ثبت‌نام ورود

ساخت پنل کاربری در وردپرس بدون نیاز به برنامه نویسی

ساخت پنل کاربری در وردپرس
ساخت پنل کاربری در وردپرس

بصورت پیشفرض وقتی قصد دارید با وردپرس سایتی بسازید که پنل کاربری داشته باشد، تنها انتخاب شما استفاده از صفحه ورود و عضویت پیش‌فرش وردپرس هست که شکل و شمایل خوبی ندارد. معمولا لوگوی وردپرس و لینک به سایت وردپرس را در این صفحه می‌بینیم که البته با آموزش تغییر لوگو صفحه ورود وردپرس می‌توانید آن را حل کنید. اما از صفحه ورود و ثبت‌نام بگذریم. وقتی کاربر وارد پنل کاربری وردپرس شد، یک پنل کاربری بسیار ساده مشاهده می‌کنید که حتی دسترسی تغییر منوهای آن را هم ندارید. پس اگر قصد ساخت پنل کاربری در وردپرس را دارید، باید به فکر راه تازه‌ای باشید.

ساخت پنل کاربری در وردپرس

برای ساخت پنل کاربری در وردپرس باید از افزونه‌های مختلف وردپرسی استفاده کنید. تا همین چند وقت پیش ما هم مثل شما به دنبال بهترین افزونه پنل کاربری وردپرس بودیم. اما چیز جدیدی پیدا نکردیم. تا این‌که تصمیم گرفتیم خودمان یک افزونه پنل کاربری برای سایت میهن وردپرس بسازیم.

بعد از ساخت افزونه و نصب آن روی سایت میهن وردپرس، کاربران زیادی از ما درخواست کردند این افزونه را در اختیارشان قرار دهیم. پس با کمی بهبود و حل مشکلات، میهن پنل را منتشر کردیم. حالا می‌توان گفت میهن پنل یکی از بهترین افزونه‌های پنل کاربری وردپرس هست که البته کاملا ایرانی هست و نیازی به پرداخت هزینه دلاری بابت دریافت آن نخواهید داشت. یا نیازی به پیدا کردن نسخه‌های نال شده و یا فارسی شده آن ندارید.

می‌توان با تضمین اعلام کرد که بیش از ۹۵ درصد بخش‌های صفحه ورود، عضویت و پنل کاربری سایت شما با میهن پنل قابل تغییر خواهد بود.

استفاده از میهن پنل برای ساخت پنل کاربری در وردپرس

در ابتدا مانند هر افزونه وردپرسی دیگری، مطابق آموزش نصب افزونه وردپرس، پلاگین میهن پنل را نصب کنید. بعد از نصب میهن پنل، صفحات مورد نیاز بصورت خودکار توسط میهن پنل ساخته خواهد شد.

حالا می‌توانید برای ورود به سایت خود آدرس yoursite.ir/login را در مرورگر تایپ کنید. مشاهده می‌کنید که صفحه ورود سایت شما بصورت کامل تغییر کرده است.

صفحه ورود میهن پنل
صفحه ورود میهن پنل

برای مشاهده پنل کاربری ساخته شده، کافیست آدرس سایت خود را همراه با یک panel در انتها وارد کنید. مثلا: yoursite.ir/panel

و پنل کاربری را مشاهده خواهید کرد.

پنل کاربری میهن پنل
پنل کاربری میهن پنل

می‌توان گفت میهن پنل بدون نیاز به انجام هرگونه تنظیمات خاصی کار می‌کند و نیازی به انجام تنظیمات برای ساخت پنل کاربری خود ندارید. اما تنظیمات زیادی برای مدیریت پنل کاربری سایت خود خواهید داشت.

پنل کاربری من بهم ریخته!

اگر صفحه پنل کاربری شما به شکل زیر بهم ریخته است، اصلا نگران نباشید. این یکی از طبیعی‌ترین مشکلات وردپرس در مواجه با افزونه‌های پنل کاربری و سایر افزونه‌های فرانت اند هست.

برای حل این مشکل، کافیست وارد بخش تنظیمات میهن پنل شوید. سپس برگه پنل کاربری را روی برگه مورد نظر خود تنظیم کنید.

مشکل پنل کاربری شما حل شده و می‌توانید بدون مشکل از پنل کاربری سایت خود استفاده کنید.

تغییر منوهای پنل کاربری ساخته شده

امکانی که در هیچ افزونه پنل کاربری دیگری نخواهید دید، این هست که میهن پنل قابلیت اضافه کردن شورت کد تمام افزونه‌های دیگر را در درون خود دارد. یعنی شما می‌توانید تمام افزونه‌های خود نظیر ووکامرس، ایزی دیجیتال دانلودز، بخش تیکت پشتیبانی، بخش آموزش آنلاین سایت و خلاصه هر چیزی که می‌خواهید را به میهن پنل اضافه کنید.

برای تغییر منوهای پنل کاربری خودتان، وارد بخش میهن پنل > مدیریت منوها شوید.

مدیریت منوهای میهن پنل
مدیریت منوهای میهن پنل

از این‌جا می‌توانید منوهای دلخواه خودتان را بسازید، تغییر دهید و یا حذف کنید.

صفحه مدیریت منوهای پنل کاربری وردپرس
صفحه مدیریت منوهای پنل کاربری وردپرس

در بخش شورت‌کد می‌توانید شورت کد افزونه مورد نظر خودتان را وارد کنید. مثلا برای نمایش تیکت‌هایی که در افزونه Awesome Support ثبت شده‌اند، می‌توانید از شورت کد [tickets] استفاده کنید.

تغییر فیلدهای پروفایل کاربر

در پنل کاربری جدید خود، بخشی به نام پروفایل کاربری دارید که کاربر می‌تواند از طریق آن، پروفایل خود را تکمیل کرده و اطلاعات خود را برای شما ارسال کند. حتی می‌تواند فایل‌های مورد نیاز را برای شما آپلود کند و هر فیلد دیگری که می‌خواهید.

اما این بخش هم توسط مدیریت قابل تغییر است. کافیست وارد بخش میهن پنل > فیلدهای کاربری شوید تا بتوانید فیلد‌های مورد نظر خود را تغییر دهید.

صفحه تغییر فیلدهای پروفایل پنل کاربری
صفحه تغییر فیلدهای پروفایل پنل کاربری

سایر تنظیمات میهن پنل را می‌توانید از بخش میهن پنل > تنظیمات مشاهده کرده و تغییر دهید. مواردی مثل تغییر رنگ و استایل صفحه ورود و پنل کاربری و …

امیدواریم با استفاده از این آموزش توانسته باشید پنل کاربری دلخواه خودتان را بسازید.

موفق باشید. 🙂

نظر شما در این‌باره چیست؟

موضوع