طراحی سایت متریال چیست؟!

0 / 5. تعداد رای: 0

طراحی سایت متریال

همیشه سبک های جدیدی از طراحی سایت در دوره های مختلف وجود داشته. از طراحی رئالیسمی که نسل آن در حال منقرض شدن است تا طراحی فلت و حالا طراحی متریال مه نسل جدیدی از طراحی محسوب می شود.

طراحی متریال چیست؟

طراحی متریال یا material design سبک جدید از طراحی است که به عنوان یک زبان طراحی جدید منتشر شده توسط گوگل شناخته می شود. اگر inbox.google.com را مشاهده کنید خواهید دید که طراحی متریال در آن موج می زند. حتی google now هم همینطور از طراحی جدید متریال استفاده کرده. در کل طراحی متریال تشکیل شده از طراحی چیدمان های جعبه ای و شبکه ای بصورت دقیق ، به همراه پشتیبانی از طراحی رسپانسیو با انیمیشن های جالب و افکت دهی شده با سایه ها و روشنایی های جذاب و خیره کننده!

طراحی متریال در موبایل

تفاوت طراحی متریال و طراحی فلت

می توان به جرات گفت متریال نسخه آپدیت شده طراحی سایت فلت است که کاستی ها و سادگی های طراحی فلت را از بین برده تا زیبا تر و جذاب تر از طراحی فلت باشد.طراح مشهور ، Matias Durate می گوید همانطور که در دنیای واقعی اجسام دارای طول و عرض و ارتفاع هستند که باید در دنیای دیجیتال هم به همین شکل باشد اما طراحی فلت تنها طول و عرض را نمایش می دهد.

پس در طراحی متریال علاوه بر ساده کردن طراحی ، می توانیم انیمیشن ها و افکت های جالب تری به طراحی هایمان اضافه کنیم تا باعث بهبود کیفیت طراحی ها شود و از سادگی بیش از حد طراحی ها جلوگیری کنیم.

متریال دیزاین در طراحی سایت

در ابتدا طراحی متریال مخصوص موبایل های اندرویدی بود که کم کم راه خود را به محیط وب باز کرد و هنوز هم جای زیادی برای طراحی سایتهای متریال دیزاین است و در حال محبوب شدن در بین طراحان وب در دنیاست. پس باید منتظر طراحی سایت های زیادی با سبک متریال دیزاین باشیم.

منایع و ماخذ:

https://www.google.com/design/spec/material-design/introduction.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Material_Design

نکته خاصی هست که این مقاله رو تکمیل‌تر کنه؟