English

خطای This site can’t be reached و روش‌های حل آن

4 / 5. تعداد رای: 4

خطای This site can’t be reached و روش‌های حل آن

ممکن است برای شما پیش آمده که وقتی آدرس سایتی را در مرورگر تایپ می‌کنید، با خطای This site can’t be reached مواجه می‌شوید. این خطا معمولا در مرورگر گوگل کروم نمایش داده می‌شود. اما بیایید به‌صورت قدم به قدم بررسی کنیم که دلیل رخ دادن این خطا چیست و چطور می‌توان آن را به عنوان مدیر وب‌سایت یا کاربر وب‌سایت حل کنیم.

فرقی نمی‌کند که این خطا را در موبایل، کامپیوتر یا تلویزیون هوشمند خود مشاهده می‌کنید. روش حل خطا برای تمام دستگاه‌ها به همین ترتیب است.

علت خطای This site can’t be reached

خطای This site can’t be reached
خطای This site can’t be reached

علت رخ دادن این خطا در گوگل کروم، این است که شما به وب‌سایت مورد نظر دسترسی ندارید. پیشنهاد گوگل کروم برای رفع این خطا بررسی آدرس وب‌سایت است. مثلا ممکن است mihanwp.com را به اشتباه به‌صورت mihanwp.cim وارد کرده باشید. پس در ابتدا با سرچ کردن نام سایت مورد نظر در جستجوی گوگل، مطمئن شوید که آدرس را صحیح وارد کرده‌اید.

وارد کردن اشتباه دامنه در مرورگر
وارد کردن اشتباه دامنه در مرورگر

مشکل سراسری است یا فقط برای شما

اگر از تایپ صحیح نام دامنه سایت مورد‌نظر مطمئن هستید، کافیست در ابتدا بررسی کنید که این مشکل فقط برای کامپیوتر یا اینترنت شما وجود دارد یا برای افراد دیگر نیز مشکل دقیقا همین است. برای تست این موضوع، کافیست سایت خود را با کامپیوتر دیگر و اینترنت دیگری بررسی کنید. اگر روی این سیستم هم، سایت مورد نظرتان به درستی لود نشد، پس مشکل از سایتی است که می‌خواهید آن را باز کنید. اما اگر روی این سایت هم با خطای Timeout یا هر خطای دیگری مواجه شدید، بدانید که مشکل این وب‌سایت سراسری است. حالا طبق شرایط خود، ادامه مقاله ما را مطالعه بفرمایید.

خطای This site can’t be reached فقط در سیستم من نمایش داده می‌شود!

اگر مشکل لود وبسایت فقط برای سیستم شماست و فقط شما ارور This site can’t be reached را دریافت می‌کنید، پس باید اتصال اینترنت خود و کش DNS سیستم خود را بررسی کنید. کافیست آموزش خالی کردن کش DNS را مشاهده کرده و این‌کار را برای کامپیوتر یا لپ‌تاپ خود انجام دهید. حالا می‌توانید بدون مشکل به وب‌سایت دسترسی داشته باشید.

مشکل هنوز هم برقرار است

اگر با مورد بالا مشکل حل نشد، مشکل از سیستم شما نیست. ۲۴ ساعت صبر کنید. شاید سایت مورد نظر DNS های خودش را تغییر داده و باید صبر کنید تا سرور جدید سایت روی اینترنت شما شناسایی شود.

و باز هم مشکل حل نشد

اگر مشکل باز هم حل نشد، با سرویس دهنده اینترنت خود در ارتباط باشید تا مشکل را بررسی و حل کنند. بسیاری از مواقع فرکانس شبکه‌های رادیویی خدمات دهنده اینترنت شما باعث وجود این مشکل خواهد شد.

مشکل سرویس دهنده‌های اینترنت
مشکل سرویس دهنده‌های اینترنت

سایت با هیچ دستگاه و هیچ اینترنتی باز نمی‌شود

اگر سایت مورد نظر با هیچ دستگاه و هیچ اینترنتی باز نمی‌شود، مشکل یقینا از وب‌سایتی است که در حال تلاش برای باز کردن آن هستید. در این‌صورت باید با مدیر وب‌سایت تماس برقرار کنید تا مشکل سایت خود را حل کند.

اگر شما مدیر سایت هستید، کافیست DNS های دامنه و ارتباط سرور میزبان را بررسی کنید. در بسیاری از موارد، هاست وب‌سایت مشکل دارد و این مشکل باعث بروز این خطا می‌شود.

در صورتی که تمام موارد بالا را بررسی و حل کنید، مشکل سایت بدون شک برطرف خواهد شد. فقط فراموش نکنید که باید حتما هر مرحله را اجرا کرده و سپس به سراغ راه‌حل بعدی بروید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. U27749 ۲۲ آذر ۱۳۹۹

    باسلام
    بسیار آموزش خوبی بود
    فقط می خواستم بدانم آیا علت بروز این خطا می تواند از فیلتر شکن باشد؟
    ممنون از شما