سبز کردن نوار مرورگر سایت

سبز کردن نوار مرورگر سایت با Really Simple SSL

قبل از گفتن هر چیزی بهتر است شما را با عبارت SSL اشنا کنم، به طور حتم کاربران مبتدی به طور کامل آشنایی با پروتکل امن SSL ندارند. در واقع SSL یک پروتکل استاندارد و رایج امنیتی برپایه رمزگذاری است که در آن داده‌های رد و بدل شده بین سرویس دهنده (Server) و سرویس گیرنده (Client) توسط کلیدهای خاصی خصوصی و عمومی رمزنگاری شده و در سمت دیگر رمزگشایی می‌شود.

در حالت عادی در دنیای وب اطلاعات با پروتکل HTTP بین مرورگر و سرور انتقال مییابد. اما این یک ارتباط امن نیست و اطلاعات به صورت متن ساده یا plain text منتقل میشوند. اما در بسیاری از وب سایت های فروشگاهی اطلاعات مهمی مانند شماره کارت و رمز دوم رد و بدل میشوند. و نیاز است که از پروتکل امن SLL برای انتقال داده ها استفاده کنید.

با افزونه Really Simple SSL به راحتی میتوانید وب سایت خود را از حالت ارتباط نا امن به ارتباط امن با پروتکل HTTPS تغییر دهید. وبسایت‌هایی که از پروتکل امن SSL جهت رمزگذاری داده‌ها استفاده می‌کنند، از طریق پروتکل HTTPS با سرویس گیرنده‌ها ارتباط برقرار می‌کنند. و یک ارتباط امن بین سرور و مرورگر برقرار میشود.

سه مرحله برای راه اندازی نوار سبز مرورگر

  • دریافت گواهینامه امن SSL
  • نصب و فعالسازی افزونه
  • فعالسازی SSL با یک کلیک

عواملی که این افزونه انجام میدهد

  • این افزونه مسائلی که وردپرس با SLL دارد مدیریت می کند.
  • تمام درخواست های ورودی به https ریدایرکت می شود. به صورت پیش فرض با وردپرس داخلی ریدایرکت میشود.
  • url وبسایت و url صفجه اصلی به https تغییر می کند.
  • محتوای ناامن شما از http به https تغییر میکند. البته به غیر از لینک هایی که به دامنه های دیگر متصل هستند.

نحوه کار با افزونه Really Simple SSL

قبل از هر کاری یک پشتیبان از وب سایت خود تهیه کنید، سپس گواهینامه SLL را دریافت و نصب کنید. در مرحله بعد افزونه را نصب و فعالسازی کنید و اکنون شما با یک اخطار مواجه میشوید مبنی بر فعال کردن  SSL، روی آن کلیک کنید و دوباره وارد شوید.

به همین راحتی ! نوار مرورگر سایت شما سبز شد

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.