آموزش نصب بسته نصبی در دایرکت ادمین

نکته بسیار بسیار مهم: بعد از نصب بسته نصبی ٬ وارد پیشخوان وردپرس > تنظیمات > خواندن شوید. اگر تیک گزینه “از موتورهای جستجو درخواست کن محتوای سایت را بررسی نکنند” فعال بود. آنرا غیر فعال کنید.

آموزش نصب بسته نصبی در دایرکت ادمین بصورت تصویری

اولین قدم، دانلود بسته نصبی قالب مورد نظر است سپس فایل مشاهده شده را اکسترکت کنید. اطلاعات ورود به دایرکت ادمین را از هاستینگ خود دریافت کنید و وارد کنترل پنل هاست خود شوید. وارد بخش files شوید.

 کنترل پنل دایرکت ادمین

 

وارد پوشه public html می شویم و اگر در این قسمت فایلی موجود است می بایست آنها را حذف کنیم. از بخش select all > delete این کار را انجام می دهیم. اگر روی هاست محتوایی داشته باشید با حذف کردن، تمام محتوا ها از بین می رود. برای اینکه محتوا های خود را از دست ندهید ابتدا backup گیری انجام دهید و بعد از نصب قالب می توانیم محتوا را انتقال دهیم.

 

public html در پوشه فایل

حذف اطلاعت زمان نصب قالب در دایرکت ادمین

بعد از اینکه public html را خالی کردید، upload files to current directory را کلیک کرده و هر دو فایل بسته نصبی را که دانلود کردیم، upload می کنیم.

آپلود فایل در دایرکت ادمیندر این مرحله توجه داشته باشید که حتما هاستی که شما تهیه می کنید باید فضای کافی را برای نصب قالب داشته باشد. پیشنهاد ما برای فضای مناسب قالب های حرفه ای هاست 1000 مگابایت است. حتما توجه داشته باشید اگر در این مرحله بعد از اینکه فایل را upload کردیم و نتوانستیم extract کنیم فضای دیسک را 1000 مگابایت قرار دهید.

آدرس سایت را در یک مرورگر وارد می کنیم با پسوند installer.php مانند: site.ir/installer.php

باز کردن سایت در installer.php

از قسمت general > extraction > manual archive exratction را انتخاب می کنیم.

به file manager برگردید و فایل archive.zip را اکسترکت کنید .

تیک I have read and accept … را می زنیم و سپس next  را کلیک می کنیم.

general در نصب دایرکت ادمین

در این مرحله از ما اطلاعات دیتابیس می خواهد. کاری که باید انجام دهیم ابتدا یک دیتابیس می سازیم و سپس اطلاعات را در اینجا وارد میکنیم. برای ساختن دیتابیس از پوشه home>mysql managment >create new database اقدام می کنیم.

در این قسمت یک نام برای دیتابیس انتخاب می کنیم.در مرحله بعد دوباره یوزر را انتخاب کرده و با random یک رمز عبور می سازیم و رمز را وارد می کنیم. در این مرحله گزینه create را انتخاب کرده.در اینجا یک دیتابیس ساخته شده است.

ساخت دیتابیس در mysql

رمز و پسورد در دیتابیس

بعد از ساخت دیتابیس بر می گردیم به directadmin و اطلاعات database , username و password را وارد می کنیم و سپس test database کلیک می کنیم .در این مرحله باید با پیام succsess مواجه شویم و سپس next و yes را کلیک می کنیم.

ثبت رمز و پسورد ساخته شده در mysql

succsess در نصب قالب

در مرحله بعد از قسمت title عنوان سایت خود را وارد کرده. در قسمت options یک user ,password تعریف می کنیم و سپس next

یوزر و پسورد نصب قالب در دایرکت ادمین

در مرحله آخر از قسمت site login کلیک کنید تا وارد سایت شوید.

ورود سایت در دایرکت ادمین

موفق و پیروز باشید .

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام میهن وردپرس عضو شوید.