چرا کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟ ۶ دلیل قانع کننده

4.4 / 5. تعداد رای: 10

چرا کسب و کار اینترنتی

چند روز پیش داشتم در بازار وکیل دنبال یک فروشنده دست اول می‌گشتم تا یک فروشگاه اینترنتی فروش بدلیجات راه‌اندازی کنم. هرچی گشتم با قیت مناسب نتونستم فروشنده‌ای را پیدا کنم. یک لحظه به این فکر کردم کاش می‌شد بپرسم چرا فروشنده‌های فیزیکی و حضوری از وب‌سایت برای فروش محصولات خود استفاده نمی‌کنند. پرسیدم! پاسخ چیزی جز عدم آگاهی این دوستان از مزیای وب‌سایت و کسب‌وکار اینترنتی نبود. جلوتر 6 دلیل قانع کننده‌ای را به شما می‌گویم که شمارا به داشتن یک کسب‌وکار اینترنتی تشویق می‌کند.

چرا کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم

در این ویدیو ۶ دلیل قانع کننده که چرا کسب و کار اینترنتی داشته باشیم را بررسی می‌کنیم. عزیزانی که طراح سایت هستند، می‌توانند با ارائه این دلایل، مشتریان بیشتری را قانع به ساخت و راه‌اندازی وب‌سایت کنند.

یکی از مشکلات امروز این است که هنوز بسیاری از کسب‌وکارهای سنتی دلیلی برای راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی خود ندارند. اما به چشم خود سودهای بزرگ شرکت‌ها و استارتاپ‌های را می‌بینند. کسب‌وکار اینترنتی یک موفقیت خاموش است و اگر بتوانید آن را به خوبی مدیریت کنید و به ثمر برسایند می‌توانید بار خود را ببندید و بعد از 5 یا 6 سال و اگر کارتان عالی باشد کمتر از این زمان به درآمدهای 3 رقمی در کسب‌وکار خود برسید. البته این مبلغ به اندازه کسب‌وکار شما و میزان سود درآن کسب‌وکار برمی‌گردد. جلوتر به شما دلایلی می‌دهیم که کسب‌وکار اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید.

امروزه شاهد رشد بسیار کسب و کارهای اینترنتی هستیم. همان‌طور که می‌بینیم کسب و کارهای سنتی جای خود را به کسب و کار اینترنتی داده‌ است و هر کس حتی در کنار داشتن کسب و کار سنتی خود یک کسب و کار آنلاین یا اینترنتی نیز برای خود راه‌اندازی کرده‌ است. کسب و کار آنلاین یا اینترنتی قادر است شمارا با کمترین هزینه به بهترین نتیجه برساند و این موضوعی است که بسیاری از افراد را به سمت راه‌اندازی یک کسب و کار آنلاین جذب می‌کند بااین‌حال بسیاری از افراد نیز هستند که هنوز به همان روش سنتی به کسب درآمد می‌پردازند این افراد به دلایل مختلفی همچون ترس از تغییر، ترس از شکست، ترس از سخت بودن کار یا از دست دادن هزینه پرداخت‌شده برای شروع و راه‌اندازی کسب و کار، سایت اینترنتی خود را راه‌اندازی نمی‌کنند.

در این مقاله قصد داریم ۶ دلیل قانع‌ کننده برای شروع کسب و کار اینترنتی را به شما بگوییم. بنابراین اگر شما هم جزو کسانی هستید که می‌خواهید یک وب‌سایت اینترنتی راه‌اندازی کنید اما همواره دچار شک و تردید برای راه‌اندازی آن هستید به شما توصیه می‌کنم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

چرا باید کسب‌وکار اینترنتی داشته باشیم

در اینجا قصد داریم به مقایسه کسب و کار اینترنتی با کسب و کار سنتی ازلحاظ میزان ارزش آن‌ها بپردازیم. شرکت اسنپ 21 هزار میلیارد تومان و شرکت سایپا 30 هزار میلیارد تومان ارزش دارد و بدتر از آن این‌که دیجی‌کالا و ذوب‌آهن اصفهان هر دو 22 هزار میلیارد تومان ارزش‌دارند. شرکتی که بیش از 50 سال دارد فعالیت می‌کند (ذوب‌آهن) و شرکتی که حدوداً 15 سال فعالیت دارد (دیجی‌کالا) و این نشان می‌دهد که چقدر تفاوت بین رشد در کسب و کار اینترنتی و کسب و کار سنتی وجود دارد.

همان‌طور که در مقایسه بالا دیدیم به‌راحتی متوجه شدیم که کسب و کار اینترنتی در مدت‌زمان کم رشد بیشتری دارد و میزان درآمد آن بسیار بیشتر از کسب و کار سنتی و فیزیکی است و این به این خاطر است که شما به مشتریان بیشتری دسترسی دارید و می‌توانید خدمات خود را به افراد بیشتری ارائه دهید درنتیجه با جذب مشتریان بیشتر، درآمد بیشتری هم دارید. بنابراین یکی از دلایلی که افراد را به سمت راه‌اندازی کسب و کار آنلاین یا اینترنتی جذب می‌کند این است که در مدت‌زمان کم می‌توانند به رشد و پیشرفت بیشتری دست پیدا کنند.

موفقیت کسب‌وکارهای اینترنتی در زمان کم و جذب مخاطب خارجی

هیچ کسب و کار سنتی قادر نیست که در مدت‌زمان کم، مخاطب زیادی را به خود جذب کند به‌خصوص جذب مخاطب خارجی برای کسب و کار و ارائه خدمات به‌مراتب کار بسیار سخت‌تری است اما با کسب و کار آنلاین می‌شود به‌راحتی دایره مخاطب و مشتریان خود را افزایش داد و همچنین مخاطب از خارج از کشور هم جذب کرد. با یک مثال این ویژگی کسب و کار اینترنتی را باهم بررسی می‌کنیم. به‌عنوان‌مثال بیش از 15 ماه است که ما نسخه انگلیسی میهن وردپرس را راه‌اندازی کرده‌ایم.

در این 15 ماه توانستیم 23800 نفر را از طریق گوگل و تقریباً از تمام نقاط دنیا به‌جز کره شمالی و مغولستان و کشورهای آفریقای مرکزی که به اینترنت دسترسی ندارند، برای بازدید نسخه انگلیسی سایتمان جذب کنیم. همان‌طور که دیدیم نمی‌توان در هیچ کسب و کار سنتی در مدت‌زمان کم این حجم از مخاطب خارج از کشور را جذب و با کسب و کار خود آشنا کرد ولی با کسب و کار اینترنتی به‌راحتی این موضوع امکان‌پذیر است.

یکی از ویژگی‌های بسیار خوب و جالب کسب و کار آنلاین جذب مخاطب فرا منطقه‌ای است به این معنا که مثلاً شما در ایران هستید اما در کشورهای خارج از ایران هم به فروش یا ارائه خدمات خود می‌پردازید. بنابراین با کسب و کار آنلاین یا اینترنتی شما هیچ محدودیت جغرافیایی و مکانی برای ارائه خدمات خود ندارید و درنتیجه با داشتن مشتریان بسیاری از سراسر جهان، درآمد زیادی نیز خواهید داشت. علاوه‌براین شما بدون محدودیت جغرافیایی در هر جایی که باشید چه در روستا یا یک کلان شهر، تنها با داشتن یک خط اینترنت و یک دستگاه کامپیوتر می‌توانید کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید که این خود دلیلی قانع‌کننده و محکم برای راه‌اندازی کسب و کار آنلاین است.

شایعات کسب درآمد در خواب! مگر می‌شود؟

یکی دیگر از بهترین روش‌های کسب درآمد غیرفعال تولید محصولات دانلودی است. محصولاتی که شما دیگر هیچ دخالتی در فروش آن و رسیدن آن به دست مشتری ندارید و فقط کافی است یک‌بار وب‌سایت خود را کانفیگ کرده و تنظیمات صحیح را انجام دهید. ازآن‌پس شما در خواب نازتان کسب درآمد می‌کنید به شرطی که سئو خوبی را روی سایت خود پیاده کرده باشید.

شاید زیاد شنیده باشید که با کسب‌وکار اینترنتی در خواب هم می‌توانید درآمد داشته باشید. ممکن است در ابتدا این حرف برایتان کلیشه‌ای و غیرقابل‌باور باشد اما واقعیت دارد. فکر کنید ساعت 2 نصف شب درحالی‌که شما خواب هستید یک نفر وارد سایت شما می‌شود، محصولات شمارا سفارش می‌دهد، خرید می‌کند و هزینه را پرداخت می‌کند و یا این‌که کاتالوگ محصولات را می‌بیند و فردا با شما تماس می‌گیرد و از محصولات و خدمات شما استفاده می‌کند. سیستم کسب و کار آنلاین به این شکل است که اکثر کارها به شکل خودکار و اتوماتیک انجام می‌شود مثلاً زمانی که شما یک فروشگاه اینترنتی دارید سایت شما محدود به زمان نیست و 24 ساعته در دسترس مخاطب است و مخاطب هرزمانی که بخواهد به‌راحتی می‌تواند سبد خرید خود را تکمیل و درنهایت از یک درگاه اینترنتی به پرداخت هزینه بپردازد و به‌راحتی خرید خود را انجام دهد.

ممکن است همه‌ی این اتفاقات در حالی رخ دهد که شما در خواب ناز هستید. اما در کسب و کار سنتی شما قادر نخواهید بود که محصولات خود را در یک مغازه به‌صورت 24 ساعته ارائه دهید این کار بسیار سخت و هزینه‌بر است در ضمن به این نکته هم باید توجه داشت که هیچ‌کس ساعت 2 نصف شب هوس خرید کردن نمی‌کند. اما در کسب و کار آنلاین مشتری هر ساعت از شبانه‌روز که باشد به‌راحتی می‌تواند وارد سایت شما شده و محصولات شمارا بررسی کند و سپس با توجه به نیاز خود از خدمات سایت شما استفاده کند که این خود دلیلی دیگر برای راه‌اندازی کسب و کار مجازی است.

همیشه اول در گوگل سرچ می‌کنیم!

وقتی قمیت یک چیز را بخواهید تا بازار می‌روید؟ معولم است که نه، روی همان کاناپه یا تختی که دراز کشیده‌ای گوگل را باز میکنی و سرچ میکنی قیمت طلا در بازار روز شنبه فلان تاریخ، یا ممکن است سوالاتی فنی درباره یک مشکل داشته باشی و باز در خیابان دنبال مهندس می‌گردی یا به رفیقت که متخصص تاسیسات ساختمان است زنگ می‌زنی؟ هیچ کدام. همه ما اولین کاری که در چنین شرایطی اجام می‌دهیم باز کردن گوگل و سرچ کردن است. اگر سئو سایتتان خوب باشد شما نیز می‌توانید در نتایج برتر گوگال به کاربر نمایش داده شوید و کسب درآمد کنید.

با توجه به فراگیر شدن اینترنت شما قادر خواهید بود بدون در نظر گرفتن زمان و مکان به‌راحتی و تنها با سرچ زدن در گوگل قیمت انواع کالاها یا بسیاری از اطلاعات را به‌دست آورید. مسلماً امروزه شما برای دانستن قیمت یک جاروبرقی نیاز نیست به فروشگاه لوازم برقی بروید تنها کافی است گوشی موبایل خود را برداشته و در مرورگر خود عبارت “قیمت انواع جاروبرقی” را سرچ کنید آنگاه با بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین مواجه می‌شوید که قیمت، مدل، مارک و بسیاری دیگر از ویژگی‌های محصول موردنظرتان را در اختیارتان قرار می‌دهد و شما پس از تحلیل و آنالیز محصول تصمیم خود را برای خرید می‌گیرید.

این ویژگی در دسترس بودن اینترنت و فراگیر شدن آن خود دلیلی قانع‌کننده برای راه‌اندازی کسب و کار آنلاین است. امروزه بیش از 56 میلیون ایرانی دارای اینترنت هستند بنابراین با توجه به بزرگ بودن بازار مخاطب در اینترنت شما می‌توانید محصولات و خدمات خود را به این کاربران و مخاطبان ارائه کنید. علاوه بر این امروزه مردم به خرید از فروشگاه‌های آنلاین گرایش زیادی پیداکرده‌اند و این آمار روزبه‌روز در حال افزایش است بنابراین هر چه زودتر فروشگاه و یا وب‌سایت اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید خیلی زودتر به موفقیت و رشد در کسب و کارتان می‌رسید.

فروش کالا با قیمت کف بازار و کسب درآمد بیشتر از بازار

فرض کنید در منطقه میرداماد تهران یک مغازه اجاره کرده‌اید در حالت عادی چند صد نفر و در بهترین حالت هزاران نفر وارد مغازه شما می‌شوند. برای اجاره و نگهداری مغازه و حقوق کارمندان نیز می‌بایست کلی هزینه پرداخت کنید ولی در وب‌سایت تفاوتی نمی‌کند که شما چقدر هزینه کنید، با توجه به‌کاری که انجام می‌دهید و تولید محتوایی که انجام دادید ورودی می‌گیرید و می‌توانید روزانه چند ده‌هزار نفر بازدیدکننده برای وب‌سایتتان جذب کنید و خیلی خوب و با هزینه بسیارکم از بازار محصولات خود را بفروشید. پس برای کسب و کار اینترنتی نیاز به پرداخت هزینه زیاد نیست. بنابراین شما می‌توانید با هزینه بسیار پایین و سرمایه کم کسب و کار آنلاین خود را راه‌اندازی کنید.

از فردا می‌توانی کسب‌وکارت را بزرگ‌تر کنی

کسب‌وکار اینترنتی مقیاس‌پذیری زیادی دارد. یعنی اگر بخواهید تعداد مشتری‌هایتان را بیشتر کنید و مقیاس کسب‌وکارتان را بزرگ‌تر کنید، خیلی راحت و بدون این‌که نیاز به پرداخت هزینه زیاد و یا استخدام افراد زیادی در تیم خودتان داشته باشید می‌توانید این کار را انجام دهید. پس با کسب و کار اینترنتی می‌توانید خیلی راحت‌تر کسب و کار خود را بزرگ کنید.

جمع‌بندی

همان‌طور که گفتیم کسب و کار اینترنتی روزبه‌روز در حال افزایش است و در هر زمینه‌ای که بخواهید یک نسخه اینترنتی وجود دارد از خرید کفش و لباس به‌صورت آنلاین گرفته تا سوپرمارکت‌ها و تعمیرات لوازم برقی، تعمیرات موبایل و هر چیز دیگری که به ذهنتان خطور کند حتماً یک نسخه آنلاین از آن در اینترنت وجود دارد. طبق تحقیقات انجام‌شده تا پنج سال آینده تعداد کسب و کارهای اینترنتی سه برابر کسب و کارهای سنتی و فیزیکی می‌شود و کسب و کارهای سنتی جای خود را به کسب و کارهای اینترنتی می‌دهند.

در این زمان خیلی کم پیش می‌آید که برای خرید لوازم مختلف به بازار یا فروشگاه‌های فیزیکی بروید بلکه تنها با استفاده از اینترنت موبایل خود به‌راحتی محصول خود را سفارش می‌دهید و درب منزل تحویل می‌گیرید. بنا به توضیحات داده‌شده در این مطلب بهتر است هرچه زودتر به فکر راه‌اندازی وب‌سایت شخصی خود برای ارائه محصولات و خدمات خود شوید.

برای شروع قدرتمند کسب‌و‌کار اینترنتی خود می‌توانید در دوره جامع سایت برتر شرکت کنید.

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

 1. U310278 ۶ آذر ۱۴۰۱

  کاملا منطقی و درست

 2. U34792 ۲۳ دی ۱۴۰۰

  امروز دقیقا یک‌ساله که با میهن‌وردپرس هستم
  ممنون برای اموزشاتون 🙂

  • تیم پشتیبانی تیم پشتیبانی ۲۵ دی ۱۴۰۰

   درود بر شما
   باعث افتخار هست همراهی شما با سایت ما
   همیشه شاد و پیروز باشید

 3. U34212 ۲۱ دی ۱۴۰۰

  درود بر شما
  لطفا بیشتر از پشت صحنه‌های ویدئو قرار دهید.
  واقعاً جالب هستند.

 4. U43912 ۲۱ دی ۱۴۰۰

  ممنونم که پشت صحنه هم گذاشتین

 5. U40048 ۲۰ دی ۱۴۰۰

  سلام و درود
  عالی بود واقعا قانع شدم که باید یک کسب و کار اینترنتی راه بندازم…
  ممنون از تیم فوق العاده میهن وردپرس که سایت ساختن را اسان کردن