فعالسازی کش مرورگر در وردپرس با Leverage Browser Caching
3.2 از 47 رای

فعالسازی حافظه کش مرورگر در وردپرس با Leverage Browser Caching

فعالسازی کش مرورگر در وردپرس با Leverage Browser Caching

قبلا گفتم که ابزارهایی شبیه gtmetrix، Pingdom، PageSpeed و YSlow سرعت سایت را اندازه گیری و آنالیز می کنند و گاهی اوقات مشکل کندی سایت خطای Leverage Browser Caching می باشد و در بخش PageSpeed ابزار gtmetrix، خطای Leverage Browser Caching نمایش داده می شود که با استفاده از این افزونه می توانید مشکل را برطرف کنید.

حافظه کش مرورگر چیست

در ابتدا توضیح خوام داد که حافظه کش مرورگر چیست؟ حافظه کش مرورگر، قسمتی از حافظه جانبی است که وظیفه حفظ فایل های استایتک مانند تصاویر، CSS و…  که قبلاً توسط کاربر مرور شده اند را دارد. وقتی یک صفحه از سایت را بازدید می کنید تمامی فایل های موجود در آن صفحه مانند فایل های CSS، HTML، javascript ، تصاویر و … دانلود می شوند و در مرورگر برای شما به نمایش در می آیند. اگر دفعه بعد هم بخواهید همین صفحه را باز کنید دوباره همه این فایل ها دانلود می شوند. یعنی با هر بار مراجعه به یک صفحه تمامی فایل های تشکیل دهنده آن صفحه باید دوباره دانلود شوند، همین امر موجب افزایش مصرف پهنای باند اینترنت بازدید کننده و  همچنین افزایش تعداد درخواست از سمت سرور می شود.

رفع مشکل حافظه کش مرورگر Leverage Browser Caching

برای رفع این مشکل می توانیم از حافظه کش مرورگر ها استفاده کنیم. با استفاده از حافظه کش مرورگر می توانیم بعضی از فایل های موجود در سایت (فایل های تکراری) را بر روی مرورگر کاربران ذخیره کنیم، با این عمل وقتی مجددا کاربر از سایت بازدید می کند تمامی فایل هایی که در حافظه سیستم کاربر ذخیره شده اند به جای اینکه از سایت فایل ها را دانلود کند، مرورگر از فایل های ذخیره شده در حافظه خود استفاده می کند. با این کار سرعت بارگذاری صفحات سایت افزایش می یابد و صفحات در دفعات بعدی سریع‌تر لود می‌شوند.

مزیت حافظه کش مرورگر (Leverage Browser Caching)

مزیت اصلی این افزونه سرعت بخشیدن به وب سایت می باشد چون دیگر فایل های استاتیک در مرورگر شما ذخیره می شوند و همین امر موجب صرفه جویی در پهنای باند سرور، کاهش بارگذاری سرو و کاهش درخواست HTTP می شود.

نحوه کار با افزونه Leverage Browser Caching

در ابتدا افزونه را نصب و فعال سازی کنید، این افزونه تنظیماتی ندارد و تنها کدهایی به فایل htaccess اضافه می شود و سرعت بارگذاری صفحات سایت در مرورگر افزایش می دهد.

کد اضافه شده به فایل htaccess

به همین راحتی 🙂

موفق و پیروز باشید.

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.