پیشنهاد شگفت انگیز با شمارش معکوس در ووکامرس

3.6 / 5. تعداد رای: 9

شاید دیده باشید سایت‌هایی مثل دیجی کالا بخشی به نام پیشنهاد شگفت‌انگیز دارند که همراه با یک شمارش معکوس، تعدادی از محصولات تخفیف دار را نمایش می‌دهند. امروز می‌خواهیم چنین بخشی با هم طراحی کنیم.

همان‌طور که می‌دانید ووکامرس یک پلاگین بسیار حرفه‌ای فروشگاه‌ساز است که به شما کمک می‌کند فروشگاه خود را روی وردپرس پیاده کنید و به‌راحتی از امکانات رایگان ووکامرس استفاده کنید و کسب درآمد کنید. اما همین‌که شما روی وردپرس افزونه ووکامرس را نصب کنید و شروع کنید به قرار دادن محصولات کافی نیست.

درواقع شما باید کاری کنید که کاربران برای خرید از سایت شما هیجان بیشتری داشته باشند و بخواهند که از میان سایت‌ها و فروشگاه‌های مختلف شما را انتخاب کنند. یکی از این کارها استفاده از شمارش معکوس در ووکامرس است که می‌تواند در این زمینه و در بالا رفتن فروش شما تأثیر زیادی داشته باشد.

افزودن تایمر به محصولات ویژه ووکامرس

زمانی که شما سایت خود را راه‌اندازی می‌کنید باید به‌دنبال راه‌هایی باشید که بتوانید مخاطبان بیشتری را به سمت خود جذب کنید. شما باید کاری کنید که از تعداد بسیار زیادی سایت که در زمینهٔ سایت شما فعالیت می‌کنند پیشی بگیرید و بتوانید نسبت به وب‌سایت رقیب رتبه بهتری را کسب کنید.

دلیل نمایش شمارش معکوس

قرار دادن شمارش معکوس در فروشگاه باعث می‌شود که کاربر به خرید از فروشگاه شما ترغیب شود و به‌دنبال این موضوع فروش شما تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند. شما باید برخی اوقات تخفیفاتی را در سایت خود قرار دهید تا بتوانید رضایت مشتریان خود را جلب کنید.

به‌دنبال این کار کاربران و بازدیدکنندگان شما را به دیگر کاربران نیز معرفی می‌کنند و این تأثیر بسیار زیادی در افزایش ترافیک سایت شما دارد. قرار دادن این پلاگین در سایت می‌تواند بسیار کاربردی و مفید باشد و درواقع شاید بهترین کار برای جذب مشتری به‌شمار می‌رود.

digikala countdownn
پیشنهاد شگفت انگیز دیجی کالا

خب این کار را چگونه می توانیم انجام دهیم ؟ راه‌ های متفاوتی وجود دارد که شما بتوانید این کار را انجام دهید و ما در میهن وردپرس مقاله‌های بسیار زیادی را به شما معرفی کردیم که می‌توانید بامطالعه آن‌ها یک وب‌سایت حرفه‌ای و پربازدید داشته باشید. اما امروز قصد داریم در این مقاله به شما آموزش دهیم که چگونه این شمارش معکوس را فعال کنید.

چطور شمارش معکوس را فعال کنیم

خیلی ساده است با یک پلاگین وردپرسی به نام المنتور و قالبی که قابلیت شمارش معکوس را به المنتور اضافه کنه ، البته خود المنتور ممکن است که یک شمارش معکوس را داشته باشد ، اما کاربرد چندانی ندارد. پس با من همراه باشید.

برای اینکه به کاربر این حس را القا کنیم که درحال از دست دادن فرصت شگفت انگیز است یک count down یا شمارش معکوس روی محصولات قرار می دهند که یک تکنیک مهم بازاریابی است. بریم که باهم بسازیمش :

مرحله اول: نصب المنتور و وردپرس و اهورا

در مرحله ی اول نیاز است که یک سایت وردپرسی را بسازیم و بعد از آن پلاگین صفحه ساز المنتور را برروی آن نصب کنیم . پس از آن به یک قالب وردپرسی نیاز داریم که المان شمارش معکوس را برای ما به المنتور اضافه کند . مثل قالب فارسی اهورا که توسط تیم میهن وردپرس ساخته شده و یکی از بهترین قالب های ایرانی است .

اگر درباره ی المان های المنتور اهورا چیزی نمی دانید مطلب لیست المان‌های المنتور قالب اهورا را ببینید.

همچنین قالب شما باید با المنتور سازگاری داشته باشد که باز هم پیشنهاد ما قالب اهورا است. یکی از دموهای قالب اهورا را نصب می کنیم و از بالای صفحه ویرایش با المنتور را کلیک می کنیم.

edit with elementor
ویرایش با المنتور

بعد از باز شدن صفحه برای ویرایش سکشن جدیدی برای قرار دادن شمارش معکوس ایجاد کرده و یک عنوان در آن قرار می دهیم.

section in elementor for countdown
ایجاد سکشن و عنوان برای شمارش معکوس

افزودن المنت شمارش معکوس به صفحه

حالا از لیست المان های المنتور شمارش معکوس را جستجو می کنیم . همانطور که می بینید ، 4 نوع شمارش معکوس در قالب وردپرس اهورا قرار دارد. شما می توانید برحسب نیاز و البته سلیقه ی خودتان یکی از آن ها را انتخاب کنید.

countdown element in elementor for ahura
المان شمارش معکوس قالب اهورا

خب یکی از این المان ها را نتخاب می کنیم و بعد از آن نیاز به یک المان برای نمایش محصولات داریم . وقتی محصولات را در المان های المنتور جستجو کنید ، شگفت زده خواهید شد. این تعداد المان برای نمایش محصولات به جرات می گویم که درهیچ قالبی وجود ندارد . پس همین الان برای خرید قالب اهورا اقدام کنید.

products in elementor for ahura
المان محصولات در قالب اهورا

یک المنت در قالب اهورا ایجاد کرده ایم که دقیقا شبیه خود پیشنهاد های شگفت انگیز دیجی کالا است . از آن نیز می توانید استفاده کنید.

digikala element in ahura
المان تخفیف های ویژه مشابه دیجی کالا

خب از لیست محصولات یکی را به دلخواه استفاده می کنم ، ترجیحا ارتفاع آن کم باشد و در سکشن قرار می دهم . اما من می خواهم که محصولات در کنار تایمر شمارش معکوس قرار بگیره نه در زیر آن .

products and countdown in page
عمودی بودن المان ها در المنتور

اما راه حل چیست؟ شمارش معکوس را به یک کانتینر دو ستونه انتقال داده و در کانتینر دیگر محصولات را قرار می دهم.

products and countdown in page landscape
افقی شدن المان ها در المنتور

تنظیماتی را روی محصولات و شمارش معکوس انجام می دهم و ظاهر مطلوب تری را برای آن آماده میسازم. و برای اینکه کاربر متوجه شود که این تایمر برای چه کاری است ، یک عنوان به بالای آن اضافه می کنیم.

title for countdown
عنوان برای شمارش معکوس

این بخش را برای موبایل نیز بهینه کنید . اگرمایلید در مورد بهینه کردن برای موبایل بیشتر بدانید طراحی صفحات ریسپانسیو در المنتور را مطالعه بفرمایید .در پایان ، می توانید بخشی مانند تصویر زیر را در صفحه ی خود بسازید.

نتیجه‌گیری

ایجاد پیشنهاد شگفت‌انگیز با شمارش معکوس در ووکامرس می‌تواند به افزایش فروش و جذب مشتریان جدید کمک کند. با استفاده از افزونه‌های مناسب و پیکربندی صحیح، می‌توانید این نوع پیشنهادها را به صورت حرفه‌ای و کارآمد در فروشگاه آنلاین خود اجرا کنید. به خاطر داشته باشید که تبلیغات مناسب و بازاریابی فعال نیز نقش مهمی در موفقیت این استراتژی دارند.

شاد و پیروز باشید . 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟