دوره جامع مدیریت سایت

بررسی غلط های املایی در وردپرس با TinyMCE Spellcheck

بررسی غلط های املایی در وردپرس با TinyMCE Spellcheck

بررسی غلط های املایی در وردپرس

یکی از بیشترین شکایاتی که مبتدیان وردپرس دارند در مورد نداشتن توانایی برای بررسی املایی در ویرایش پست میباشد. در این مقاله راههای بررسی غلط املایی و گرامر در وردپرس را آموزش میدهیم. این روش برای افرادی که سایت چند زبانه دارند مناسب می باشد.

افزودن دکمه ی Spell Check به ویرایشگر پست وردپرس

اولین قدم نصب و راه اندازی افزونه  TinyMCE Spellcheck میباشد.

پس از فعال سازی به کاربران>شناسنامه شما برای پیکر بندی تنظیمات افزونه بروید.

تنظیمات غلط گیری

با نگاه به زیر بخش غلط گیری شروع کنید,در آنجا میتوانید افزونه را برای بررسی خودکار محتوای پست در زمان انتشار یا آپدیت فعال کنید. همچنین میتوانید مجموعه را برای قواعد دستور زبان و سبک بررسی کنید. توصیه میکنیم عبارات پیچیده و مجهول را تیک بزنید. پس از انجام روی ذخیره پروفایل برای ذخیره تغییرات کلیک کنید.

اکنون هنگام نوشتن پست گزینه جدیدی به نام بررسی غلط املایی یا ویرایش در ویرایشگر میبینید. وقتی روی این گزینه کلیک کنید بررسی غلط گیری روی محتوا با استفاده از قوانین تنظیم شده اجرا میشود.

بررسی غلط املایی پست

نصب افزونه After the Deadline روی مرورگر

بررسی غلط املائی TinyMCE در واقع یک افزونه وردپرس مستقل آپدیت نشده است. این افزونه بخشی از افزونه  JetPack است که کاربران را نیازمند ثبت نام در سایت wordpress.com می‌کند. اگر نمیخواهید غلط یاب TinyMCE را نصب کنید میتوانید از افزونه After the Deadline برای Google Chrome یا Firefox استفاده کنید.

برای پیکر بندی غلط گیری به تنظیمات افزونه بروید. در گوگل کروم قادر به دیدن آیکون پایان مهلت در منوی آدرس هستید. با کلیک روی آن منوی ATD actions باز میشود که نیاز است برای پیکربندی قوانین غلط گیری روی View Options کلیک کنید.

کروم atd

در فایر فاکس باید افزونه مدیریت را از منوی اصلی باز کرده یا کلیدهای CTRL+SHIFT+A را همزمان با هم انتخاب کنید. برای پیکر بندی تنظیمات غلط گیری روی Options کلیک کنید.

فایر فاکس atd

پس از فعال کردن افزونه ٬ بصورت خودکار یک آیکون tiny در متن شما روی وب سایت وردپرس اضافه میشود. شما میتوانید غلط های املائی پست های خود را با کلیک روی آیکون spell check که در ویرایشگر پست است بررسی کنید.

توسعه مرورگر atd

 

موفق و پیروز باشید…

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

  1. U13564 ۰۴ آذر ۱۳۹۷

    سلام ! برای سایت فارسی زبان چی پیشنهاد میدین ؟؟؟