حذف پیام های مزاحم در پنل مدیریت وردپرس

0 / 5. تعداد رای: 0

حذف پیام های مزاحم در پنل مدیریت وردپرس

امروز قصد داریم نحوه پاک کردن پیغام‌های مزاحم در پیشخوان وردپرس را به شما عزیزان آموزش دهیم. شاید برای شما هم پیش‌آمده باشد هنگامی‌که در پیشخوان مدیریت وردپرس خود در حال کار کردن هستید با پیغام‌های مزاحمی متعددی مانند تصویر زیر روبه‌رو می‌شوید:

پیغام مزاحم
پیغام مزاحم

تصویر بالا یکی از نمونه‌هایی از پیغام‌های مزاحم در پیشخوان وردپرس است؛ که شما هنگامی‌که در حال کار کردن در بخش‌های مختلف آن هستید صفحه را شلوغ کرده‌اند و نظم صفحه را به‌هم‌ریخته است. این پیغام‌ها در وردپرس باعث شده که سرعت کاری شما کاهش یابد و به‌سختی گزینه موردنظر خود را پیدا کنید. حالا برای درک بهتر مطلب چند مثال می‌زنیم:

  • هنگامی‌که افزونه یا قالبی به شما پیشنهاد می‌کند نسخه حرفه‌ای آن را تهیه کنید.
  • هنگامی‌که افزونه‌ای می‌گوید جهت بهبود اجازه دهید اطلاعات شخصی شما را جمع کنیم.
  • قالب یا افزونه‌ای نیاز به نصب افزونه‌های اضافی دارد.

این‌ها مثال‌هایی از پیغام‌های مزاحم ساخته‌شده توسط بعضی از افزونه‌ها یا قالب‌ها است که در بالای صفحه پیشخوان وردپرس آن‌ها را مشاهده می‌کنید.

حالا می‌خواهیم باهم این مشکل را بدون کد نویسی و با نصب دو افزونه متفاوت برطرف کنیم.

آموزش حذف پیام های مزاحم در پنل مدیریت وردپرس

برای پاک کردن پیغام‌های مزاحم پیشخوان وردپرس به یک افزونه به نام Webcraftic Disable Admin Notices Individually نیاز داریم. نام این پلاگین را در مخزن وردپرس جستجو کنید و آن را بر روی سایت خود نصب و فعال‌سازی کنید.( آموزش نصب افزونه در وردپرس را ببینید.) این افزونه به‌صورت رایگان در اختیار شما قرارگرفته است.

نصب افزونه
نصب افزونه

بعد از نصب و فعال کردن افزونه Webcraftic Disable Admin Notices Individually در زیر هر یک از پیغام‌های مزاحم یک گزینه با نام Hide notification forever ایجاد می‌شود که با کلیک بر روی این گزینه پیغام مزاحم موردنظر شما پاک می‌شود.

آموزش بازگردانی پیام پاک شده

حالا قصد داریم پیغام‌های مزاحمی را که حذف کردیم را به پنل مدیریت برگردانیم تا اگر به یکی از آن‌ها نیاز داشتیم، استفاده کنیم. برای بازگرداندن پیغام‌های مزاحم حذف‌شده در پیشخوان وردپرس ابتدا مانند تصویر زیر به بخش تنظیمات بروید و گزینه Hide admin notices انتخاب کنید. مانند تصویر زیر:

تنظیمات افزونه
تنظیمات افزونه

بعد از انتخاب کردن گزینه Hide Admin Notices بخش Reset Notices را انتخاب کنید تا موارد پاک‌شده بازگردانده شوند.

بازگردانی پیغام‌ها
بازگردانی پیغام‌ها

بعد از انتخاب کردن این گزینه پیغام‌های پاک‌شده برگردانده می‌شوند.

آموزش پاک کردن پیغام‌های مزاحم پیشخوان وردپرس با افزونه Hide All Notices

کمی بالاتر با استفاده از افزونه Webcraftic Disable Admin Notices Individually پیغام‌های مزاحم پیشخوان وردپرس را پاک کردیم و به شما آموزش دادیم که چگونه می‌توان آن‌ها را بازگردانی کرد؛ حالا در اینجا قصد داریم نحوه مخفی کردن پیغام‌های مزاحم پیشخوان وردپرس را با یک افزونه دیگر به اسم پلاگین Hide All Notices را به شما آموزش دهیم.

این افزونه مانند پلاگین بالا یک افزونه بسیار خوب و کاربردی برای پاک کردن پیغام مزاحم در پیشخوان وردپرس است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

ابتدا وارد پیشخوان» افزونه‌‌ها» افزودن شوید و پلاگین Hide All Notices را از مخزن وردپرس به‌صورت کاملا رایگان نصب و بر روی سایت خود فعال کنید.

نصب افزونه
نصب افزونه

پس از نصب و فعال‌سازی افزونه Hide All Notices تمام پیغام‌های مزاحم در پیشخوان وردپرس به‌صورت خودکار پاک می‌شوند و نیازی نیست شما تنظیمات خاصی را اعمال کنید.

به همین راحتی! پیغام‌های مزاحم خود را در پیشخوان وردپرس پاک کنید. درنتیجه؛ شما با طی کردن روند بالا و نصب یکی از افزونه‌های گفته‌شده نه تنها از دردسر پیغام‌های مزاحم راحت می‌شوید بلکه سرعت کار خود را چند برابر می‌کنید و راحت‌تر به فعالیت خود در سایت می‌پردازید.

امیدواریم این مقاله به شما برای حذف پیام های مزاحم در پنل مدیریت وردپرس کمک کرده باشد. موفق و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟