برای قالب خود میانبر ویرایش ندیدید تعجب نکنید زیرا یک ویژگی جدید است که ممکن است با قالب فعلی شما در دسترس نباشد. این قابلیت چیزی شبیه ویژوال کامپوزر است.

افزودن CSS سفارشی در پیش نمایش زنده

css سفارشی

گاهی اوقات نیاز دارید که به سایت خود css اضافه کنید. وردپرس ۴.۷ به شما اجازه افزودن css سفارشی را میدهد و شما میتوانید تغییرات پیش نمایش زنده را ببینید.

کنترل زبان بخش مدیریت

زبان مدیریت

وردپرس ۴.۷ اجازه میدهد تا کاربران برای تغییر زبان بخش مدیریت از پروفایل شخصی خود استفاده کنند. قبل از اینکه کاربر بتواند تعویض کند شما نیاز به نصب زبان دارید. اما این را بدانید زبان برای هر کاربر می تواند متفاوت باشد که این عالیست!

بهبود ویرایشگر دیداری

تغییرات ویرایشگر

ویرایشگر پست در وردپرس جایی است که در آن کاربران بیشتر زمان خود را صرف ایجاد محتوا می‌کنند. هر نسخه وردپرس تلاش می‌کند تجربه ویرایش را با آسانتر کردن آن بهبود بخشد.  وردپرس ۴.۷ تغییرات مهمی را برای ویرایشگر به ارمغان می آورد. کاربران میتوانند در راهنمای ابزار و منوهای کشویی٬ میانبرهای صفحه کلید را مشاهده کنند. پاراگراف و عنوان منوی انتخاب در حال حاضر در نوار بالای صفحه مشاهده میشوند.دکمه خط فاصله حذف شده و دکمه خط های خط خورده و افقی به نوار kitchen sink منتقل شده اند.

تغییرات دیگر برای توسعه دهندگان

وردپرس ۴.۷ تغییرات زیادی برای توسعه دهندگان به همراه دارد در اینجا برخی از آنها را توضیح خواهم داد:

بهبود سفارشی سازی قالب ها

وردپرس دارای صفحه قالب سفارشی است که به کاربران و توسعه دهندگان قالب اجازه ی ایجاد لایه های مختلف برای صفحه در وردپرس را میدهد. این عملکرد برای تمام نوع های پست شامل پست سفارشی بکار خواهد رفت.

Rest API

وردپرس جدید یک rest api ایجاد کرده که می تواند دنیای توسعه وردپرس را از این به بعد دستخوش تغییرات عظیمی کند.

متن ALT قابل دسترسی برای تصاویر

وردپرس بصورت خودکار از نام فایل بعنوان عنوان و متن جایگزین برای تصاویر اضافه شده در وردپرس استفاده میکرد. در نسخه ۴.۷ وردپرس٬ کاربران می توانند خودشان تگ alt تصاویر را مشخص کنند که این عالی است برای سئوی سایت شما!

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. U6769 ۷ خرداد ۱۳۹۶

    سلام خواستم بدونم وردپرس 4.7.4 از چه ورژنی از PHP  نیاز دارد؟

  2. کاربر مهمان ۲۰ آذر ۱۳۹۵