نمایش مطالب آپدیت شده در وردپرس

4.3 / 5. تعداد رای: 4

نمایش مطالب آپدیت شده در وردپرس

شما باید محتوای سایت خود را مرتباً به‌روزرسانی کنید. به‌روزرسانی مرتب سبب می‌شود کاربر از سایت شما راضی باشد و پس‌ازآن سئو سایت شما نیز بهبود یابد؛ و بازدید و ترافیک سایت شما پس از جذب کاربران بیشتر افزایش یابد. به‌عنوان مدیر سایت شما باید همواره سعی کنید علاوه بر قرار دادن پست‌های جدید، پست‌های کوتاه نیز نگذارید و هرچقدر که می‌توانید پست‌های خود را با محدرات مفید طولانی‌تر کنید. حتماً به این نکته توجه داشته باشید که نباید سایت خود را پر از محدرات بی‌ارزش و ناکارآمد کنید. اما می‌خواهیم ببینیم برای نمایش مطالب آپدیت شده در وردپرس چه باید کرد؟

حال اگر بخواهید برای راحتی کار کاربران خود لیستی از پست‌هایی که به‌تازگی در سایت منتشر کردید را در سایت یا ابزارک نمایش دهید، کمی از وقت خود را برای خواندن این آموزش صرف کنید.

شما باید سعی کنید برای تولید محتوا و آپدیت آن برنامه‌ریزی داشته باشید. در این مقاله ما خدمت شما دوستان عزیز میهن وردپرسی در این مقاله نحوه آپدیت محتوا را آموزش دهیم.

اهمیت به‌روزرسانی محتوای قدیمی بر سئو سایت

شما به‌عنوان مدیر سایت باید محتوای ارزشمند به کاربران ارائه کرده و از این طریق بتوانید سئو سایت خود را بالا ببرید. درواقع هرچقدر که محتوای شما مهم و مفیدتر باشد مخاطب به آن بیشتر جذب‌شده؛ و این موضوع سبب می‌شود که بازدید سایتتان بالا رود. بنابراین اگر شما برای مدتی محتوای جدید در اختیار کاربران قرار ندهید و یا محتوای قدیمی خود را به‌روزرسانی نکنید؛ کاربران خود را از دست می‌دهید و به دنبال آن سئو سایت خود را پایین می‌آورید.

محتوای جدید و به‌روزرسانی شده سبب می‌شود رتبه سایت شما بالا رود. و شما بتوانید از رقیبان خود پیشی بگیرید. و برعکس اگر به این نکته توجه نکنید اهمیت شما به‌مراتب پایین آمده و شما در بین موتورهای جستجو رتبه پایینی خواهید داشت. بنابراین اگر به کسب‌وکار خود اهمیت می‌دهید و قصد دارید در دنیای تجارت اینترنتی قدرتمند باشید باید از اهمیت به‌روزرسانی محتوای سایتتان غافل نشوید.

به‌روزرسانی برای موتورهای جستجو بسیار مهم است و آن‌ها در نتایج جستجو خود مطالب جدید را برای کاربران در رده‌های اول قرار می‌دهدند و با عدم به‌روزرسانی سایتتان رتبه شما رفته‌رفته پایین می‌رود. شما باید به یاد داشته باشید که همواره پست‌های خود را بهینه و به‌روزرسانی کنید. برخی از مدیران سایت تنها پست‌های جدید را در سایت خود قرار می‌دهدند و از اهمیت به‌روزرسانی پست‌های قدیمی غافل می‌شوند که این موضوع به ضرر آن‌ها تمام می‌شود.

این موضوع پس از طی یک مدت‌زمان سبب می‌شود بازدید سایت شما کاهش یابد؛ و به دنبال کاهش بازدید سایت شما کسب‌وکار شما نیز دچار افت می‌شود و برای شما زیان‌آور خواهد بود. در به‌روزرسانی محتوای قدیمی سایتتان از اهمیت کلمات کلیدی غافل نشوید و حتماً در هنگام به‌روزرسانی از کلمات کلیدی جدید قرار دهید.

اهمیت به‌روزرسانی سایت در میزان پیشرفت کسب‌وکار شما

محتوای سایت شما بیانگر و نشان‌دهنده تجارت شما است. شما می‌توانید توسط ارائه محتوای جدید و مفید به کاربرانتان، به آن‌ها یادآور شوید که شما درزمینه تجارت خود از آگاهی بالایی برخوردار هستید.

اگر شما محتوای قدیمی و دارای ارزش پایین را در سایت خود قرار دهید؛ کاربران با یک بار بازدید از سایت شما برای بار دیگر به آن مراجعه نمی‌کنند و وقت خودشان برای محتوای قدیمی صرف نمی‌کنند. و حتی این نشان‌دهنده عدم علم شما درزمینه تجارتتان تلقی می‌شود. و نشان می‌دهد شما تسلط کافی در این زمینه را ندارید.

ممکن است آپدیت محتوای قدیمی سایت برای شما زمان‌بر باشد اما در نظر داشته باشید که برای سایت وردپرسی شما بسیار مهم و کارآمد است. این کار بازدهی سایت شما را بالا می‌برد و سبب می‌شود ترافیک سایت شما تا حد زیادی افزایش یابد. سعی کنید با داشتن اطلاعات کافی درزمینه کسب‌وکار خود اطلاعات سایتتان را نیز بالا ببرید و اطمینان کاربران خود را جلب کنید.

شما می‌توانید با استفاده از روش‌های زیادی پیش‌بینی کنید که مخاطب چقدر به محتوای منتشرشده در سایتتان علاقه‌مند است، و چقدر از زمان خود را برای این مطلب گذاشته است. این کار سبب می‌شود شما بتوانید به‌راحتی ارزیابی کنید که این محتوا تا چقدر برای سایت شما کارآمد بوده است. این کار را می‌توانید توسط بخش دیدگاه‌ها، سرعت پرش و… ارزیابی کرد.

شما می‌توانید به طریق مختلف ازجمله قرار دادن ویدئو، عکس و… نیز در محتوای قدیمی سایتتان میزان بازدید از آن‌ها را بالا ببرید. به‌طورکلی مخاطب به عکس و ویدئو بیشتر جذب می‌شود. این کار زمانی که شما محتوای متنی جدیدی برای آپدیت پست‌های قدیمی سایتتان ندارید می‌تواند بسیار مفید باشد. و کارایی سایت شما را بهبود ببخشد.

نمایش مطالب آپدیت شده در وردپرس

به دو روش مختلف می‌توان پست‌های بروز شده اخیر را در سایت نمایش داد. توجه داشته باشید هرزمانی که یک پست را به‌روزرسانی می‌کنید، وردپرس زمان و تاریخ آن به‌روزرسانی را در جدول پست‌های وردپرس به‌عنوان تاریخ آخرین به‌روزرسانی ذخیره می‌کند.

در ابتدای شروع کار کد زیر را درون فایل functions.php قالب خود کپی و جایگذاری کنید. پس از ذخیره کردن سایت را مجدداً اجرا کنید. بله به همین سادگی شما توانستید لیست پست‌های به‌روزرسانی شده را در صفحه‌نمایش خود نشان دهید.

function wpp_lastupdated_posts() 
// Query Arguments
$lastupdated_args = array(
'orderby' => 'modified',
'ignore_sticky_posts' => '1'
);
//Loop to display 5 recently updated posts
$lastupdated_loop = new WP_Query( $lastupdated_args );
$counter = 1;
$string .= '<ul>';
while( $lastupdated_loop->have_posts() && $counter < 5 ) : $lastupdated_loop->the_post();
$string .= '<li><a href="' . get_permalink( $lastupdated_loop->post->ID ) . '"> ' .get_the_title( $lastupdated_loop->post->ID ) . '</a> ( '. get_the_modified_date() .') </li>';
$counter++;
endwhile;
$string .= '</ul>';
return $string;
wp_reset_postdata();
}
//add a shortcode
add_shortcode('lastupdated-posts', 'wpp_lastupdated_posts');
همچنین اگر میخواهید لیست پستهایی که به تازگی منتشر کزده اید را در فایل قالب خود نمایش دهید، فقط کافیه کد زیر را استفاده کنید.

<?php
if (function_exists(wpb_lastupdated_posts)) :
wpb_lastupdated_posts();
endif;
?>

حالا کافیست کد زیر را در هر بخشی از سایت خود استفاده کنید تا بتوانید لیست مطالب آپدیت شده را مشاهده کنید.

<?php
if (function_exists(wpb_lastupdated_posts)) :
wpb_lastupdated_posts();
endif;
?>

به‌علاوه شما برای اینکه آخرین پست‌های به‌روزرسانی شده وردپرس را برای کاربران خود به نمایش دربیاوردید؛ می‌توانید در صفحات، پست‌ها، ابزراک‌ها از شورت کدی که در زیر برای شما قرار داده‌ایم استفاده کنید. و در کمتر از چند ثانیه به هدف خود برسید. برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید، بعدازاینکه وارد لوکال هاست خود شدید ابتدا وارد نوشته> صفحه> ابزارک موردنظر خود شوید و شورت کد خود را در آن قسمت کپی و جایگذاری کنید. سپس در ادامه سایت را اجرا کنید و لیست پست‌های منتشرشده را ببینید.

[lastupdated-posts]

اگر می‌خواهید تاریخ آپدیت پست را نمایش دهید از  این آموزش استفاده کنید.

نمایش مطالب آپدیت شده در وردپرس با افزونه

در این قسمت در مرحله اول افزونه Display Posts Shortcode را نصب و فعال کنید، پس از فعال‌سازی افزونه، نیاز به پیکربندی تنظیمات نیست، فقط وارد ابزارک‌ها شده و ابزارک افزونه را در بخش دلخواه خود قرار دهید.

نمایش لیست پستهای تازه منتشر شده

Display Posts Shortcode یکی از بهترین افزونه‌های وردپرس است که شما می‌توانید توسط نصب آن لیست پست‌هایی که تازه در سایت خود منتشر کرده‌اید را نمایش دهید.

سپس، اگر می‌خواهید از ویجت متن پیش‌فرض وردپرس استفاده کنید، وارد بخش نمایش> ویرایشگر شوید. و کد زیر را در فایل functions.php قالب خود اضافه و ذخیره نمایید. حال سایت را اجرا کنید و از لیست پست‌های اخیری که در سایت منتشر کردید لذت ببرید.

add_filter('widget_text', 'do_shortcode');

موفق و پیروز باشید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U323655 ۲۸ دی ۱۴۰۲
 2. U35610 ۲۲ آبان ۱۴۰۲

  سلام جناب راد عزیز.وقتی کد بالا را داخل Functions.php قرار میدم سایت بالا نمیاد دیگه و این خطا نمایش داده میشه:
  Parse error: syntax error, unexpected ‘$lastupdated_args’ (T_VARIABLE), expecting ‘{‘ in D:\xampp\htdocs\g\wp-content\themes\hello-elementor\functions.php on line 177
  با افزونه Display Posts Shortcode هم تست کردم و کد add_filter(‘widget_text’, ‘do_shortcode’); هم اضافه کردم ولی نمایش نمیده.
  من از افزونه المنتور و المنتور پرو استفاده کردم برای طراحی سایت.در صفحه اصلی از ویجیت( پرو > پست ها) استفاده میکنم برای نمایش جدیدترین پست ها.تنظیماتش ترتیب نمایش فقط نزولی داره و صعودی که روی صعودی از جدیدترین پست به بعد قرار میده ولی وقتی پستی را آپدیت میکنم در صدر لیست نمایش نمیده چون تاریخش عوض نمیشه بلکه تاریخ آپدیت عوض میشه
  میخوام وقتی پست های گذشته را بروز میکنم در این لیست نمایش داده بشه برای بازدیدکننده.دقیقا مثل زمانی که پستی منتشر میشه.چجوری این قابلیت را اضافه کنم؟
  خیلی ممنونم از شما و تیم خوبتون

  • Reza Rad رضا راد ۲۴ آبان ۱۴۰۲

   سلام اشتباه کد رو قرار دادین. }{ درست استفاده نشده. آموزش کار با فایل functions.php رو توی سایت ببینید.

   • U35610 ۲۶ آبان ۱۴۰۲

    سلام کد را از داخل سایت کپی کردم لطفا درستش را بهم میگید که کپی کنم؟

    function wpp_lastupdated_posts()
    // Query Arguments
    $lastupdated_args = array(
    ‘orderby’ => ‘modified’,
    ‘ignore_sticky_posts’ => ‘1’
    );
    //Loop to display 5 recently updated posts
    $lastupdated_loop = new WP_Query( $lastupdated_args );
    $counter = 1;
    $string .= ”;
    while( $lastupdated_loop->have_posts() && $counter the_post();
    $string .= ‘ ( ‘. get_the_modified_date() .’) ‘;
    $counter++;
    endwhile;
    $string .= ”;
    return $string;
    wp_reset_postdata();
    }
    //add a shortcode
    add_shortcode(‘lastupdated-posts’, ‘wpp_lastupdated_posts’);

    • Reza Rad رضا راد ۲۷ آبان ۱۴۰۲

     کد درسته فقط به جای ‘ و ’ باید از ‘ استفاده کنید.

     • U35610 ۲۷ آبان ۱۴۰۲

      بزرگواری کنید داخل همین کامنت برام قطعه کد را طبق فرمایشتون تصحیح کنید و بنویسید تا کپی کنم؟
      چون انجام دادم ولی مطمعنم اشتباه انجام دادم.
      لطفا در جواب این کامنت برام تصحیح شدش را بفرستید.خیلی خیلی ممنونم از محبتتون

      • Reza Rad رضا راد ۲۸ آبان ۱۴۰۲

       توی کامنت وقتی ارسال میشه باز به این شکل در میاد. کد اصلاح شده همونی هست که توی پست نوشته شده و بدون مشکل کار میکنه.

 3. کاربر مهمان ۵ بهمن ۱۳۹۸

  سلام خاستم بدونم ای الان همه پست های اپدیت شده رو نمایش میده من میخام فقط محصولات اپدیت شده رو نمایش بده چیکار کنم؟

  • Reza Rad رضا راد ۵ بهمن ۱۳۹۸

   سلام باید پست تایپ رو انتخاب کنید و توی حلقه قرار بدید. مثلا post_type=product

   • کاربر مهمان ۶ بهمن ۱۳۹۸

    سلام توی کدوم قسمت؟
    میشه خودتون بزنید کدشو بفرستید توی کامنت من کپی کنم؟

    • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۶ بهمن ۱۳۹۸

     درون فایل Functions.php

     • کاربر مهمان ۶ بهمن ۱۳۹۸

      سلام
      منطورم اینکه کد این کدی ک خودتون دارین توی صفحه اصلی استفاده میکنید کدومه ک فقط محصولاتو نشون میده ممنون میشم کدشو بفرستید توی همینجا من کپی کنم.
      و اینکه برای نمیشش از چ کدی استفاده کنم.
      منطورم کد php هست ن شورت کد

      • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۷ بهمن ۱۳۹۸

       سلام
       دسته بندی را در حلقه وردپرس اضافه کرده ایم.در دوره 0 تا 100 نحوه انجام این کار توضیح داده شده است

 4. کاربر مهمان ۴ شهریور ۱۳۹۷

  سلام
  لطفا کد نمایش برچسب بروزرسانی برای هر مطلب را هم قرارد دهید.
  متشکرم

 5. کاربر مهمان ۱۴ مرداد ۱۳۹۷

  با سلام.
  شما برای آپدیت محصولات از همین کد استفاده میکنید؟

  با تشکر