چرا طراحی سایت مهم است؟

0 / 5. تعداد رای: 0

طراحی سایت

چرا طراحی سایت مهم است

امروز می خواهیم به پاسخ یک سوال برسیم. چرا طراحی سایت مهم است؟ واقعا دلیل اینکه چیدمان سایت را باید به شکلی منظم و زیبا طراحی کنیم چیست؟

فرض کنید صفحه ای که الان در حال خواندن آن هستید صفحه ای بی روح بود ، یک صفحه کاملا سفید بدون هیچگونه رنگ و لعاب ! یا صفحه ای با پس زمینه سیاه و بدون تصویر. آیا حاضر به ماندن در چنین سایتی هستید؟ مشتری یا بازدید کننده سایت شما هم دقیقا همین حس و حال را خواهد داشت. اگر سایت شما چیدمان و طرح زیبایی داشته باشد مشتری دوست ندارد دست از گشت و گذار در سایت شما بر دارد اما اگر سایتی خسته و بی روح و بدون استایل داشته باشید مشتری سریعا سایت شما را ترک خواهد کرد.

اهمیت وجود جستجو در سایت

فرض کنید دنبال مطلبی در مورد طراحی سایت هستید. در گوگل جستجو می کنید و سایتی خوب را پیدا می کنید. حالا قصد دارید در مورد طراحی سایت داینامیک کمی بیشتر بدانید. خب بلافاصله سراغ جستجو آن سایت می روید. مشتریان شما هم دقیقا همین کار را انجام می دهند. پس از طراح سایت خود بخوانید تا حتما فمی برای جستجو در محتوای سایت شما طراحی کند چون از نظر طراحی امری بسیار مهم است.

خوانا بودن سایت برای بازدید کننده و مشتری

اگر سایت شما از قوانین و الگو های بروز طراحی سایت استفاده نکرده باشد و همانطور که عرض کردم طراحی و استایل مناسبی نداشته باشد کاربر سر در گم می شود. طراحی چیدمان سایت باید بگونه ای باشد که هر فردی ، اعم از کسانی که یک عمر با اینترنت سر و کار داشته اند و کسانی که تنها چند بار در اینترنت وبگردی کرده اند بتواند سایت شما را به خوبی مرور کند. یعنی به کاربر نشان دهد که محتوا ، مطالب مهم ، مطالب جدید ، باکس جستجو و … هر کدام کجای سایت شما قرار دارند. یک سایت واضح و منظم!

نمایش برند در سایت

طراحی وبسایت شما باید به شکلی باشد که برند سایتتان را به خوبی در معرض بازدید کننده قرار دهد. استفاده از سربرگ های چسبان ( sticky ) و جای گذاری لوگوی شما در قسمتی مناسب از وبسایت ( مثلا بالای سایت ) به شکلی که در معرض دید بازدید کننده قرار بگیرد می تواند یک امتیاز مثبت برای ثبت برند شما در ذهن عموم باشد.

زیبایی در طراحی سایت

یک سایت خوب سایتی است که برای بازدید کننده زیبا باشد. البته فراموش نکنید همیشه نباید زیبایی فدای محتوای خوب شود. منظور از زیبایی استفاده از تصاویر بسیار زیاد که باعث کاهش سرعت لود صفحات می شوند نیست. زیبایی در طراحی سایت به معنای چیدمان دقیق و رنگبندی مناسب سایت بصورتی است که برای بازدید کننده احساس خوشایندی از گشت و گذار در سایت شما ایجاد کند.

واکنش گرا بودن سایت

دیگر نیازی به ذکر این نکته نیست که سایت شما باید واکنش گرا باشد! در مورد اهمیت واکنش گرا بودن سایت قبلا بصورت کامل توضیح داده شده و تنها این نکته را عرض کنم که واکنش گرا بودن سایت شما برای آن دسته از کاربرانی که از موبایل استفاده می کنند بسیار مهم است.

اگر بدانید که چرا طراحی سایت مهم است و زیبایی و منظم بودن سایت شما چه تاثیری در رشد کسب و کار آنلاین شما دارد متوجه خواهید شد که همین حالا به یک شرکت طراحی سایت مناسب برای طراحی یک سایت زیبا و منظم دارید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟