وردپرس 4.4 فارسی منتشر شد

0 / 5. تعداد رای: 0

download wordpress

امروز وردپرس به نسخه 4.4 با نام Clifford آپدیت شد. آیا می‌‌دانید در این نسخه چه تغییراتی ایجاد شده؟ امروز می‌‌خواهم تغییرات بزرگ و کوچکی که در این نسخه ایجاد شده است را به شما معرفی کنم. شعار وردپرس نسخه 4.4 این است:

wordpress 4.4 makes your site more connected and responsive

وردپرس 4.4 سایت شما را بیشتر متصل و واکنش‌‌گرا خواهد کرد.

اما واقعا منظور سازندگان وردپرس از این جمله چیست؟ چه چیزی در وردپرس نسخه جدید تغییر کرده؟

قالب وردپرس دو هزار و شانزده

همان‌‌طور که اطلاع دارید وردپرس هر سال قالب جدیدی را با نام‌‌گذاری همان سال ارائه می‌‌کند. قالب دو هزار و شانزده هم امسال با نسخه 4.4 وردپرس ارائه شده، این قالب که ظاهری بسیار ساده دارد اما به خوبی برای موبایل و تبلت رسپانسیو شده است. همان‌‌طور که اطلاع دارید اکثر کاربران وب، موبایل و تبلت‌‌های هوشمند هستند، پس تیم وردپرس سعی کرده در قالب جدید خود بیشتر به رسپانسیو و ساده بودن قالب بپردازد.

تصاویر رسپانسیو

حالا وردپرس تصاویر را در سایز‌‌های مختلف به‌‌صورت رسپانسیو و بهینه‌‌تر در دستگاه‌‌های مختلف نمایش می‌‌دهد. شما دیگر برای رسپانسیو کردن تصاویر سایت خود نیازی به دستکاری در کد‌‌های قالب ندارید!

نمایش پست سایت در سایت وردپرسی دیگر

نمایش یک مطلب از سایت در سایت های دیگر

در نسخه جدید وردپرس کافی‌‌ است فقط لینک یک مطلب از سایت شما در متن سایت وردپرسی دیگر کپی شود! آنگاه خواهید دید که پست به شکل زیبایی در سایت دیگر نمایش داده می‌‌شود.

embed های جدید در وردپرس

Embed Codeهای بیشتر…

علاوه‌‌بر پیش‌‌نمایش پست‌‌ها شما می‌‌توانید با کپی کردن لینک مطالب از سایت‌‌های Cloudup, Reddit Comments, ReverbNation, Speaker Deck, و VideoPress یک پیش‌‌نمایش از آن‌‌ها در سایت خود داشته باشید.

علاوه بر این‌‌ها تغییراتی هم در ظاهر دکمه‌‌های پنل مدیریت سایت خود خواهید دید که وردپرس را کمی شیک تر کرده است.

پس مثل همیشه در این نسخه هم وردپرس سعی کرده ایرادات و مشکلات خود را برطرف کند تا حرفه ای باشد. به امید روزی که اعلام کنیم 70 درصد سایت‌‌های دنیا از وردپرس استفاده می‌‌کنند. شب و روز شما عالی!

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. کاربر مهمان ۵ دی ۱۳۹۴

    سلام
    چرا وردپرس 4.4 با اين كه دو هفته‌س اومده اما فارسي نشده هنوز؟