دوره جامع مدیریت سایت

چگونه بعد از نصب افزونه جديد منو تنظيمات افزونه را پيدا کنيم

چگونه بعد از نصب افزونه جدید منو تنظیمات افزونه را پیدا کنیم
چگونه بعد از نصب افزونه جدید منو تنظیمات افزونه را پیدا کنیم

همان‌طور که در مقالات قبلی برای شما کاربران عزیز توضیح داده‌ایم پس از راه‌اندازی سایت شما نیاز به موارد مختلفی برای بهبود سایت خود دارید. این موارد نظیر قالب و افزونه می‌باشد. قالب و افزونه‌های مختلفی در اختیار کاربران وردپرس قرارگرفته است که می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

هرکدام یک از این پلاگین‌ها امکانات مختلفی را به وردپرس ارائه می‌کنند. هنگام استفاده از آن‌ها شما امکان این را دارید که یک سایت کارآمد و مفید را در اختیار کاربران خود قرار داده و کسب‌وکار خود را گسترش دهید. در نظر داشته باشید که استفاده از افزونه‌ها نیاز به کد نویسی ندارد و شما می‌توانید بدون یک خط کد نویسی از آن‌ها استفاده کنید. به همین دلیل کاربران به استفاده از افزونه‌ها تمایل زیادی دارند.

پس‌ازاینکه شما افزونه موردنظر خود را نصب و در سایتتان راه‌اندازی کردید؛ نوبت به این می‌رسد که تنظیمات افزونه را پیداکرده و از آن پلاگین استفاده کنید. اما پیدا کردن تنظیمات افزونه پس از فعال‌سازی کاری دشوار است. درواقع بهتر است شما به‌خاطر داشته باشید جای دقیق افزونه‌ها کجا است. اما اگر نمی‌دانستید یا فراموش کرده‌اید که پنل مدیریت افزونه کجای وردپرس شما قرارگرفته است، می‌توانید از این مقاله استفاده کنید.

ما در تیم میهن وردپرس همواره تلاش می‌‌کنیم تمامی مواردی که ممکن است در هنگام کار با وردپرس با آن‌‌ها مواجه شوید را برای شما آموزش خواهیم داد. پس با ما تا پایان این آموزش همراه باشید.

پیدا کردن منو تنظیمات افزونه در وردپرس

پیدا کردن تنظیمات افزونه ممکن است برای کاربران مبتدی که تازه با دنیای وردپرس آشنا شده‌اند کار راحتی نباشد. درواقع بیشتر اوقات هنگامی‌که افزونه را فعال می‌کنید، شما امکان این را دارید که به صفحه افزونه‌ها رفته و لینک تنظیمات عمومی را ببینید. این امکان تقریباً برای بیشتر افزونه‌ها مشابه می‌باشد. پیدا کردن تنظیمات افزونه اولین قدمی است که شما پس از نصب افزونه باید آن را انجام دهید.

اما همیشه با رفتن به این صفحه و با اسکرول کردن به بالا و پایین نمی‌توانید به‌راحتی افزونه نصب‌شده را مشاهده کنید. به‌طورکلی شما باید به‌راحتی قادر به پیدا کردن افزونه‌ها در منو پیشخوان وردپرس باشید. اما حقیقتاً روش آشکاری برای کاربر معمولی یا کاربر باتجربه وجود ندارد.

به‌عنوان‌مثال تنظیمات افزونه‌های زیر در منو اصلی وردپرس نمایان شده‌اند.

همچنین بعضی از تنظیمات افزونه‌ها در بخش‌هایی که مرتبط به هم هستند نمایش داده می‌شوند. مثلاً افزونه Bulk Optimization در رسانه نمایان می‌شود.

همچنین افزونه AMP در بخش نمایش نمایان می‌‌شود.

و افزونه Listly ،Imagify در بخش تنظیمات وردپرس نمایان می‌‌شوند.

در نظر داشته باشید که افزونه‌هایی که اخیراً باز کردیم برای راحتی کار در نوار منو بالا وردپرس کنار ادمین نمایش داده می‌شوند.

نمایش پاپ آپ افزونه

پس از فعال‌سازی یک سری افزونه مانند Social Warfare محل تنظیمات در زیر آن قرار می‌‌گیرد. در این مورد از افزونه‌ها به محل دقیق تنظیمات اشاره می‌شود و شما می‌توانید تنظیمات خود را به‌راحتی پیدا کنید.

همچنین شما معمولاً در هنگام اضافه کردن افزونه‌ها چندین پلاگین را یک‌مرتبه و هم‌زمان فعال نمی‌کنید. این موضوع به خاطر ترس از انفجار سایت است. تنها زمانی ممکن است پلاگین‌های موجود در سایت را غیرفعال کنید که برخی مشکلات و ایرادات در سایت شما به‌وجود بیاید. به‌این‌ترتیب پس از رفع ایراد شما امکان این را دارید که همه آن‌ها را باهم فعال کنید.

پس قطعاً نیازی نیست یادآوری کنید که منو کجا قرار دارد. در نظر داشته باشید که این شروع خوبی برای کمک کردن به مبتدیان در وردپرس است. به‌این‌ترتیب کاربران مبتدی می‌توانند اطلاع داشته باشند که تنظیمات افزونه‌ها در چه مکانی قرار می‌گیرد. از سوی دیگر بسیاری از افراد در این موضوع دچار اشتباه می‌شوند. بنابراین این موضوع به آن‌ها کمک می‌کند که دچار اشتباه نشاند.

پیروز و سربلند باشید. 🙂

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام میهن وردپرس عضو شوید.

نظر شما در این‌باره چیست؟

  1. U22464 ۰۶ مرداد ۱۳۹۸

    سلام. من المنتئر فارسی رو نصب کردم اما هیچ جا پیداش نمیکنم