حذف فرم نظرات در برگه های وردپرس با No Page Comment

0 / 5. تعداد رای: 0

حذف فرم نظرات در برگه های وردپرس با No Page Comment

امروز تصمیم داریم در این مقاله به یکی از مشکلاتی که ممکن است افرادی که سایت آن‌ها توسعه پیدا کرده است با آن مواجه شوند، صحبت کنیم. همان‌طور که میدانید زمانی که شما با استفاده از وردپرس، یک صفحه جدید در سایت خود ایجاد می‌کنید، این سیستم مدیریت محتوا به‌صورت پیش‌فرض، نظرات آن را فعال می‌کند. حال قصد داریم با حذف فرم نظرات در برگه های وردپرس، امکان ارسال نظر در صفحات ثابت سایت را غیرفعال کنیم.

خب تا اینجای کار که مشکلی وجود ندارد، چراکه به‌هرحال، نظرات و دیدگاه‌های هر سایتی جزء مهم‌ترین راه ارتباطی کاربر با شما است، اما ما باید این موضوع را هم در نظر بگیریم که پس از مدتی صفحه‌های سایت شما زیاد می‌شود و یا اینکه شما زمان ایجاد صفحه‌ها در تعداد زیاد، متوجه خواهید شد که این موضوع تا چه حد می‌تواند آزاردهنده باشد.

البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که وردپرس این امکان را به‌صورت پیش‌فرض در اختیار شما قرار می‌دهد که نظرات صفحات را به‌صورت جداگانه ویرایش یا آن‌ها را حذف کنید، اما موضوع اینجاست که این قابلیت برای زمانی که شما تعداد بسیار زیادی صفحه در سایت خود دارید، کارایی ندارد و فقط زمان شما را هدر می‌دهد.

برخی مواقع هم ممکن است شما فراموش کنید که تیک جعبه نظرات را بردارید که در این صورت با تعداد زیادی دیدگاه روبه‌رو خواهید شد. با توجه به همه این موضوعات ما تصمیم داریم در این مقاله یک روش بسیار راحت و ساده را به شما آموزش خواهیم داد.

حذف فرم نظرات در در برگه های وردپرس

ممکن است برخی از شما بخواهد که با استفاده از وردپرس یک وب‌سایتی راه‌اندازی کند که مانند وبلاگ به نظر نرسد و نظرات زیادی دریافت نکند. درواقع شما می‌توانید برای ایجاد محتوا، ایجاد پست سفارشی و داشتن صفحه جدا برای وبلاگ پست از صفحات استفاده کنید؛ همچنین ممکن است بخواهید در بخش وبلاگ پست خود نظرات را داشته باشید و ایجاد نظر را برای کاربر باز بگذارید اما این قابلیت را در بخش‌های دیگر سایت نداشته باشید.

این نکته را هم به یاد داشته باشید که اگر شما به‌صورت کامل، دیدگاه‌ها را از سایت خود حذف کنید، نه تنها باعث تجربه کاربری بسیار بدی خواهید شد، بلکه نمی‌توانید متوجه شوید که کدام‌یکی از قسمت‌های سایت نیاز به بهبود دارند و یا کدام بخش برای کاربر اهمیت بیشتری دارد؛ پس اکیداً توصیه می‌کنیم که ارسال نظر را در تمامی بخش‌های سایت غیرفعال نکنید و به سایت خود لطمه نزنید.

در این صورت شما به یک ابزار کمکی نیاز دارید و باید از یک افزونه وردپرسی کمک بگیرید. با استفاده از این پلاگینی که به شما معرفی خواهیم کرد، می‌توانید به‌راحتی در هر بخشی از ورسایت خود ارسال نظر را فعال یا غیرفعال کنید. پس با ما همراه باشید.

معرفی افزونه No Page Comment

No Page Comment بدون شک بهترین انتخابی است که شما می‌توانید برای غیرفعال کردن دیدگاه‌ها در یک بخشی از سایت، از آن استفاده کنید. این پلاگین تاکنون بیشتر از 30 هزار نصب فعال داشته است که همین عدد نشان می‌دهد کاربران آن رضایت کافی داشتند.

این پلاگین کاملاً رایگان است و شما می‌توانید آن را از انتهای همین صفحه و یا مخزن وردپرس خود، آن را دانلود و با کمک راهنمای نصب افزونه در وردپرس، افزونه را روی سایت فعال کنید.

معرفی افزونه No Page Comment
معرفی افزونه No Page Comment

این افزونه به شما کمک می‌کند که نظرات را از هر صفحه یا برگه دلخواه از سایت خود غیرفعال کنید، در ادامه روند این کار را برای شما بررسی خواهیم کرد.

آموزش کار با افزونه No Page Comment

بعدازاینکه افزونه را روی سایت خود فعال کردید، برای اینکه به صفحه تنظیمات آن دسترسی پیدا کنید، باید به پیشخوان وردپرس خود بروید و روی تنظیمات » No Page Comment کلیک کنید. حالا یک صفحه مشابه تصویر زیر برای شما باز خواهد شد:

تنظیمات افزونه No Page Comment
تنظیمات افزونه No Page Comment

این افزونه تنها دارای یک صفحه تنظیمات است که شامل دو قسمت است، در بخش اول، همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، می‌توانید دیدگاه‌ها و trackbacks ها را برای بخش‌های مختلف سایت مانند برگه، رسانه، نوشته‌ها و غیره فعال یا غیرفعال کنید.

تیک هر بخشی که فعال باشد، به این معنی است که می‌خواهید دیدگاه‌های آن قسمت فعال باشد و آن‌ها را دریافت خواهید کرد. بعدازاینکه تیک گزینه‌های موردنظر خود را زدید، روی گزینه “Update Settings” کلیک کنید تا تغییرات در سایت ذخیره شود.

بخش دوم “Modify All Current” است که می‌توانید از آن برای فعال یا غیرفعال کردن نظرات از تمامی صفحات قبلی استفاده کنید. در صورت نیاز می‌توانید روی گزینه روبه‌روی هر یک از بخش‌های سایت کلیک کنید.

نمایش مجدد نظرات در صفحه

بعدازاینکه روی گزینه Disable All Comments و Disable All Trackbacks کلیک کردید، درواقع صفحه وردپرس شما خالی از نظرات است. البته به یاد داشته باشید که حتی اگر نظرات را از تمام صفحات غیرفعال کنید می‌توانید هر زمان که بخواهید آنها را در صفحه‌نمایش دهید.

برای انجام این کار نیاز به ویرایش صفحه‌ای که می‌خواهید نظرات را فعال کنید دارید. در ویرایشگر پست روی تنظیمات صفحه کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه یک منو در قسمتی که نیاز است گزینه Discussion یا همان گفتگو را تیک بزنید باز می‌شود.

پس از تیک زدن جعبه Discussion در پایین صفحه ویرایشگر پست یک جعبه متای Discussion خواهید دید. این قسمت به شما اجازه‌ی انتخاب فعال کردن یا غیرفعال کردن نظرات در یک صفحه را می‌دهد.

گزینه Allow Comments را برای فعال کردن نظرات در صفحه تیک بزنید. اکنون می‌توانید صفحه خود را آپدیت کرده یا انتشار دهید و صفحه با یک فرم نظر نمایش داده خواهد شد.

امیدواریم این مقاله به شما برای غیرفعال کردن دیدگاه‌ها در صفحات سایت وردپرسی کمک کرده باشد. موفق و پیروز باشید. 🙂

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟

  1. کاربر مهمان ۲۷ آذر ۱۳۹۵

    واقعا حال کردم نميدونم چي بگم سايتتون واقعا بي نقصه