معرفی ۱۵ افزونه مناسب برای عکاسی و گالری نمونه کار

1 / 5. تعداد رای: 1

معرفی ۱۵ افزونه مناسب برای عکاسی و گالری نمونه کار

خب همان‌طور که میدانید، وردپرس یکی از بهترین سیستم‌های مدیریت محتوا است که به شما این امکان را می‌دهد که هر نوع سایتی را با انواع مختلف فعالیت، راه‌اندازی کنید؛ این مورد برای عکاسان هم مستثنی نیست و افرادی که می‌خواهند یک سایت عکاسی راه‌اندازی کنند می‌توانند بدون هیچ نگرانی، وردپرس را به‌عنوان پلتفرم سایت خود انتخاب کنید. در وردپرس قالب‌های بی‌نظیر و بسیار متعددی در خصوص عکاسی است که به‌صورت رایگان و غیر رایگان در اختیار شما قرار داده شده و شما می‌توانید از آنها روی سایت خود استفاده کنید. در این مقاله شما را با ۱۵ افزونه مناسب برای عکاسی و گالری نمونه کار آشنا خواهیم کرد.

افزونه‌های بسیار زیادی در دنیای وردپرس وجود دارد که می‌تواند به سایت‌های عکاسی، قابلیت‌های جدید اضافه کند؛ در این مقاله ما می‌خواهیم به شما برخی از کاربردی‌ترین افزونه‌های عکاسی را معرفی کنیم که برای شما مفید خواهند بود و شما می‌توانید با بررسی‌ها و توضیحاتی که در مورد هر یک از این افزونه‌ها داده می‌شود، هر یک از آن‌ها را انتخاب و روی سایت خود نصب کنید.

افزونه مناسب برای عکاسی و گالری نمونه کار

بدون شک قدرت اصلی سایت شما از طریق پلاگین‌هایی که روی سایت دارید تأمین می‌شود و شما با امکاناتی که در اختیار دارید می‌توانید حرفه‌ای بودن خود را به نمایش بگذارید؛ شما می‌توانید با کمک این افزونه‌ها یک سری ویژگی‌های بسیار جذاب به وب‌سایت اضافه کنید که از جهات مختلفی برای شما مفید خواهند بود.

تمامی افزونه‌هایی که در این مقاله برای شما معرفی می‌کنیم، رایگان هستند و شما می‌توانید آن‌ها را از مخزن وردپرس یا سایت WordPress.org دانلود و روی سایت خود نصب کنید، برای فعال کردن این پلاگین‌ها روی سایت می‌توانید از راهنمایی ما در مقاله آموزش نصب افزونه در وردپرس کمک بگیرید.

Envira Gallery

اولین افزونه‌ای که برای شما معرفی میکنیم، Envira Gallery استکه می‌توان گفت یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ایجاد گالری می‌باشد، مهم‌ترین موضوع این است که گالری تصاویری که شما با استفاده از این افزونه خواهید ساخت کاملاً رسپانسیو است و شما می‌توانید از پاسخگو بودن آن روی تمامی دستگاه‌های هوشمند و صفحات نمایش مطمئن باشید. Envira تا الآن بیشتر از 100 هزار نصب فعال داشته است که می‌تواند نشانگر کارایی بالای آن باشد.

افزونه Envira Gallery
افزونه Envira Gallery

همچنین Envira با افزونه‌های سئو به خوبی کار می‌کند و سازگاری دارد که این مورد هم برای تمامی وب‌سایت‌ها اهمیت دارد، گالری تصاویری که با این افزونه ساخته می‌شود، سرعت بارگذاری بسیار خوبی دارد و کاربران شما از مرور کردن این گالری خسته نخواهند شد و می‌توانند در زمان بسیار کوتاهی تصاویر را مشاهده کنند.

یکی دیگر از قابلیت‌های این افزونه این است که شما می‌توانید برای تصاویر و گالری موجود در سایت، داده متا قرار دهید، که انجام این کار می‌تواند رضایت کاربران شما را به دنبال داشته باشد. این افزونه قابلیت‌های بسیار زیاد دیگری هم دارد که بعد از استفاده و نصب آن می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

Regenerate Thumbnails

Regenerate Thumbnails یک پلاگین بسیار کاربردی بازسازی تصاویر وردپرسی است، این افزونه در حال حاضر بیش از 1 میلیون نصب فعال داشته است که این تعداد نشان می‌دهد که ازجمله محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین افزونه‌هایی است که برای تمامی وبسایت‌های عکاسی می‌تواند مفید باشد.

همان‌طور که میدانید وردپرس به‌صورت پیش‌فرض در سایزهای مختلف ذخیره می‌کند، همچنین قالبی که شما روی سایت خود نصب دارید، به نسبت تنظیماتش می‌تواند عکس با سایزهای اضافی را نیز در سایت بارگذاری کند؛ اما خب نکته اینجاست که هنگام اضافه کردن سایزهای جدید، سایزهای قبلی در دسترس نخواهند بود؛ که در این وضعیت شما برای دسترسی به آن‌ها نیاز به یک افزونه بازسازی عکس دارید که بهترین انتخابی که می‌توانید داشته باشید Regenerate Thumbnails است.

پلاگین  Regenerate Thumbnails
پلاگین Regenerate Thumbnails

همان‌طور که میدانید وردپرس به‌صورت پیش‌فرض در سایزهای مختلف ذخیره می‌کند، همچنین قالبی که شما روی سایت خود نصب دارید، به نسبت تنظیماتش می‌تواند عکس با سایزهای اضافی را نیز در سایت بارگذاری کند؛ اما خب نکته اینجاست که هنگام اضافه کردن سایزهای جدید، سایزهای قبلی در دسترس نخواهند بود؛ که در این وضعیت شما برای دسترسی به آن‌ها نیاز به یک افزونه بازسازی عکس داریرابط کاربری این افزونه بسیار راحت است شما می‌توانید بدون مشکل از آن استفاده کنید، همچنین می‌توانید اندازه‌های تصاویر شاخص را به سادگی تغییر دهید و بسیاری موارد دیگر.د که بهترین انتخابی که می‌توانید داشته باشید Regenerate Thumbnails است.

W3 Total Cache

W3 Total Cache نه تنها برای وب‌سایت‌های عکاسی می‌تواند بهترین انتخاب باشد، بلکه بسیاری از سایت‌های دیگر با فعالیت‌های مختلف هم از آن استفاده می‌کنند، این پلاگین یکی از بهترین و کاربردی‌ترین افزونه‌های افزایش سرعت سایت است که در حال حاضر بیش از 1 میلیون نصب فعال داشته است.

در تمامی وب‌سایت‌ها تصاویر زیادی آپلود می‌شود و همان‌طور که میدانید، حجم تصاویر بالا است و ممکن است سرعت سایت شما را با مشکل مواجه سازد، این مورد در وب‌سایت‌های عکاسی از اهمیت بیشتری برخوردار است، چراکه بیشترین حجم در این وب‌سایت‌ها از طریق همین تصاویر اشغال می‌شود. یکی از راهکارهایی که می‌توانید از این مشکل تا حدودی جلوگیری کنید این است که از افزونه کش استفاده کنید تا سرعت سایت خود را بهبود ببخشید.

افزونه W3 Total Cache
افزونه W3 Total Cache

پس به‌صورت کلی می‌توان گفت با استفاده از مجموع کش w3 می‌توانید به‌طور قابل ملاحظه‌ای سرعت بارگذاری صفحه خود را بهبود بخشید. ترکیب کش w3 با MaxCDN می‌تواند به‌طور عجیبی سرعت صفحه شما را بهبود بخشد.

Soliloquy

یکی از مهم‌ترین مواردی که شما باید در وب‌سایت‌های عکاسی به آن توجه داشته باشید، نحوه نمایش تصاویر است، شما می‌توانید با استفاده از اسلاید در صفحات سایت خود، میزان تأثیرگذاری روی کاربر را چند برابر کنید، در این مورد می‌توانید از افزونه Soliloquy کمک بگیرید، این پلاگین برای شما امکان نمایش اسلاید را در سایت ایجاد می‌کند و می‌توان گفت یکی از بهترین افزونه‌های اسلایدر در وردپرس به شمار می‌آید که تاکنون بیش از 80 هزار نصب فعال داشته است.

پلاگین Soliloquy
پلاگین Soliloquy

شما با استفاده از این افزونه می‌توانید در مدت‌زمان بسیار کوتاهی و بدون اینکه نیازی به مهارت برنامه‌نویسی داشته باشید، اسلایدرهای دلخواه خود را بسازید و آن‌ها را در سایت قرار دهید، این اسلایدرها کاملاً رسپانسیو است و نمایش بسیار خوبی در تمامی دستگاه‌های هوشمند دارد.

همچنین Soliloquy مشکلی برای سرعت سایت شما به وجود نخواهد آورد، چراکه برای سرعت بسیار بهینه است؛ به این معنی که صفحات و اسلایدرها در زمان بسیار کوتاهی برای کاربر بارگذاری می‌شود. این افزونه برای سئو سایت هم بهینه است و می‌توانید بدون نگرانی آن را دانلود و روی سایت خود نصب کنید.

Image Widget

وردپرس با ویجت متن می‌آید که شما بتوانید به نوار کناری خود اضافه کنید، این ابزارک می‌تواند برای افزودن عکس هم استفاده شود، اما شما باید به‌صورت دستی HTML ارسال کنید و سایز عکس را به تناسب عرض نوار کناری تنظیم کنید؛ اما شما برای اینکه این کار را به‌صورت اتوماتیک انجام دهید می‌توانید از یک افزونه کمک بگیرید.

تنظیمات افزونه Image Widget
تنظیمات افزونه Image Widget

Image Widget به شما کمک می‌کند که مشکل افزودن دستی ابزارک به عکس را حل کنید، بعدازاینکه این افزونه را روی سایت خود فعال کردید، می‌توانید به‌راحتی ابزارک موردنظر خود را با کشیدن و رها کردن در ستون کناری سایت خود قرار دهید، سپس یک عکس را از کتابخانه انتخاب کنید و یا اینکه به‌دلخواه یک تصویر جدید آپلود کنید. با استفاده از این پلاگین همچنین می‌توانید چندین عکس به نوار کناری اضافه کنید.

Imsanity

Imsanity یکی دیگر از افزونه‌هایی است که می‌تواند برای وب‌سایت‌های عکاسی مفید واقع شود، این افزونه برای بهینه کردن تصاویر سایت شما کمک می‌کند و شما می‌توانید با استفاده از آن حجم و فرمت تصاویر را تغییر دهید. این افزونه در حال حاضر بیشتر از 300 هزار نصب فعال داشته است.

درواقع همان‌طور که میدانید زمانی که شما یک تصویر را از دوربین یا تلفن همراه منتقل می‌کنید، آن‌ها کیفیت بالایی دارند و به‌تبع حجم زیادی هم اشغال می‌کنند و در طول زمان ممکن است باعث کند شدن سرعت سایت شما شوند؛ شما می‌توانید با کمک این افزونه فرمت آن‌ها را به‌صورت دسته‌جمعی تغییر دهید و باعث شوید که حجم کمتری از پهنای باند سایت را اشغال کنند.

این کار نه تنها باعث بهبود سرعت سایت شما می‌شود، بلکه باعث بهینه شدن سایت و تجربه کاربری بهتر خواهد شد.

Yoast SEO

خب بریم سراغ یکی از بهترین و کاربردی‌ترین افزونه‌هایی که در وردپرس قرار دارد، شما هر وب‌سایتی که داشته باشید، بدون شک این افزونه باید یکی از انتخاب‌های اول شما باشد، یواست سئو، بهترین افزونه سئو وردپرس است که در دو نسخه رایگان و غیر رایگان ارائه شده است. نسخه رایگان این افزونه بالغ‌بر 5 میلیون نصب فعال داشته است، که همین عدد نشان‌دهنده کارایی بالای آن است.

wordpress SEO by Yoast
WordPress SEO by Yoast

یواست سئو به شما اجازه سئو کردن صفحات و تصاویر سایت شما را می‌دهد و شما را قادر به استفاده از نمودار باز داده‌های متا می‌سازد، نمودار باز تنها برای فیس‌بوک استفاده نمی‌شود بلکه به دیگر وب سایت‌های اجتماعی اجازه نمایش صفحه شما را درست زمانی که به اشتراک گذاشته شده می‌دهد؛ کاربران شما قادر هستند که عکس‌ها را به‌طور مستقیم از صفحه‌ی شما به اشتراک بگذارند و این موضوع برای شما ترافیک بیشتری از رسانه‌های اجتماعی را به بار می‌آورد.

Pinterest Pin It Button For Images

خب همان‌طور که میدانید در حال حاضر یکی از شبکه‌های اجتماعی که می‌تواند به سایت‌های عکاسی کمک بزرگی کند، پین‌تر است است، Pinterest یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی برای قرار دادن تصاویر و موارد مرتبط با آن است که کاربران بسیار زیادی را به خود جذب کرده و شما می‌توانید با استفاده از یک ابزار مناسب، کاربران خود را از طریق آن افزایش دهید.

Pinterest Pin It Button For Images
Pinterest Pin It Button For Images

Pinterest Pin It Button For Images یک افزونه‌ای است که یک دکمه به سایت شما اضافه می‌کند و به کاربر این اجازه را می‌دهد که به‌راحتی عکس اضافه کرده و یا عکس‌ها را از سایت شما با لینک تخته پینترست خود به سایت شما بازگردانند. این افزونه بیش از 6 هزار نصب فعال دارد و کاملاً رایگان در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

Click to Tweet

دریت‌های همراه با تصاویر و کارت‌های دریتر دارای یک پاسخ بسیار بالاتر و نرخ بازدریت می‌باشند، کلیک روی دریت به شما اجازه می‌دهد که در هر قسمت از پست یا صفحه‌ی خود یک کلیک دریت اضافه کنید، شما می‌توانید با یک کلیک به عکس و شرح خود اضافه کنید و کاربران می‌توانند تنها با یک کلیک پست‌های شما را به اشتراک بگذارند؛ این کار باعث می‌شود که افراد بیشتری با سایت شما آشنا شوند و ترافیک ورودی سایت شما افزایش پیدا کند.

شما با استفاده از افزونه Click to Tweet می‌توانید این قابلیت را به سایت خود اضافه کنید و از افزایش آمار کاربران خود لذت ببرید.

WP Media Tagger

وردپرس با یک سیستم آماده برای مرتب کردن فایل‌ها و تصاویر شما همراه نیست، که این موضوع برای افرادی که یک وبلاگ منظم را مدیریت می‌کنند، موضوع با اهمیتی نیست، اما افرادی که یک وب‌سایت عکاسی دارند، ممکن است این ویژگی از جهات مختلفی برایشان مفید باشد. درواقع این قابلیت می‌تواند یک راه‌حل بسیار مناسب برای دسته‌بندی عکس‌ها باشد؛ البته شما می‌توانید از آلبوم و گالری هم استفاده کنید؛ اما پیشنهاد ما این است که از افزونه WP Media Tagger استفاده کنید.

WP Media Tagger
WP Media Tagger

WP Media Tagger به شما اجازه‌ی اضافه کردن برچسب‌ها و دسته‌بندی‌ها در فایل‌های رسانه‌ای،عکس‌ها را می‌دهد. به بیان ساده این افزونه به شما و کاربرانتان کمک می‌کند که از یک راه بسیار راحت و بدون هیچ مشکلی تمامی تصاویر را مرور کنید و تصویر موردنظر خود را پیدا کنید.

Easy Watermark

برخی عکاسان برای محافظت از سو استفاده به عکس خود Watermark اضافه می‌کنند. افزونه  Easy Watermark به شما اجازه می‌دهد به‌صورت خودکار برای ارسال عکس‌ها به سایت Watermark اضافه کنید. شما می‌توانید عکس، شفافیت مجموعه‌ای و موقعیت علامت را انتخاب کنید.

همچنین شما با استفاده از این افزونه نه تنها می‌توانید به تصاویر جدید سایت این قابلیت را اضافه کنید، بلکه می‌توانید Watermark را به عکس‌هایی که قبلاً در سایت آپلود کردید هم اضافه کنید.

Contact Form 7

Contact Form 7 به شما اجازه می‌دهد با کشیدن و رها کردن و در مدت‌زمان بسیار کوتاهی، یک فرم به‌دلخواه خود ایجاد کنید و طراحی موردنظر خود را روی آن پیاده‌سازی کنید. شما می‌توانید به کمک آن به‌راحتی یک فرم لیست، فرم اشتراک ایمیل، فرم سفارش، فرم پرداخت و دیگر نمونه‌های فرم آنلاین را تنها با یک کلیک ایجاد کنید.

 Contact Form 7
Contact Form 7

OptinMonster

اغلب مردمی که آدرس وب‌سایت شما را از طریق موتورهای جستجو و دیگر منابع پیدا می‌کنند احتمالاً هرگز دیگر وب‌سایت شما را پیدا نکنند. به همین دلیل شما نیاز دارید که یک پل ارتباطی با کاربران ایجاد کنید، یکی از مقرون‌به‌صرفه و مفیدترین راه‌ها برای این کار ساخت لیست ایمیل می‌باشد.

OptinMonster به شما کمک می‌کند که بازدیدکنندگان را به مشتریان و مشترکان دائمی سایت خود تبدیل کنید و آمار ورودی سایت خود را چند برابر کنید.

WP-Invoice

WP-Invoice یکی از افزونه‌های وردپرس می‌باشد که به شما اجازه‌ی مدیریت صورتحساب را درون وب‌سایت می‌دهد. به‌این‌ترتیب سایت وردپرس شما تبدیل به گستره‌ای از قرار ملاقات‌ها، پرداخت‌ها و فاکتورها می‌شود.

WP-Invoice
WP-Invoice

Post Thumbnail Editor

اغلب قالب‌های وردپرس دارای مشکل تنظیمات ارسال تصویر بندانگشتی هستند که تصاویر برجسته‌ی خود و دیگر سایز تصاویر را از وسط بریده و به‌کلی نابود می‌کند، که معمولاً این بخشی که کم می‌شود معمولاً در مرکز تصاویر قرار دارد.

افزونه Post Thumbnail Editor به شما این امکان را می‌دهد که پست‌های ریز عکس خود را از هرجایی که می‌خواهید ویرایش کنید، همچنین شما می‌توانید تصاویر خود را از محل بارگذاری برش بزنید سپس از این تصاویر برش خورده برای تصویر بندانگشتی استفاده کنید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. موفق و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟