حل مشکل کوکی در وردپرس (کوکی ها بخاطر خروجی غیر منتظره…)
4.9 از 26 رای

حل مشکل کوکی در وردپرس

در ابتدا بهتر است با مفهوم کوکی آشنا شوید، کوکی یکی از توابع PHP است که سرور آن بر روی کامپیوتر کاربر ذخیره میکند. کارش به این صورت است، هنگامی که کاربر از یک صفحه وب سایت بازدید میکند سرور یک پیام به صورت فایل متنی به مرورگر شما ارسال میکند و مرورگر پیام را در قالب یک فایل متنی در سیستم شما ذخیره میکند. سپس پس از هر بار بازدید از آن وب سایت یا سرور آن پیام متنی به سرور باز گردانده می شود.

خطا: کوکی ها به خاطر خروجی غیرمنتظره مسدود هستند

مزیت کوکی این است که هر بار که مجددا وب سایت مورد نظر خود را بازدید میکنید سرعت وب سایت افزایش می یابد و صفحه به سرعت بارگذاری میشود. کوکی شامل نام کاربری، رمز عبور و اطلاعاتی از این قبیل می باشد. همانطور که میدانید وردپرس با PHP راه اندازی شده است و کوکی های ضروری در وردپرس تعریف شده، گاهی اوقات در سایت وردپرسی خود با خطای کوکی “کوکی‌ها به خاطر خروجی غیرمنتظره مسدود هستند” مواحه شده اید در این آموزش روشهای برطرف کردن این خطا را ارائه میدهم.

راه حل های رفع خطای کوکی در وردپرس

پس از مواجه با خطای کوکی چند روش را بررسی کنید تا مشکلتان رفع شود و سایت شما به خوبی اجرا شود، در مرحله اول بررسی کنید کوکی مرورگرتان فعال باشد، گاهی ممکن است به خاطر نصب افزونه های مرورگر، کوکی مرورگر به صورت خودکار غیر فعال شود. همچنین کوکی مرورگر خود را کاملا پاکسازی کنید. اگر هنوزم مشکل سر جای خودش باقیست، وارد پنل هاست خود شوید و در پوشه wp-content/plugin پوشه پلاگین را تغییر نام و غیرفعال کنید سپس چک کنید سایت اجرا می شود یا خیر، در صورت اجرا شدن پس مشخص است که خطا از یکی از افزونه های نصب شده در وردپرس بوجود آمده، اکنون یک به یک افزونه ها را فعال کنید تا بتوانبد افزونه مخرب را جستجو و مشکل را برطرف نمایید.

راه حل بعدی بدین گونه است که قالبی که استفاده میکنید را تغییر نام دهید سپس وارد پیشخوان وردپرس شوید و بررسی کنید سایت نمایش داده میشود یا خیر. در صورت اجرا شدن سایت، یعنی مشکل از قالب است و فایل function.php قالب به طور حتم آسیب دیده، حال کد زیر را به فایل قالب اضافه و ذخیره نمایید. گاهی اوقات حتی وجود یک space در قایل function.php هم میتواند باعث خرابی و اجرا نشدن سایت شود.

به طور کلی سعی کنید در کدهای قالب تغیراتی ایجاد نکنید و حتما در صورت نیاز قبل از تغییر، از فایل های قالب خود پشتیبان تهیه نمایید. موفق و پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.