معرفی: افزونه وردپرس نمایش غلط املایی زبان انگلیسی

5 / 5. تعداد رای: 1

معرفی: افزونه وردپرس نمایش غلط املایی زبان انگلیسی

بررسی غلط های املایی در وردپرس

یکی از بیشترین شکایاتی که مبتدیان وردپرس دارند در مورد نداشتن توانایی برای بررسی املایی در ویرایش پست میباشد. در این مقاله راههای بررسی غلط املایی و گرامر در وردپرس را آموزش میدهیم. استفاده از افزونه وردپرس نمایش غلط املایی زبان انگلیسی برای افرادی که سایت چند زبانه دارند مناسب می باشد.

افزونه TinyMCE Spellcheck

افزونه وردپرس نمایش غلط املایی زبان انگلیسی
افزونه وردپرس نمایش غلط املایی زبان انگلیسی

اولین قدم نصب و راه اندازی افزونه  TinyMCE Spellcheck میباشد. پس از فعال سازی به کاربران>شناسنامه شما برای پیکر بندی تنظیمات افزونه بروید.

با نگاه به زیر بخش غلط گیری شروع کنید,در آنجا میتوانید افزونه را برای بررسی خودکار محتوای پست در زمان انتشار یا آپدیت فعال کنید. همچنین میتوانید مجموعه را برای قواعد دستور زبان و سبک بررسی کنید. توصیه میکنیم عبارات پیچیده و مجهول را تیک بزنید. پس از انجام روی ذخیره پروفایل برای ذخیره تغییرات کلیک کنید.

اکنون هنگام نوشتن پست گزینه جدیدی به نام بررسی غلط املایی یا ویرایش در ویرایشگر میبینید. وقتی روی این گزینه کلیک کنید بررسی غلط گیری روی محتوا با استفاده از قوانین تنظیم شده اجرا میشود.

از گوتنبرگ استفاده می‌کنید؟ نصب After the Deadline روی مرورگر

بررسی غلط املائی TinyMCE در واقع یک افزونه وردپرس مستقل آپدیت نشده است. این افزونه بخشی از افزونه JetPack است که کاربران را نیازمند ثبت نام در سایت wordpress.com می‌کند. اگر نمیخواهید غلط یاب TinyMCE را نصب کنید میتوانید از افزونه After the Deadline برای Google Chrome یا Firefox استفاده کنید.

برای پیکر بندی غلط گیری به تنظیمات افزونه بروید. در گوگل کروم قادر به دیدن آیکون پایان مهلت در منوی آدرس هستید. با کلیک روی آن منوی ATD actions باز میشود که نیاز است برای پیکربندی قوانین غلط گیری روی View Options کلیک کنید.

در فایر فاکس باید افزونه مدیریت را از منوی اصلی باز کرده یا کلیدهای CTRL+SHIFT+A را همزمان با هم انتخاب کنید. برای پیکر بندی تنظیمات غلط گیری روی Options کلیک کنید.

پس از فعال کردن افزونه ٬ بصورت خودکار یک آیکون tiny در متن شما روی وب سایت وردپرس اضافه میشود. شما میتوانید غلط های املائی پست های خود را با کلیک روی آیکون spell check که در ویرایشگر پست است بررسی کنید.

موفق و پیروز باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. U13564 ۴ آذر ۱۳۹۷

    سلام ! برای سایت فارسی زبان چی پیشنهاد میدین ؟؟؟